2022. aasta Lexus LX ülevaade – ajakiri Auto Trends

4
2022. aasta Lexus LX ülevaade – ajakiri Auto Trends

25 aastat eksisteeris Lexus LX koos Toyota Land Cruiseriga, kusjuures esimene põhines suurel määral viimasel. Kuid see kõik muutus sel aastal a uus LX toob turule selle luksusmaasturi neljanda põlvkonna, samal ajal kui Land Cruiser pole USA-s enam saadaval

Otsus on kummaline, kuigi Toyota hangib 2023. aastaks uue Sequoia, teise mudeli, mis põhineb selle autotootja täissuuruses veoauto raamil. LX jätkab Land Cruiseri ilusama versioonina, pakkudes samal ajal usaldusväärsust maastikul.

2022. aasta Lexus LX ülevaade

2022. aasta kapitaalremont oli juba õigeaegselt hilinenud, kuna viimane “uus” LX saabus 2009. aastal, siis tehti sellest ajast peale kergeid muudatusi. Vahepeal saabusid uued konkurendid, nagu BMW X7, ning Cadillac Escalade’i, Land Rover Range Roveri ja Lincoln Navigatori uuendatud versioonid muutsid LX-i positiivselt vanaks.

Samuti soovitame osta LX-i Infiniti QX80 ja Mercedes-Benz GLS-iga.

2022. aasta muudatused on dramaatilised, nii seest kui väljast uus stiil. Esipaneelil domineerib senisest veelgi dramaatilisem võllvõre, mis on meie katseväljaandes F Sport mõnevõrra taltsutatud mustade puudutuste ja võrgu välimusega.

Kumer kapuuts, püstised katusesambad, kõrge vööjoon ja dramaatiline LED-valgustus on olulised disainidetailid.

Kõrgekvaliteediline, ruumikas interjöör

LX-i sisemus pakub rikkalikku segu tipptasemel materjalidest, sealhulgas nahkpolster, metallist kaunistused ja saadaolevad puidust aktsendid. Põhiklassile mahub viis, kolm keskmist klassi seitse istekohta, samas kui parimad Ultra Luxury mudelid pakuvad ruumi neljale.

Kolme istmereaga mudelite puhul on esimesed kaks ruumikad ja mugavad, kolmas istmerida aga kitsas ja kõige paremini mõeldud noortele. Kabiin ise on valgusküllane ja vaikne ning saadaval on sellised mugavused nagu tsooniline kliimaseade, soojendusega ja ventileeritavad esiistmed, soojendusega rool ning elektriliselt kallutatav ja libistatav roolisammas.

Pagasiruumi suurus on tagaistme taga vaid 11 kuupjalga, teise ja kolmanda rea ​​istmetel kokkuklapituna aga kuni 71 kuupjalga. Lexusel on kogu sisemuses rohkelt panipaiku, peal on katuseraam ja kuni 8000 naela pukseerimisvõime.

LX on mõeldud pikkadeks maanteesõitudeks paadiga või matkaautoga.

Tehnika- ja ohutusvarustus

Tehnoloogiavaldkonnas kaotab selle aasta kõige olulisem muudatus kunagi teabe- ja meelelahutussüsteemi juhtinud laimatud kriimustusplaadi. Selle asemel on paar puutetundlikku ekraani. Ülemine 12,3-tolline paneel haldab muusikat, nutitelefoni ühenduvust ja navigeerimist.

Alumine 7-tolline paneel juhib salongisiseseid juhtnuppe, nagu temperatuur ning saadaolevad istmesoojendus- ja masseerimisfunktsioonid.

Enamikul mudelitel on 10 kõlariga helipakett koos HD-raadio, satelliitraadio, Bluetoothi ​​ja nelja USB-pordiga. Meie testmudelil oli 25 kõlariga Mark Levinsoni helisüsteem, mis edastab kontserdilaadset heli kogu salongis.

Muude tehniliste funktsioonide hulka kuuluvad Wi-Fi leviala, nutitelefoni ühilduvus ja juhtmevaba laadimisalus. Väikeste lastega pered võivad leida, et saadaolev kahe ekraaniga meelelahutussüsteem on pikkade reiside jaoks sobiv tähelepanu hajutaja.

Turvalisuse osas paistab Lexus LX silma. Standardvarustuses on kõik mõeldavad juhiabifunktsioonid, sealhulgas eesmine automaatne hädapidurdus, jalakäijatuvastus ja sõiduraja kontroll. Kaasas on pimeala jälgimine tagumise ristliikluse hoiatuse, automaatsete kaugtulede ja liiklusmärkide tuvastamisega. Saadaval on esiklaas.

Uus ja tõhus jõuülekanne

Kõik mudelid on varustatud 3,5-liitrise kahe turboülelaaduriga V6 mootoriga, mis on ühendatud 10-käigulise automaatkäigukastiga. 409 hobujõu ja 479 naela jala pöördemomendiga ületab uus mootor varasemat 5,7-liitrist V8. Nagu varemgi, on nelikvedu standardvarustuses.

Kõrgeid kütusehindu kompenseerib tänavu osaliselt tõhusam jõuallikas. See mudel annab kokku 19 mpg võrreldes eelmise põlvkonna 14 mpg. Peate aga tankima esmaklassilise bensiiniga.

LX-i jõuülekanne on tugev ja algusest peale on piisavalt jõudu. Tugev kiirendus, suurepärane möödalaskevõime ja sujuvalt vahetatav käigukast teevad LX-ist tugeva esineja. Kuigi usume, et enamik ostjaid valib LX-i selle linnalähedase stiili järgi, on see maastur ka maastikul võimas.

Tõepoolest, oma maastikuhaldussüsteemi ja roomamise kontrolliga sobib LX täielikult ka kõige raskemate tingimuste vallutamiseks. See võib kuluda Lexuse niidid, kuid selle Land Cruiseri ühendus ilmneb kaljuronimisel.

Viis Lexuse LX-i mudelit

Lexus pakub 2022. aasta LX-i viies klassis — LX 600 (88 245 dollarit); Premium (96 345 dollarit); F Sport Juhtimine (102 345 dollarit); Luksuslik (104 345 dollarit); ja Ultra Luksus (127 345 dollarit). Lisage kohaletoimetamise tasu 1075 dollarit.

Meie katsemudel F Sport varjutas kuuekohalise märgi ja sisaldas TORSEN-i tagumist diferentsiaali, tagumist stabilisaatorit ja jõudlusamortisaatoreid. Siiski soovitame alustada otsingut Premium-viimistlusega, kuna see toob kaasa adaptiivse vedrustussüsteemi, esiklaasi, kolm istmerida ja võimsusega juhitava kolmanda rea ​​istme.


Vaata ka – 2022. aasta Lexus LX 600 ülevaade

Fotode autoriõigus on ajakiri Auto Trends. Kõik õigused kaitstud.

Matthew Keegani viimased postitused (Vaata kõiki)

sarnased postitused

Leave a Reply