2022 Ford Expedition – Auto Trends Magazine

6
2022 Ford Expedition – Auto Trends Magazine

Täissuuruses sportlikud sõidukid on endiselt populaarne valik suurtele peredele, ettevõtetele ja spordihuvilistele. Jeepi ja Toyota uued või uuendatud mudelid pakuvad tarbijatele palju kaalumist ning Fordi ja GMi põhiversioonid.

2022. aastaks saab Ford Expeditioni stiilivärskendus koos tehniliste ja jõudlusfunktsioonidega, mis klientidele kindlasti meeldivad.

2022. aasta Fordi ekspeditsiooni ülevaade

1997. aastal tutvustatud Fordi ekspeditsioon on läbi teinud neli põlvkonnavahetust. Viimane kapitaalremont tehti 2018. aastal. 2022. aastaks saab Expedition tootetsükli keskpaiga värskenduse. Muudatused hõlmavad uut esipaneeli, vertikaalset puuteekraani liidest, BlueCruise’i poolautonoomset juhtimist ja paremat jõudlust.

Nagu varemgi, on Expeditionil standardne tagavedu ja valikuline nelikvedu. See mudel pakub tavalisi ja venivaid (Max) teljevahe konfiguratsioone.

2022 Expedition, mis pakub istekohti viiele, seitsmele või kaheksale, on standardse teljevahega XL STX tagaveoga hinnaga alates 53 045 dollarist. Lisage sihtkoha tasu 1795 dollarit. Saadaval on viis lisavarustust, mille Expedition maksab iga mõeldava paketi puhul 90 000 dollarit. See kõrgeim hind jääb hästi Lincoln Navigatori, ekspeditsiooni kahekesi, vahemikku.

Välised märkused

Täissuuruses linnamaasturid põhinevad samal platvormil, millel on suured pikapid. Ekspeditsiooni puhul toetab see arhitektuur ka Ford F-150. See disain muudab sõiduki tugevamaks, eriti maastikul sõites. See tähendab ka seda, et olemas on sarnane plaadipoolne disain kõrge vööjoone, kõrguvate sammaste ja pika katusejoonega.

Ford suudab siiski lisada stiilielemente, mis eristavad ekspeditsiooni konkurentidest. Julge esikülg koos tagasipööratava iluvõre ja uuendatud LED-valgustuselementidega lisab sportlikkust ja elegantsi. Alumine õhuvõtuava surutakse sisse suurte väljalõigetega, mis lõpetavad esiosa.

Külgedel lisavad elegantsi kroomitud viimistlus, saadaolevad tunnustriibud ja massiivsed küljepeeglid koos sisseehitatud suunatuledega. Tagaosas domineerib tõstuk, mis tõstab võtmehoidja puudutusega kõrgele ja teelt välja.

Standardvarustuses on LED-valgustus, 18-tollised valuveljed ja manuaalne tagaluuk. Liikuge varustusvalikus kõrgemale ja kasutusele tulevad sellised funktsioonid nagu elektriliselt kokkuklapitavad ja soojendusega küljepeeglid, elektriline pagasiluuk, katusereelingu risttalad ja suuremad rataste valikud.

Interjööri esiletõstmised

Expedition mahutab viis baasklassi ja seitse või kaheksa ülejäänud mudelit. Meie testmudelil XLT Max on seitse istekohta, keskmise rea pingiiste on asendatud paari mugava kaptenitooliga.

Max mudelitel on teljevahe 9,1 tolli pikem, pakiruumi jaoks on lisaruumi. See tähendab, et standardmudeli maksimaalne lastimaht 104,6 kuuptolli laieneb 121,5 kuupjalani.

Uuendatud puutetundlik ekraan on Expeditioni salongi fookuspunkt. Armatuurlaud on tohutu ja puhas. Esiistmete vahel, igas ukses on rohked panipaigad ja kahekorruseline kindalaegas tähendavad, et kõige jaoks on koht. Meile avaldas muljet teise rea istmete manööverdusvõime, kuna need liiguvad hõlpsalt edasi, et võimaldada juurdepääsu kolmandale reale.

Kõikidel klassidel on täisvõimsusega lisaseadmed, kallutatav ja teleskoopne roolisammas ning võimsusega juhiiste. Riidest istmed on standardvarustuses; nahast istumispinnad on saadaval.

Uuenduste nimekirjas on elektriliselt reguleeritav kõrvalistujaiste, soojendusega ja ventileeritavad esiistmed, soojendusega teise rea istmed ning panoraamkatuseluuk. Astuge Platinum-seeria juurde ja kaasas on esirea masseerivad istmed.

Tehnoloogia omadused

2022. aastaks saab Expedition neljanda põlvkonna Ford SYNC teabe- ja meelelahutussüsteemi liidese. Nagu eelmise põlvkonna puhul, on ka seda lihtne mõista ja kasutada. Navigatsioonisüsteemil on suumimiseks näputäis funktsioon, mis tuvastab kohalikud huvipunktid ja sihtkohad.

Standardsed juhtmevabad Android Auto ja Apple CarPlay funktsioonid on mugav ja teretulnud juhtmevaba funktsioon.

Standardvarustuses on 12-tolline puuteekraan ja saadaval on 15,5-tolline ekraan. Mõlemad on sel aastal uued ja varasematest valikutest suuremad. Kaugkäivitus, neli USB-porti, Wi-Fi leviala ja kuus kõlarit on standardvarustuses.

Valikute loendis on 12 kõlariga Bang & Olufseni helisüsteem, digitaalne näidikuplokk, HD-raadio, satelliitraadio, tagumine meelelahutussüsteem ja täiendavad USB-pordid. Valige Platinum-viimistlus ja 22 kõlariga helipakett hoiab mõju.

Ohutusfunktsioonid

Ford varustab 2022. aasta ekspeditsiooni ettepoole suunatud kokkupõrke hoiatusega koos ettepoole suunatud automaatse hädapidurdusega. Kaasas on pimeala jälgimine, tagumine ristliikluse hoiatus ja sõidurea hoidmise abi. Igal varustusel on automaatsed kaugtuled, juhi tähelepanu monitor ja tagumised parkimisandurid.

Saadaolevate funktsioonide hulgas on eesmised parkimisandurid. Pakutakse ka ruumilise vaatega parkimiskaamerasüsteemi koos paralleelse ja risti asetseva parkimisabiga.

Fordi oma BlueCruise tehnoloogia saabub, kuigi see on saadaval ainult Platinum klassiga. See poolautonoomne sõidusüsteem põhineb kohanduval püsikiirusehoidjal, millel on täielik peatumine ja minemine, sõiduraja tsentreerimine ja kiirusmärkide tuvastamine.

Praegu pakub süsteem vabad juhtimisvõimalusi valitud teedel üle kogu riigi, kuigi juht peab kogu aeg istuma ja olema tähelepanelik.

Täiustatud jõuülekanne

Ford tõi oma 3,5-liitrise kahe turboülelaaduriga V6 Expeditionile aastal 2015. Sel aastal annab mootor rohkem võimsust.

XL- ja XLT-klassides toodab see mootor 380 hobujõudu ja 470 naela-jalga pöördemomenti. Limited, King Ranch ja Platinum väljaannetes suureneb jõudlus 400 hobujõuni ja pöördemomendini 480 naela jalga.

Täiesti uued Timberline ja Stealth Performance Editions pakuvad 440 hobujõudu ja 510 naela jalga pöördemomenti. 10-käiguline automaatkäigukast suunab jõu ratastele.

Maastikuhuvilistel on uus Timberline’i väljaanne vaatamist väärt. See mudel sõidab 33-tollistel Goodyear Wrangleri maastikurehvidel ja pakub paremat kliirensit ning oma klassi parimat lähenemis-, läbimurde- ja väljumisnurka. Ainulaadne roolikalibreerimine, seitsme režiimiga maastikujuhtimissüsteem ja kahekäiguline ülekandekast täiustavad selle mudeli maastikul sõitmist.

Sõidu tipphetked

Ootuspäraselt pakub Ford Expedition mugavat sõitu ja vaikset interjööri. Kerge ja otsene juhtimine, hea juhitavus ja tühine kere kaldumine on tähelepanuväärsed omadused. Kurvides sõitmine nõuab aga kontrolli säilitamiseks olulist võimsuse vähendamist. See on kõrgetasemeliste sõidukite puhul tavaline.

Enamik konkurente pakub endiselt V8 mootorit. Ekspeditsioonil ei jää see vahele. See mootor tagab tugeva astmelise kiirenduse ja jõulise möödumisjõu. Turbo viivitus on minimaalne ja esineb tavaliselt siis, kui mootor on külm.

Käigukast töötab sujuvalt, et pakkuda hetkel õiget hammasratast. Muide, Ford nummerdab armatuurlaual kõik 10 käiku; saate alati teada, milline käik on aktiivne.

Standardne pukseerimispakett annab 6600-naelase pukseerimisreitingu. Kui see on varustatud raskeveokite haagise pukseerimispaketiga, on võimalik kuni 9300 naela tõmbejõud, mis asetab ekspeditsiooni oma klassi tippu.

Fordi ekspeditsiooni võistlejad

Täissuuruses sportlike seadmete segmendis domineerivad GM-mudelid. Enim müüdud on Chevrolet Tahoe ja Suburban ning GMC Yukon/Yukon XL. Nissan Armada, täiesti uus Jeep Wagoneer ja 2023. aasta kapitaalremonditud Toyota Sequoia on teised tähelepanuväärsed mudelid.

Selle segmendi kaks tippmudelit on Lincoln Navigator ja Cadillac Escalade.

Fordi ekspeditsiooni kaalutlused

Selle aasta uuendused aitavad Ford Expeditionil konkurentsisegmendis asjakohasena püsida. Uusi Jeepi ja Toyota mudeleid tasub uurida, samas kui Armada tundub aegunud. Klientidele, kes mõtlevad tipptasemel Platinum-seeria üle, on Lincoln Navigator sama hinnaga.


Fotode autoriõigus on ajakiri Auto Trends. Kõik õigused kaitstud.

Matthew Keegani viimased postitused (Vaata kõiki)

sarnased postitused

Leave a Reply