2023. aasta Genesis GV60 ülevaade – ajakiri Auto Trends

5
2023. aasta Genesis GV60 ülevaade – ajakiri Auto Trends

2015. aastal otsustas Hyundai oma Genesise tootesarja maha võtta, et moodustada uus luksusdivisjon. Genesise marki juhtis kolm sedaani, millele järgnesid kolm tarbesõidukit, täites lubatud kuue sõiduki mudelisarja.

Uusim mudel on 2023. aasta Genesis GV60, kompaktne tarbesõiduk, kuhu mahub viis inimest. Erinevalt oma eelkäijatest on see täielikult elektriline, mis viib kaubamärgi uuele territooriumile. GV60 on stiilne, rikkalik ja kiire ning see on arenevas segmendis tugevaks müügiargumendiks.

2023. aasta Genesis GV60 ülevaade

2023. aasta GV60 on kolmest Genesise tarbesõidukist väikseim, kuid samas ka kõige võimsam. See tugineb kaunile stiilikeelele, mida bränd on algusest peale edasi arenenud, kuid see ei jaga nendega ühtki oma põhikomponenti.

Selle asemel toetab Genesis GV60 sama täiselektriline platvorm, mis toetab Hyundai Ioniq 5 ja Kia EV6, kuid ainulaadse kere ja interjööriga.

2023. aasta Genesis GV60 on 2022. aasta suve alguses, mida pakutakse kahes klassis, Täpsemalt (58 890 dollarit) ja Esitus (67 890 dollarit). Lisage sihtkoha tasu 1090 dollarit. Enamik ostjaid peaks saama 7500 dollari suuruse maksukrediidi, mis mõjutab teie föderaalset maksudeklaratsiooni.

Genesise stiil

2023 Genesis GV60 tagumine

GV60 ja teiste Genesise mudelite vahel on piisavalt sarnasusi, et näha perekonna sarnasust. Kiidame brändi kaunite paigutuste eest, mida iseloomustavad peen LED-valgustus, voolavad jooned ja nägusad rattad. GV60 teeb seda kõike ja pakub isegi esipaneeli, mis pakub tähelepanu detailidele – välimust, millest Tesla võiks õppida.

Kui väidate, et GV60 on luukpära, siis me ei vaidleks teiega vastu. See mudel istub keskmisest sedaanist vaid mõne tolli kõrgemal ja selle katusejoon, mis kergendab tahapoole, moodustades sellele sportlikku hõngu.

Seest on kabiin kompaktne, kuid ruumikas. Tavalise veojõu puudumisel on jalaruumi igal pool piisavalt. Esiistmed on eraldatud ujuva konsooliga, mis sisaldab panipaika, nutitelefoni laadimisalust ja topsihoidjaid.

2023 Genesis GV60 sisemine esiosa

Pilkupüüdja ​​on aga orb, mis asub juhile kõige lähemal asuval konsoolil. Kui süütenuppu vajutada, pöörleb see ringi, et paljastada käigukangi. Jah, see on trikk, kuid samas meelelahutuslik.

Nahast istmepinnad, kunstnahaga kaetud armatuurlaud ja uksed, rihvellülitid ja metallist pedaalid on selle mudeli silmapaistvad omadused. Leidsime, et interjöör on elegantsem kui eelmise nädala proovisõidumudelil Lexus LX, mis maksis kümneid tuhandeid dollareid rohkem.

Vaata ka – 2022 Genesis GV70, 2021 Genesis GV80

Tehnoloogia ja ohutus

2023 Genesis GV60 armatuur

Genesis varustab GV60 paari 12,3-tollise ekraaniga, mis kinnituvad sujuvalt, moodustades ühe suurima paneeli, mida oleme kõikjal näinud. Vasakpoolsel ekraanil on näidikuplokk, parempoolsel ekraanil aga teabe- ja meelelahutus- ja navigatsiooniteave.

Selle all asub eraldi väiksem ekraan salongisiseste juhtnuppude jaoks. Selle all on avatud sektsioon paari USB-pordiga; veel kaks on mujal salongis.

Mõlemal klassil on head-up ekraan, 17 kõlariga Bang & Olufseni helisüsteem, nutitelefoni ühilduvus ning näo ja sõrmejälje autentimine. Jah, kui olete nõus loobuma oma privaatsusest, et jätta võtmehoidja koju, on vaja ainult oma nägu ja nimetissõrme.

Genesis varustab GV60 pika nimekirja juhti abistavate funktsioonidega, sealhulgas automaatse hädapidurduse, sõidureakontrolli ja adaptiivse püsikiiruse regulaatoriga. Komplekti kuuluvad erinevad parkimiskontrolli funktsioonid, maanteel sõiduabi ja kiiruspiirangu kontroll.

Võimas elektriline jõuülekanne

Standardse tagaveo pakkumise asemel on GV60-l tänu kahemootorilisele süsteemile ka nelikvedu. See süsteem pöörab esi- ja tagarattaid, et parandada juhitavust.

Advanced klassil on eesmised 74 kW ja taga 160 kW mootorid, mis arendavad 314 hobujõudu ja 446 naela-jalga pöördemomenti. Performance klass varustab 160 kW mootoreid ees ja taga, pakkudes 429 hobujõudu ja 516 naela-jalga pöördemomenti.

Genesis ütleb, et Advanced mudel pakub Performance trimmi puhul 248 miili kuni 235 miili. Ühendasime kohaliku avaliku laadimisjaamaga ja saavutasime täislaadimise umbes 10 tunniga, kui armatuurlaual oli 256-miiline sõiduulatus.

Meie katsemudel Performance sisaldas ainulaadset võimendusrežiimi, mille puhul üks roolirattale paigaldatud nupu vajutus tõstab jõudluskoefitsiendi ajutiselt 483 hobujõuni, alustades kaelalöögist tagasilöögist.

Hoidke jalg gaasipedaalil ja see linnamaastur sõidab kõigest muust hõlpsalt mööda. Tõepoolest, Car and Driveri hinnangul on 0–60 miili tunnis kiirus 3,4 sekundit, konkureerides mõne võimsaima sportautoga.

Elektrisõiduki jaoks annab Genesis GV60 korralikku tagasisidet. Öko-, tava- ja sportrežiimi valikud reguleerivad sõidutunnetust vastavalt, kuigi käiguvahetust ei toimu. Selle asemel töötab GV60 sportrežiimis pisut paremini, suurendades roolile jõudu.

Elektrooniliselt juhitav piiratud libisemisega diferentsiaal, mis on ainulaadne Performance trimmile, parandab juhitavust käänulistel teedel, muutes selle maasturi üllatavalt lõbusaks juhiks. See käitub pigem kuuma luugi kui tarbesõidukina, vähendades kurvides kere ümberminekut.

Genesis GV60 kaalutlused

Elektrisõidukid on kallid. Genesis GV60 ühendab aga luksuse, mugavused, jõudluse ja väärtuse, et moodustada selle segmendi jaoks mõjuv mudel. Saadavus on tihe; võib-olla peate selle hankimiseks tegema koostööd oma Genesise edasimüüjaga.

Fotode autoriõigus on ajakiri Auto Trends. Kõik õigused kaitstud.

Matthew Keegani viimased postitused (Vaata kõiki)

sarnased postitused

Leave a Reply