2023. aasta Mercedes-AMG C63 teeb radikaalse mootorimuudatuse – Mercedes Benzi ajaveeb

2
2023. aasta Mercedes-AMG C63 teeb radikaalse mootorimuudatuse – Mercedes Benzi ajaveeb

Mootori mõõtmete vähendamine tähendab tavaliselt ühe või kahe silindri kaotamist, kuid Mercedes-AMG C63 tulevane W206 põlvkond teeb radikaalsema vähendamise. Kadunud on vana auto kahe turboülelaaduriga V-8 ning hübriid- ja turboülelaaduriga neljasilindriline. Kuid enne, kui me kõik ühe oma lemmikmootori väljalangemise pärast liiga ärrituma hakkame, kaalume põhjuseid, miks uue mootori suhtes optimistlik olla.

Järgmine C63 kasutab pikisuunas paigaldatud versiooni M139 turboülelaaduriga 2,0-liitrisest reas-neljast, mis põiki toidab AMG CLA45 ja GLA45. Sarnaselt teiste pikisuunaliste rakendustega mudelitele SL43 ja C43 on ka C63-l 400-voldine elektriline turbolaadur (või e-turbo), mis on natuke motosporditehnoloogia ülekandmist MB vormel 1 jõuallikast. Väike mootor, mis on paigaldatud otse turbo võllile, suudab kompressorit kiirendada, et anda tõuge enne, kui heitgaasid hakkavad voolama. AMG sõnul on võimalik hoida turbot pöörlemas ka siis, kui mootor töötab tühikäigul, et tagada kohene gaasipedaali reaktsioon.

400-voldine toide selle saavutamiseks tuleb akust, mis toidab hübriidsüsteemi, mis omakorda annab toite tagaküljele paigaldatud elektrimootorile. Mootor juhib tagatelge läbi oma kahekäigulise käigukasti, mis lülitub oma tippsuhtele umbes 87 miili tunnis. Mootor lisab tavapärase veovõlli kaudu neljasilindrilisest pöördemomenti.

Mootori võimsust saab suunata ka esiteljele tänu üheksakäigulise automaatkäigukasti sidurikomplekti sidurile ning elektrilist pöördemomenti saab edasi nihutada, muutes jõuülekande pöördemomendi voogu tõhusalt ümber. Väike (mõelge, 5,0-kilovatt-tunnise kasutusmahuga või väiksem) akuplokk asub tagaajami kohal, et hõlbustada kaalu jaotamist, ja see suudab pakkuda 201 hobujõudu kuni 10 sekundit korraga.

Lõpliku tulemuse saamiseks peame ootama, kuni uus C63 ametlikult avalikustatakse, kuid AMG lubab, et neljasilindriline mootor toodab vähemalt 442 hobujõudu. Elektrimootoriga kombineeritud figuur peaks uues autos tootma vähemalt sama palju võimsust kui 503-hobujõuline V-8 väljuvas mudelis. Hübriidsüsteem ühendatakse hiljem ka 4,0-liitrise V-8-ga, et teha suuremate AMG mudelite jaoks veelgi lihaselisem 73 AMG jõuallikas. Sel aastal näeme C63 ja eeldame, et selle hind algab veidi üle 70 000 dollari.

sarnased postitused

Leave a Reply