2023. aasta Mercedes-Benz EQE jagab palju oma suurema vennaga – Mercedes Benzi ajaveeb

0
2023. aasta Mercedes-Benz EQE jagab palju oma suurema vennaga – Mercedes Benzi ajaveeb
Mercedes-Benz on elektrifitseerimise vallas, ütleb tegevjuht Ola Källenius. Ja tõestamaks, et see on tõsine, laseb autotootja valla täiselektriliste sõidukite tulva, millest viimane on uus EQE. EQE on auväärse E-klassi mõõtmetega ja seega positsioneeritud otse brändi portfelli südamesse. EQE ei ole veel Euroopas müügile jõudnud ja jõuab USA-sse alles selle aasta lõpus, kuid saime seda uusimat Mercedes-Benz EV-d kogeda, ehkki kõrvalistmelt.

Sõiduk, AMG stiilipaketiga EQE 350, oli täiesti varjamatu. Ilmselgelt on see suurema EQS-sedaani vend, see seisab samal täielikult elektrilisel platvormil, mida nimetatakse EVA2-ks, kuid selle lai hoiak ja lühem teljevahe (122,9 tolli versus 126,4 tolli) loovad paremad proportsioonid. Erinevalt EQS-ist ei pea EQE varjama liigset suurust ja kõrgust – kogupikkus on 196,6 tolli, mis on peaaegu 10 tolli lühem kui EQS. Lühema kere üks puudus: aerodünaamika pole nii libe.

Erkvalge auto, millega me sõitsime, oli varustatud EQ-spetsiifiliste 20-tolliste ratastega ja panoraamkatusega, mis saab USA-s standardvarustusse. Ukse käepidemed ilmuvad lähenemisel (kuigi Euroopa algtaseme versioonidel on tavapärased ukselingid ). Täiustatud intelligentse valgustussüsteemi ja laia tagatulede ribaga näeb EQE öösel positiivselt futuristlik välja.

Interjöör teeb samuti seda ja siin leiate olulise kattuvuse EQS-iga – tegelikult on kogu armatuurlaud ja keskkonsool identsed. See hõlmab valikulist Hyperscreeni, 56-tollist klaaspinda, mis ulatub peaaegu kogu kokpiti laiuse ulatuses. Sellel on kolm ekraani, mis jätavad mulje ühest suurest ekraanist. EQE tundub veidi vähem ruumikas kui EQS ees, kuigi see on siiski suur kokpit. EQE algtaseme versioonid saavad ka lihtsamad istmed.

Kahe auto suuruse erinevus on tagaosas pisut paremini nähtav, kuigi EQE pakub palju jala- ja pearuumi. Tegelikult on ruumikus praktiliselt ainult Hiinale mõeldud pika teljevahega E-klassi tasemel, mistõttu Mercedes-Benz otsustas, et EQE ei vaja venitatud versiooni. See auto pakub avarust, mis sarnaneb Tesla Model S omaga ja on palju ruumikam kui mudel 3. Insenerid tegid ühe kompromissi, et saavutada piisav tagumine pearuum: erinevalt luukpära EQS-ist ei ole EQE-l pagasiluuki (nii et hinged ei tungiks sisse sõitjateruum). Selle asemel on tavaline pagasiruum.

Mercedes ütleb, et EQE-st on mitu versiooni, sealhulgas AMG derivaadid. Kogesime seda, mis käivitatakse esimesena: EQE 350, millel on tagumine mootor, mis toodab 288 hobujõudu ja 391 naela-jalga pöördemomenti ning mis on häälestatud eriti pika sõiduulatuse saavutamiseks. Lõplikud andmed on veel ootel, kuid me arvame, et selle EPA hinnanguline ulatus on umbes 300 miili. Arvestades EQE märkimisväärset jõudu – see peaks kaaluma umbes 5000 naela – ei oodanud ega kogenud me sirgjoonelise jõudluse osas mingeid imesid. Kuid auto laadib endiselt kiirelt edasi, kuni kiirendus hakkab enamikus riikides ületama kiirust. Nagu igal elektrilisel Mercedes-Benzil, on ühekäiguline käigukast ja tippkiirus on piiratud väidetavalt 130 miili tunnis. Ootame, et AMG mudelid lähevad kiiremini.

sarnased postitused

Leave a Reply