Atlanta Mercedes-Benzi staadion nimetati võõrustajaks – Mercedes Benzi ajaveeb

3
Atlanta Mercedes-Benzi staadion nimetati võõrustajaks – Mercedes Benzi ajaveeb

Nelja aasta pärast on Atlanta üks paljudest linnadest, mis on jalgpallifännide tähelepanu keskpunktis kogu maailmas. Atlanta Mercedes-Benzi staadion valiti üheks mitmest 2026. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste mängude toimumispaigast.

Põhja-Ameerika võitis pakkumise korraldada 2018. aastal rahvusvahelise jalgpalli tippmäng. Mängud toimuvad USA, Mehhiko ja Kanada staadionidel.

2026. aasta maailmameistrivõistlustel oli jalgpallivõistluste korraldamiseks pakkumisi 23 kohta. Neljapäeva õhtul teatas FIFA oma lõplikust otsusest.

Milliseid MM-i matše Atlantas võõrustatakse?

Kohe polnud selge, kus MM avatakse, mis voorud millistes kohtades mängitakse või kus mängitakse väljalangemisi ja poolfinaale. Paljud eksperdid spekuleerivad, et Atlanta ootab vähemalt ühte väljalangemisvooru või võib-olla ka poolfinaalmatši.

Nii Atlanta kui ka Dallas olid poolfinaalide korraldajalinnad. Neid on soovitatud ka rahvusvahelise ringhäälingukeskuse asukohta.

On teada, et Atlanta võõrustab 30-päevase ajavahemiku jooksul tõenäoliselt viis kuni kuus mängu. Teadaanne selle kohta, kus matšid peetakse, tuleb tõenäoliselt alles 2023. aasta alguses.

Milline on Atlanta jalgpalli maailmameistrivõistluste oodatav majanduslik mõju?

Majanduslik kasu ei tule ilma investeeringuteta.

Suur erinevus MM-mängu ja Atlanta Unitedi matši vahel on muru. 2026. aasta matšide ajaks on võltsitud värk kadunud ja tõeline rohi. Paigaldamine on kavas lõpule viia 2026. aasta veebruaris, kui staadion hakkab järgmise kahe aasta jooksul ümber ehitama pärismuru töötlemiseks. Pärast seda läheb see Falconsi ja Atlanta Unitedi jaoks tagasi.

See on väike hind, mida maksta sadade miljonite dollarite oodatava tulu eest. Mõned eksperdid võrdsustavad ühe maailmameistrivõistluste matši ühe Super Bowli mänguga. Metro Atlanta kaubanduskoja hinnangul on Super Bowl LIII majanduslik mõju vahemikus 350–400 miljonit dollarit.

Lisaks ütles Atlanta linnapea Andre Dickens, et Gulchi ja Centennial Olympic Parki alad näevad välja teistsugused kui praegu.

“Mõnes neist piirkondadest, kus infrastruktuuris on lünki, lähete hoonete ja ühenduvuse juurde,” ütles Dickens.

Kuberner Brian Kemp ütles, et osariigi fookus on julgeolekul.

Boston Consulting Groupi poolt esialgse pakkumisprotsessi käigus läbi viidud uuring ennustas, et mängud võivad Atlanta linna jaoks kaasa tuua 5 miljardit dollarit uut majandustegevust, kusjuures ainuüksi Atlanta linna jaoks on 415 miljonit dollarit.

Paljud väidavad, et see on mõju nii suurusele, kujule kui ka rahale, mida pole nähtud pärast 1996. aasta sajandi olümpiamänge. Atlantal on suurte spordiürituste korraldamise kogemus alates 1996. aastast, sealhulgas Super Bowl LIII, College Football Playoffi riiklik meistrivõistlus ja maailmasarja mängud.

Kolledži jalgpallimeistrivõistluste mäng naaseb Atlantasse aastal 2025. Viimati toimus see siin samal aastal, kui FIFA ametnikud esimest korda Atlantas tuuritasid.

sarnased postitused

Leave a Reply