Autokindlustus teismelistele ja noortele täiskasvanutele

4

Noorena on hea olla, aga mitte siis, kui tahad autot kindlustada. Kogu statistika näitab, et grupina kannavad liikluskindlustusandjate jaoks suurimat riski teismelised. Kuigi mõned on head ja ettevaatlikud juhid, on teised täielikud ohud.

Briti Kindlustusandjate Assotsiatsiooni (ABI) andmetel moodustavad 17–24-aastased juhid vaid 7% Ühendkuningriigi juhilubade omanikest ja sõidavad keskmisest vähem miile, kuid osalevad 24% kõigist surmaga lõppenud kokkupõrgetest.

Isegi tagasihoidliku väikeauto kindlustamise hind on kõrge. Näiteks vaadeldes 2021. aasta juunist kuni 2022. aasta maikuuni Compare The Market meile esitatud andmeid, vaatas Loode-Inglismaal elav 18-aastane nooruk, kes sai eelmisel aastal Ühendkuningriigi täieliku tegevusloa, keskmist aastast 1402 naela algtaseme Fiat 500 eest.

Ainus viis hea kindlustusregistri saamiseks on jätkata ohutut sõitu ja aja jooksul luua nõuetevaba allahindlus, kuid kuigi esimesed aastad on kõige kulukamad, on arve vähendamiseks võimalusi.

Lähtepunktiks on väikese võimsusega, madala väärtusega, (kuid siiski ohutu) auto valimine madala kindlustuse gruppi. Seejärel rakendage kõigile, kes kindlustavad auto, mis tahes hinda alandavatest teguritest: parkige võimalusel tänavale; vähendada läbisõitu ja määrata suurem ületamine.

Kes sõidab?

Lapsevanemal või vanemal inimesel võib olla ahvatlev teeselda, et ta on teismelise auto põhikasutaja, et säästa raha kindlustusmaksete pealt, ja seejärel lisada ta nimelise juhina. Kuid kui noorem inimene seda regulaarselt juhib, on see ebaseaduslik. Kindlustusandjad nimetavad seda “frontinguks”. Kui kindlustusandja avastab, et isik on süüdi frontingis, võidakse tema poliis kehtetuks tunnistada ja ta võib olla sunnitud tasuma kõik õnnetuse tagajärjel tekkinud kulud. See võib kaasa tuua ka kriminaalkaristuse.

Ja vastupidi, kui noor juht saab ise oma auto kindlustada, võib vanema nimega juhi lisamine poliisile kindlustusmakset vähendada, sest risk hajub. Kui naasta Fiat 500 18-aastase noormehe näite juurde, siis keskmine lisatasu, mille vanem on lisatud nimelise juhina, vähendab keskmist 1402 naela 1297 naelani.

Mustad kastid

On kokku lepitud, et parim viis, kuidas noored juhid saavad oma kindlustust alandada, on telemaatilise liikluskindlustuse poliisid, mida sageli tuntakse kui “maksa, kuidas sõidate” või “musta kasti” kindlustus. Telemaatikapoliitikas kasutatakse peamiselt GPS-tehnoloogiat sõiduki juhtimise mõõtmiseks. Seejärel kasutavad kindlustusandjad seda teavet riskiotsuste langetamiseks sõidutulemuste põhjal. Seda teavet võetakse kindlustusmaksete määramisel arvesse koos teiste traditsiooniliste riskiteguritega, nagu juhi vanus ja elukoht. „Turvalised” juhid saavad tavaliselt kasu madalamatest kindlustusmaksetest kui „vähem ohutud” juhid.

Paljud noored ei ole innukad, sest nad tunnevad, et neid nuhitakse, kuid kui nad on rooli taga ettevaatlikud, on musta kasti kindlustus parim valik. Compathemarket.com 2022. aasta mais tehtud analüüsi kohaselt võiks enam kui kolmveerand (78%) 17–20-aastastest juhtidest säästa keskmiselt 1137 naela, valides tavalise autokindlustuspoliisi asemel telemaatikapoliisi.

On olemas spetsiaalsed kindlustusandjad, kes hoolitsevad noorte juhtide eest. Üks kauaaegsemaid, Marmelaad, pakub konkreetset nimega-noorjuhi-kindlustust. Sellel on telemaatikapoliitika lapsevanema või vanavanemate auto juhtimiseks (silt ja rakendus teavad, kes juhib), samuti pakub see telemaatikapoliitikat noortele autojuhtidele, kes sõidavad põhijuhina oma autos.

Ajutine kindlustus

Paljude noorte juhtide jaoks ei pruugi iga-aastast kindlustuspoliisi vaja minna ja siin tuleb sisse kasvav ajutise ehk tasulise autokindlustuse turg. Näiteks võivad paljud noored soovida autot kasutada vaid siis, kui nad on kodus kolledžist või ülikoolist.

Jällegi kasutab Marmelaad oma vanema auto Pay as You Go kindlustuspoliisi jaoks musta kasti. Alustate 500 miiliga ja korraldate 100–500 miili automaatse täiendamise, kui 50 miili on jäänud. Kasutamata kilomeetrid kehtivad aasta. Hinnad algavad 175 naelsterlingist 500 miili eest – lisatasudega alates 18 naela. Juht ei teeni endiselt probleemivaba aasta eest kahjutasu. Teine ettevõte, mine lühikeseks pakub ajapõhist autokindlustust vanuses 18-75 aastast kuni 28 päevani, et sõita autoga, mis ei kuulu teile.

Lisateabe saamiseks külastage Briti Kindlustusandjate Assotsiatsiooni veebisaidil ja vaadake jaotist nooremate juhtide kohta.

Leave a Reply