autotööstuse Long Covid

4
autotööstuse Long Covid

Juuli laekumise ajal saame vaadata tagasi 2022. aasta esimesele poolele, et vaadata uute autode turul toimuvat ja hinnata hetkeseisu ning ennustada, mida oodata aasta teisel poolel.

See on olnud järjekordne kaootiline aasta uute autode müügi osas – juba kolmas järjest, seda kõike tänu Covidile. Autotööstus kannatab kindlasti oma Long Covidi versiooni tõttu, kuna ülemaailmse pandeemia edasised tagajärjed kahjustavad jätkuvalt nii uute autode pakkumist kui ka nõudlust. Siis, muidugi, just siis, kui tundus, et asjad hakkavad paranema, otsustas Vladimir Putin Ukraina maatasa teha, mille tagajärjed olid ukrainlastele katastroofilised ja laiemad tagajärjed kogu maailmale.

Mitu uut autot on müüdud?

Ühendkuningriigi tänavatele on selle aasta esimese kuue kuuga jõudnud veidi üle 800 000 uue auto. Esimene pool on tavaliselt tugevam kui teine ​​pool ning Mootoritootjate ja -kauplejate ühing (SMMT) ennustab praegu, et kogu aasta kogusumma ulatub umbes 1,7 miljonini – kuigi seda võidakse järgmisel kuul alandada, kuna turg ei toimi. see väljavaade.

Võrdluseks, mullu oli juuni lõpuks registreeritud ligi miljon autot, kuid aasta teises pooles kukkus turg kokku ja oli aasta lõpuks kokku veidi üle 1,6 miljoni.

Aastate lõikes on võrdlemine keeruline, sest viimased kaks aastat on olnud täiesti kaootilised tänu seisakutele ja tarnepuudustele, nii et pole mõtet piinata iga kuu konkreetsete protsenditõusude ja languste pärast. Kuid selleks, et anda teile aimu sellest, kui palju tööstuse raskustes on, on keskmine uute autode registreerimine jaanuarist juunini viimasel kümnendil (2010–2019) üle 1,2 miljoni ehk umbes 50% rohkem kui tänavu.

Mida see tarbijate jaoks tähendab?

Autoostjate praegune probleem on tõsine uute autode pakkumise puudus. Paljude populaarsemate uute mudelite ootejärjekorrad on väga pikad – mõnel juhul üle aasta. Mõnel juhul ei võta autofirmad teatud mudelite tellimusi vastu, sest ootejärjekord on juba liiga pikk. Selle kõige tuntum näide on Ford, mis ei võta praegu vastu ei Fiesta ega Focuse, kahe oma enimmüüdud mudeli tellimusi.

Ilmselgelt muudab see järgmise uue auto ostu või liisingu planeerimise väga keeruliseks, kuna enamikul autoostjatel on PCP- või PCH-leping lõppkuupäevaga, millal nad peavad oma autot vahetama. Selle tulemusena on ostjad valinud endale sobiva aja jooksul saadaolevad mudelid või vahetanud kasutatud auto.

See tõstab ka nii uute kui ka kasutatud autode hindu. Kuna müüdavaid autosid on vähe, ei pea autofirmad klientide meelitamiseks suuri allahindlusi pakkuma. Samuti eelistavad nad autoparkide müüki tarbijatele, kuna tavaliselt ootavad autopargid sadade (või isegi tuhandete) autode tellimise eest kuni 40% allahindlust.

Vaatamata madalale tootmisnumbrile teenivad paljud autotootjad tegelikult rohkem raha kui aastaid, sest nad saavad oma autosid täishinnaga müüa. Ehkki see muudab autod ostjate jaoks kallimaks, loob see jätkusuutlikuma autotööstuse. See ilmselgelt ei kesta ja nad jätkavad hinnasõdasid niipea, kui tootmine taas suureneb…

Kliendid muutuvad väiksemaks, rohelisemaks ja odavamaks

Nagu oleme viimastel kuudel paar korda märkinud, on uute autode turul esile kerkimas mõned selged suundumused.

Elektriautod leiavad jätkuvalt üha rohkem kodusid, kusjuures suurimaks piiranguks on pakkumine. Vaatamata murele avaliku laadimisinfrastruktuuri ja uute elektrisõidukite tohutute kulude pärast, on üleminek elektrienergiale hästi ja tõeliselt käimas.

Huvitaval kombel näib tarbijate soov pigem täiselektriautode kui pistikhübriidide järele, mis ei kasva peaaegu sama kiirusega. Võib-olla võivad seda mõjutada tarneprobleemid, kuid see on kindlasti tõsi, et autotootjad panustavad suurema osa oma jõupingutustest puhastele EV-dele, mitte osalise tööajaga EV-dele.

Soodsad kaubamärgid neil läheb väga hästi, nii Dacia kui ka MG müük on tohutult kasvanud võrreldes turuga, mis on praeguse seisuga langenud 12%. See pole ka ainult 2022. aasta lugu, kuna mõlemad kaubamärgid on mitu aastat pidevalt kasvanud.

Oleme seda ka varem arutanud, kuid autod on aastaid aina kallimaks läinud, samas kui klientide ostujõud on olnud üsna staatiline. Selle tulemusena kipuvad autoostjad PCP- või PCH-lepingu lõppedes kauplema odavamate mudelitega, et hoida oma kuumakse hallatava tasemel.

Sarnast asja nägime juhtumas enam kui kümne aasta taguses finantskriisis, kui toonased eelarvemargid Hyundai ja Kia hakkasid Ühendkuningriigi uute autode turule märkimisväärselt tungima. Kui MG ja Dacia suudavad järgmise kümnendi jooksul korrata Korea õdede-vendade edu, näib nende tulevik tõesti väga helge.

Väikesed autod jätkab Ühendkuningriigi uute autode turu domineerimist. Vauxhall Corsa suurendab järk-järgult oma edumaad 2022. aasta müügivõistlusel, näib hea välja, et kaitsta oma 2021. aasta krooni. Ka Mini luugi müük jätkab jõudsalt vaatamata oma eluea lõpule ning uue mudeli debüüt peaks toimuma järgmisel aastal.

Vahepeal ei pruugi Ford olla võimeline uusi Fiestasid tarnima, kuid (Fiestal põhinev) Puma väike linnamaastur töötab suurepäraselt. Minimaasturite turg on uute autode tööstuses üks kuumemaid, peaaegu igal autotootjal on ostjatele midagi pakkuda.

Seni 2022. aasta võitjad ja kaotajad

Aasta poolel on koguturg umbes 12% madalamal kui eelmisel aastal. Kuid laiemas pildis läheb mõnel autofirmal keskmisest paremini, samas kui teistel on raskusi.

Seni on see olnud hea uudis Alfa Romeo, Alpine, Bentley, Cupra, Dacia, DS Automobiles, Fiati, Honda, Hyundai, Kia, Maserati, MG, Mini, Polestari, Porsche, Smarti ja SsangYongi jaoks. Kõik need kaubamärgid on turgu edestanud vähemalt 10% – ja mõnel juhul on neil läinud palju paremini.

Aasta pole nii hästi alanud Abarthi, Jaguari, Jeepi, Land Roveri, Lexuse, Mercedes-Benzi, SEATi, Skoda, Subaru, Volkswageni ja Volvo jaoks. Kõik need kaubamärgid on üldise turuga võrreldes vähemalt 10% madalamad.

Kokkuvõttes on Ford pärast eelmise aasta neljandaks langemist tagasi esikohal selle aasta uute autode registreerimiste osas. Teisel kohal on Kia, edestades Volkswagenit, Audit, BMW-d, Toyotat, Vauxhalli, Mercedes-Benzi, Hyundaid ja Peugeot.

Kuidas see kasutatud autode turgu mõjutab?

Oleme nüüdseks enam kui kaks aastat uute autode tootmist märkimisväärselt vähendanud tänu Covidi seiskamistele ja seejärel tarnepuudusele. Kuna autofirmad üritavad maksvatele klientidele tarnida kõiki saadaolevaid rattakomplekte, tähendab see vähem näidissõidukeid, teeninduslaenu sõidukeid, ajakirjanduspargi sõidukeid, peakontori haldamise sõidukeid ja nii edasi. Paljud neist autodest müüakse lõpuks peaaegu uute kasutatud autodena, seega on nende sõidukite pakkumine suures osas kadunud.

Kuna tuhanded kliendid soovivad iga kuu PCP-lepingu lõppedes oma autosid vahetada, tähendab see, et paljud neist on ostnud uute asemel kasutatud autosid, neelanud peaaegu uute autode piiratud pakkumise ja tõstnud hindu märkimisväärselt. .

Sellel on omakorda mõju veidi vanematele kasutatud autodele, kui see mõjutab isegi vanemaid autosid, ja nii edasi kuni kümnendivanuste ja isegi vanemate sõidukiteni välja. Ja see hoiab kasutatud autode hindu kõrgel seni, kuni uute autode tootmine hakkab taastuma normaalsemale tasemele.

Mida on meil oodata selle aasta lõpuni?

Ühesõnaga rohkem sama. Mõned autotootjad on väidetavalt hakanud oma tarneahelaid uuesti kontrolli alla saama ja loodavad tootmist lähikuudel suurendada, kuid realistlikult ei kao uute autode ootenimekirjad niipea võluväel ära.

Hea uudis on see, et kui Putin tõesti ei kaota oma marmoreid ja ei ründa NATOt, ei näe me tõenäoliselt sellist teravat tootmise puudujääki, mida nägime eelmise aasta lõpus, nii et loodetavasti on meil vähem kaootiline jõulumüügiperiood. 2022. aasta.

Kasutatud autode turul näeme veel vähemalt aasta kõrgeid hindu. Tööstus ei suuda ootamatult asendada kahte aastat uute autode tootmist, nii et aastatel 2023 ja 2024 on kasutatud autode turul palju vähem kolm aastat vanu autosid, mis hoiab hinnad kõrgel – mitte sellisel määral, nagu me näeme. hinnad tõusid praegu, kuid siiski tavapärasest kõrgemad.

Halb uudis on see, et kasvav elukalliduse surve seab tuhanded leibkonnad tõelise rahalise pinge alla, mis võib märkimisväärselt suurendada autode finantseerimisraskusi. Nägime sarnast mustrit, mis algas Covidi pandeemia algusaegadel, kui miljonid töötajad ootamatult vallandati.

Aitamaks ära hoida laialdast maksejõuetust ja võimalikku autofinantseerimise kokkuvarisemist Covidi ajal, kehtestas Financial Conduct Authority (FCA) sätted klientidele, kes peavad 2020. aastal võtma kolmekuulise maksepuhkuse. Võimalik, et FCA-l võib tekkida vajadus säilitada samalaadne maksepuhkus. võimalusel vajadusel reservi veel sel aastal, kuid loodetavasti olukord nii ebakindlaks ei muutu.

Leave a Reply