Autotööstuse tarneahela kriis naerupeadele: petuleht asjatutele Ford Mavericki tulevastele omanikele

0
Autotööstuse tarneahela kriis naerupeadele: petuleht asjatutele Ford Mavericki tulevastele omanikele
Tabamatu Ford Mavericki hübriid.

Mitte nii kaua aega tagasi, enne autotööstuse tarneahela kriisi, ei teadnud me, kui hea see meil on. Võiksime lihtsalt pöörduda lähima automüüja poole ja eeldada, et leiame tegeliku laoseisu peaaegu iga mudeli jaoks praeguses autotootja mudelivalikus, mida edasimüüja müüb, ja valida erinevate valikupakettide vahel.

Ja isegi kui me ei leidnud krundilt päris seda, mida soovisime, saime vähemalt koostada kohandatud tellimuse täpselt sellise ehituse jaoks, mida soovisime, ja oodata kohaletoimetamist võib-olla nelja kuni kuue nädala jooksul.

Kuid siis juhtus Covid-19. Ja sellest tulenevad ülemaailmsed tehaste sulgemised või aeglustumised. Ja kiibipuudus tekkis. Ja kõik sündmused juhtusid, mis viisid autode tarneahela kriisini, mille keskel oleme siiani.

Autode tarneahela kriisi üks kõrvalmõju on see, et mõned meist õpivad autotööstuse tellimuste täitmise ja tootmisjuhtimise protsesside ja protseduuride erikeelest ja tööalaste üksikasjadest rohkem teada, kui me kunagi oleksime tahtnud või oodanud teada.

Võtke mind näiteks. 17.09.2022 esitasin tellimuse 2023. aasta Ford Maverick XL hübriidveokile. Tänase, 11. veebruari 2023 seisuga – peaaegu viis kuud hiljem – ei ole mu tellimust ilmselt veel tehases näha. VIN-koodi pole välja antud – verstapost, mille puhul võite olla üsna kindel, et teie tellitud sõiduk plaanitakse ka tegelikult toota ja ehitada.

Ford Maverickiga on lõputu tellimuste ajaline ootamine tekitanud oma väikese subkultuuri pettunud potentsiaalsetest Mavericksi omanikest – eriti hübriid-Maverickidest –, kes tunnevad kaastunnet ja räägivad Fordi pikaleveninud ja bütsantsliku tootmisjuhtimise ja ajakavade koostamise üksikasjadest. nad ootavad sõidukeid, mille ehitamine võib lõppeda.

Näiteks Ford Mavericki veoautoklubi foorum sisaldab ulatuslikke teemasid Fordi sõidukite tellimise ja sõiduplaani koostaminesamuti postitusi tuhandetelt selle protsessi erinevates etappides olevatelt liikmetelt, kes jagavad oma kogemusi ja vahetavad teavet nende tellimustega toimuva kohta.

Teises näites on tarbijate kitsikus, kes ootavad oma tellimusi Mavericksi ja muude mudelite jaoks, mille järele Fordil on raskusi nõudlusega sammu pidada, nagu Broncos ja F-150 Lightnings, samuti inspireerinud Tim Bartzi ehk Ford Video Guy. Internetimüügijuht Long McArthur Fordis Salinas, KS, et pühendada suurema osa oma sisust taskuhäälingusaade ja YouTube’i kanal teema juurde.

Ligikaudu iga nädal pühendab Bartz mõnikord rohkem kui kaks tundi, et vastata publikuliikmete küsimustele, kes püüavad mõista, mis toimub nende kaua hilinenud Fordi tellimustega – enamasti Mavericksidega.

Võtke vastu järgmine küsimus, mille Bartzi kaassaatejuht selle nädala väljaandes luges: “RG ütleb, et see oli 20.09.22 tellimus [which, by the way, was only four days after Ford opened the order window for the 2023 Maverick]nii et seda ei pruugita kunagi toota.”

Bartz vastas: “Oh, jah. Ja ma tean, et soovite saada Mavericki, nii et teil võib olla parem lihtsalt oodata, kas see saadavale tuleb [at a dealer due, for example, to a customer opting to not take delivery of an ordered vehicle that has actually arrived].”

Ilmselt on Quixotic püüdluses tellida Ford Maverick, kui edasilükkate, kaotate neli päeva tellimisaknasse ilmselt liiga hilja.

Kui olete üks nendest õnnetutest hingedest nagu mina, kes ootab ja mõtleb, kas see teie tellitud sõiduki ükssarvik kunagi aurustub lehtmetalliks, siis siin on mõned ilmselt Fordile omased terminid, mida võiksite teada.

Eraldamine: Iga Fordi edasimüüja saab iganädalases aruandes iga mudeli sõidukite arv, mille Ford plaanib selle üksiku edasimüüja jaoks tootmiseks, kliendi individuaalsete tellimuste või edasimüüja laotellimuste täitmiseks. Ilmselt ei ole kõik Fordi edasimüüjad võrdsed, kui tegemist on jaotustega, mis määratakse varasema müügiajaloo põhjal. Näiteks on täiesti mõeldav, et väike edasimüüja väikesel turul ei saa MITTE eraldisi selliste mudelite jaoks nagu Maverick ja Bronco, mida on vähe.

Piirang: Protsentuaalne väärtus, mis näitab konkreetse mudeli sõidukite tellimisjärjekorra osakaalu, mida saab ehitada mõne konkreetse funktsiooniga. Näiteks on Bartzi sõnul praegune piirang hübriid-Mavericki jaoks, erinevalt täisgaasil töötavatest Eco-Boost mudelitest, 35%, mis tähendab, et Ford usub, et neil on võime varustada vaid 35% 2023. aasta mudelitest. Mavericks, mida nad toodavad hübriidjõuallikaga – kõik ülejäänud peavad olema 100% sisepõlemismootoriga.

Muud piirangud, nagu Bartz ja ka minu müügiesindaja edasimüüja juures, kus ma oma tellimuse esitasin, hõlmavad tarvikuid, nagu tonneau katted või allapandavad voodikatted. Paljud Fordi edasimüüjad soovitavad ilmselt klientidel tellida võimalikult vähe tehasetarvikuid, et tellimusi kiirendada või isegi suurendada tõenäosust, et nende sõidukeid üldse hakatakse tootma.

Eelvaade: Juhtum, kus kliendi tellimus avatakse tehases ja hinnatakse võimalikku tootmisgraafikusse sisenemist. Kui teil on Fordis pooleliolev tellimus, võib teie edasimüüja teile öelda, kas tellimuse eelvaadet on vaadatud, mis näitab, et teie tellimus on vähemalt järjekorras teatud liikumist näidanud.

Prioriteedikood: Numbriline väärtus, mille leiate tellimuslehel väljast, mille Fordi edasimüüja teile pärast tellimuse esitamist annab. Tavatarbijate jaoks nagu meie, erinevalt näiteks autopargi ostjatest, peaks esmasel tellimisel prioriteedikood olema vahemikus 10 kuni 19, väiksemad numbrid on paremad. Minu oma algas kahjuks 19-aastaselt, nii et minu võimalused oma veokile saada on üsna väikesed.

USOB: Akronüüm sõnast “planeerimata tellimuste pank”, mis tähendab tellimuste kogumit, mis on edasimüüjatelt saadud, kuid mida pole veel üle vaadatud, millele on määratud VIN ja mis on kavandatud tootmiseks.

Niisiis, nüüd, kui teate mõnda neist terminitest, mida tuhanded nõutavate, kuid väheste Fordi sõidukite omanikud on praeguse autode tarneahela kriisi ajal tundma õppinud, kas tunnete end kasvatatuna ja valgustatuna?

Mina ka mitte.

Ma soovin, et ma ei peaks neid tundma. Oleme kummalises olukorras, mida oleks olnud peaaegu võimatu ette kujutada enne, kui Covid ja selle majanduslikud tagajärjed maailmale tulid, kummaline, uus düstoopiline maailm, kus inimesed, kes tahavad autosid ja kellel on vahendeid ja soovi neid osta, ei saa neid hankida. või vähemalt mitte nende valitud autosid.

See paneb peaaegu mõtlema lugudele, mida mõned meist on piisavalt vanad, et meenutada vana Nõukogude Liitu, kus juhtimis- ja kontrollimajandussüsteemi ebatõhusus põhjustab pikki järjekordi esmatarbekaupade, näiteks tualettpaberi järele.

Oh, oota. See juhtus ka 2020. aastal.

Kuid seekord pole süüdi kommunismi punane oht, kuigi kindlasti võiks väita, et muud küsitavad majandus- ja tööstuspoliitikad, nagu liigne sõltuvus rahvusvahelistest oluliste kaupade, nagu mikroprotsessorikiibid, allikatest, on süüdi.

Loodame vaid, et see kriis laheneb peagi, enne kui inimesed nagu mina, kes arvavad, et Mavericki hübriid oli Fordi üks geniaalsemaid ideid viimaste aastakümnete jooksul, lihtsalt ootamises pettunud ja otsustavad selle asemel maksta paar krooni rohkem, ohverdades sellega kaasneva majandusliku ja keskkonnaalase kasu. hübriid ja leppida kompaktse veokiga, mida saame katsuda ja istuda, nagu Hyundai Santa Cruz.

sarnased postitused

Leave a Reply