Chevrolet esitleb SEMA360-l K5 Blazeri elektrikasti mootorit, kuid see pole päris jõuallikas

3
Chevrolet esitleb SEMA360-l K5 Blazeri elektrikasti mootorit, kuid see pole päris jõuallikas
Chevrolet Performance 1997 K5 Blazeri elektrikastimootor, mis on ette nähtud näitusel SEMA360. Foto: Chevrolet Pressroom.

Arvestades kogu Ford Bronco naasmisega seotud põnevust, on turu huvi retromaasturite vastu ilmselgelt palju. Arvestades lubadust, et elektrikastimootori kontseptsioon on peaaegu kinni keeratav lahendus, mis annab uue tõuke ja asjakohasust vanasõidukitele, mis istuvad mittetöötavate mootoritega lautades, valis Chevrolet esitlemiseks K5 Blazeri. nende peagi ilmuv Electric Connecti ja Cruise eCrate’i pakett SEMA360-s on üllatav samm.

Kuid siin on üllatav: keskkonnas, kus elektriautode hüppeline võimsus keskendub kõrgetele hobujõududele ja pöördemomendi statistikale ning 0–60-le kiirendusele vaid paari sekundiga, peaks meile tõesti muljet avaldama elektrikast, mis toodab vaid 200 hobujõudu ja 266 naela jalga pöördemomenti?

Jah, sa lugesid õigesti. Kuigi GM ütleb, et nad “hindavad täiendavaid eCrate’i pakette koos suurema jõudlusega valikutega”, on need hobujõude ja pöördemomenti viidatud nendes. Pressiteade K5 Blazeri konstruktsioonil SEMA360 ees on täiesti virtuaalne 2020. aasta vastus küünarnukist küünarnukini täis SEMA-show’le, mis tavalistel aastatel toimub igal aastal Las Vegase konverentsikeskuses.

Muidugi on lõputu hobujõudude ja pöördemomendi suurenemisega kiitlemine muutunud klišeeks SEMA-s, kus võib näiteks iga-aastaselt oodata, et Mopar esitleb oma uusimat üle 1000-hobujõulise pagana gaasikastimootori mürarikast esitlust.

Kuid on raske ette kujutada, et 200 hobujõudu ei tundu SEMA rahvahulga jaoks üsna nõrk, eriti kui arvestada, et 1977. aasta K5 Blazer kaalus oma algses gaasimootoriga konfiguratsioonis peaaegu 3700 naela.

Sellegipoolest on GMi elektrikastimootorite programmi olemasolu põhimõtteliselt põnev edasiarendus neile, kellele meeldib idee kaasaegsest puhtast lahendusest, mis annab lahedatele vanadele autodele ja veoautodele uue elu ja asjakohasuse.

Chevrolet’ sõnul säilitab SEMA360 näitusekonstruktsioon, mille nad on nimetanud K5 Blazer E-ks, võimalikult suure osa vanaaegsest Blazerist, ühendades elektrimootori ja 400-voldise aku Chevrolet Bolt EV-st, jättes ülejäänud originaal K5 Blazeri jõuülekanne, sealhulgas ülekandekast, veovõll ja sillad.

Sõiduki algsest kütusenäidikust saab aku laetuse oleku näidik – tore puudutus, mis GM elektrikasti mootorite ümberehituste puhul standardseks muutumisel toetab säilitamist või originaalseid näidikupaneele, mis on retromudeli üks olulisemaid elemente. vanasõiduki interjööri hõngu.

Vintage K5 Blazeri armatuurlaud Chevrolet Performance'i elektrikasti mootori konversioonis SEMA360 jaoks
Chevrolet Performance’i elektrikastimootori ehitus säilitab K5 Blazeri vanaaegse näidikupaneeli, sealhulgas kütusenäidiku, millest saab EV aku laetuse oleku monitor. Foto: Chevrolet Pressroom.

Kuigi K5 Blazer EV konstruktsiooni ning Connect ja Cruise’i paketi pressiteates ei täpsustata sõiduulatust – mis ilmselgelt varieerub olenevalt sellest, millist sõidukit ostja moderniseerib –, võime ehk eeldada ligikaudset võrdlusraamistikku 259-miilise pikkusega. oodatav vahemik, vastavalt GM autoriteedile2021. aasta Chevy Bolti jaoks.

Kuigi tõenäoliselt võiks eeldada väiksemat sõiduulatust kui suuremal sõidukil, nagu K5 Blazer, on aja jooksul kindlasti mõistlik oodata sõiduulatuse suurenemist, eriti kuna GM kavatseb integreerida arenenumad tehnoloogiad, nagu nende Ultium aku süsteem nende elektrikasti mootoripakettidesse, mis GMi hinnangul võivad ulatuda 400 miili või rohkem.

Samal ajal, kui K5 Blazer EV konstruktsioon paneb juba teie peas tantsima nägemusi nagu elektrifitseeritud jõulusuhkruploomid armastatud vanaaegsete Chevyde, Pontiacide, Buicksite, Oldsmobile’ide või GMC-de toomisest üha elektrilisemaks muutuvas automaailmas uue elulaengu, ütleb GM. Eeldatakse, et Electric Connecti ja Cruise’i kastimootorite pakett on saadaval 2021. aasta teisel poolel.

Autori kohta

Bill Hayward

Bill Hayward, kirjanik, turundaja ja autoentusiast, on ajakirja AutoNewsblaster toimetaja ja väljaandja. Algselt oli ta pärit Washingtoni Marylandi eeslinnast, kuid praegu elab ta Pennsylvania keskosas. Võtke ühendust: [email protected] või 717-968-0883.

sarnased postitused

Leave a Reply