Kas ma saan helistada rikketeenuse pakkujale, kui kütus saab otsa?

4
Kas ma saan helistada rikketeenuse pakkujale, kui kütus saab otsa?

Noh, mõtlesite, et võite koju või järgmisesse tanklasse jõudmiseks autost veel paar miili välja pigistada, aga see ei läinud plaanipäraselt. Võib-olla ei hoidnud te kütusenäidikul silma peal või on teie auto välja kukkunud varem, kui arvasite. Igal juhul on teil teeservas kütus otsa saanud.

See stsenaarium on tavalisem, kui võite arvata, eriti viimastel kuudel, kui kütusehinnad on tõusnud, mis on põhjustanud pikad järjekorrad ja kuivpumbad kogu Ühendkuningriigi tanklates tavaliseks nähtuseks.

Niisiis, kas minu rikete pakkuja katab mind?

Lühidalt, see sõltub tõesti teie rikkepoliitikast. Finantsteabe ettevõtte Defaqto uuringu kohaselt pakub 89% Ühendkuningriigi rikkepoliitikast kindlustust autojuhtidele, kellel kütus otsa saab. See aga tähendab, et iga kümnes juht ei kuulu nende poliiside alla, kui nad teel kuivaks jäävad.

Kui teie rikkepoliitika pakkuja on AA, RAC või roheline lipp – hea uudis! Kõik kolm pakkujat kinnitavad veebis, et nad abistavad regulaarselt oma kindlustusvõtjaid, kellel on kütus otsa saanud, kuigi pidage meeles, et Green Flag eeldab, et maksate lisakütuse maksumuse ja teie poliis võib olla sama.

Rikkeabi kontaktid:

AA: 0800 88 77 66 (kindlustus hõlmab kütuse lõppemist, lisakütus on tasuta)

RAC: 03301 598 751 (kate sisaldab kütuse lõppemist, ei märgi, kas lisakütus on tasuta)

Roheline lipp: 0800 400600 (kaitse hõlmab kütuse lõppemist, eeldab, et kindlustusvõtja maksab lisakütuse eest)

Alusta päästmist: 0333 320 0975 (kindlustus hõlmab kütuse lõppemist, pukseerib lähimasse tanklasse)

Päästke minu auto: 01423 535 795 (kaitse hõlmab kütuse lõppemist, tasuta ainult juhul, kui tankla on kümne miili kaugusel)

GEM autopääste: 01342 825 676 (kate sisaldab kütuse lõppemist, ei märgi, kas lisakütus on tasuta)

Kontaktandmed juuli 2022 seisuga

Kui loete seda artiklit kodus, on hea mõte sirvida läbi oma auto dokumendid ja otsida, mida teie rikkepoliitika üldiselt hõlmab. Kui jääte kuiva paagiga tee äärde kinni, helistage igal juhul oma poliisi pakkujale – ta ütleb teile, kas olete kaetud.

Kui te ei ole tegelikult selliste stsenaariumide jaoks kaetud või teil pole isegi rikkepoliitikat, saate siiski kiiret abi, kuid ettemaksu eest. Nad eeldavad, et maksate telefoni teel tähelepanu ja lisakütuse eest, mis võib osutuda üsna kulukaks.

AA on hiljuti registreerinud, et tema liikmete arv on otsa saanud kütusehinna tõusuga ning kuigi ta abistab kõiki neid liikmeid soovi korral ja täidab nende paake tasuta, soovitab ettevõte võtta ennetavaid meetmeid. ennekõike.

Planeerige oma marsruut hoolikalt ja leidke lähim bensiinijaam kohe, kui kütusetuli süttib.

Kütuse päästmine – muud küsimused, mida kaaluda

Minu kütusetuli põles just – kui kaugele ma võin minna?

Kütusetuli süttib tavaliselt sellest, et kütusepaak on täis vaid 10-15% – see, kui kaugele su auto suudab pärast tule põlemist sõita, oleneb autost. Küsitlus, mille avaldas TankOnEmpty.com In 2019 viitab sellele, et Ford Fiesta suudab sõita keskmiselt 37 miili, kui kütuse tuli põleb, samas kui BMW 3. seeria 44 miili.

Tegelikult sõltub see, kui kaugele saate minna, ka sellistest teguritest nagu tee seisukord, kui täpne on teie auto arvuti kütusetaseme arvutamisel, mis käik tavaliselt on ja rehvirõhk. Seega, kui proovite oma peas matemaatikat teha ja plaanite mängida bensiinijaama ruletti, on koefitsiendid tõenäoliselt teie vastu.

Mul on tühi ja mootor hakkab plärisema ja paugutama, mis toimub?

Mootor ei tööta nüüd ja see tähendab, et mõned mootorisilindrid ei saa põletamiseks piisavalt bensiini. See ei kesta liiga kaua – kui mootor on hakanud tõrget tegema, pole teil kaua aega, enne kui auto kõik koos välja kukub. Leidke lühikese etteteatamisega tee ääres kõige turvalisem parkimiskoht.

Kas kütuse lõppemine on ebaseaduslik?

Tegelikult mitte – te ei riku ühtegi Ühendkuningriigi seadust sellega, et kütus otsa saab. Sellegipoolest on kütuse lõppemine ja teiste juhtide tee takistamine tõepoolest ebaseaduslik ning võite saada 100 naela trahvi ja kolm punkti oma juhiloal. Kui olete kiirteel, mainib seadus kütuse lõppemist ühe põhjusena, miks teil on lubatud kasutada kõva õla.

Kas kütuse lõppemine on minu autole halb?

Kui see on teie esimene kord, kui suhteliselt uues autos kütus otsa saab, pole teil tõenäoliselt millegi pärast muretseda. Kui see on teie neljas, viies või kuues kord, kui sõidate vanema autoga tühjaks, peaksite olema natuke rohkem mures.

Vanemate autode kütusepaagi põhjas võib olla prahti, mis on aastate jooksul kogunenud. Seal on filtrid, mis takistavad selle prahi sattumist mootorisse. Kuid kütuse lõppemine võib need filtrid ja muud komponendid ummistada, mis võib lõpuks takistada kütuse voolu. Korduv kuivaks sõitmine võib samuti põhjustada kütusepumba ülekuumenemist, mis kulutab selle enneaegselt.

Sellegipoolest ei tohiks teie auto tervis olla teie prioriteet – hoolitsege enda eest! Tee ääres paigal seismine võib olla üsna ohtlik, eriti kui olete pargitud tiheda liiklusega kiirtee äärde. Ärge unustage väljuda oma autost liiklusest kõige kaugemal asuvast uksest, kõndida eemale kõvast alast ja teiste sõidukite eest.

Kütuse lõppemine on põhjustanud liiklusõnnetuse, kas minu kindlustus katab selle?

Kuigi enamik autokindlustuspoliise katab teid, kui kütus saab otsa, ei kata need teid kütuse lõppemisest põhjustatud õnnetuste eest. Kui olete põhjustanud avarii kütuse lõppedes või teed takistades, võidakse teid kohtusse anda või lubada üheksa punkti ja piiramatu rahatrahv.

Loe rohkem:

sarnased postitused

Leave a Reply