Kas Porsche inseneripärand on mõjutanud praegust Volkswageni tootesarja?

0
Kas Porsche inseneripärand on mõjutanud praegust Volkswageni tootesarja?

Ei saa eitada, et Volkswagenil on tugev pühendunud omanike kultus. Kui te sellesse rühma ei kuulu, on tõenäoline, et peate Volkswagenit parimal juhul kaubamärgiks, mis on tuntud selle poolest, et on praktiline, usaldusväärne ja noh, võib-olla lihtsalt pisut igav. Kui aga juhtute ka teadma, et Volkswagen on Porsche emafirma – legendaarne märk, mis on tuntud kui igav, siis võib-olla olete mõelnud, kas mõni legendaarne Porsche inseneripärand on kuidagi tootesarjale kandunud?

Kuna nii Volkswagen kui ka Porsche võlgnevad mõlemad oma päritolu Ferdinand Porschele, on tõenäoline, et kulisside taga on perekondlik mõju, mis lisab osa Porsche võlust sõidukisse isegi Volkswagen Jetta utilitaarse mainega. Ja kui te vaatate lähemalt, on kindlaid tõendeid Porsche inseneripärandi mõjust Volkswageni tootesarjale.

Võtke näiteks Porsche 911. See ikooniline sportauto ilmus 1960. aastatel ning sellest ajast alates on seda viimistletud ja täiustatud. Näete Porsche inseneri DNA elemente Volkswageni tootesarjas jõudlusele orienteeritud Golf R, GTI ja, jah, isegi Jetta GLI mudelitega. Need utilitaarsemate baasmudelite soojendusega versioonid annavad oma turboülelaaduriga mootorite ja sportlikuks häälestatud vedrustustega mulje nagu nende Porsche nõbu.

Kuid selles taustas on rohkemat kui lihtsalt kiirus ja vilgas juhitavus. Teine Porsche inseneripärandist väljapoole jääv maine tegur on koostekvaliteet ja tähelepanu detailidele, mille poolest Porsche on tuntud – elemendid, mida võib näha Volkswageni kõrgemal tasemel mudelitel nagu Atlase linnamaastur. Luksuslik sõit on täis funktsioone, mis täiustavad juhti. ja reisijate mugavus koos arenenud tehnoloogiaga, mis muudab selle tunduvaks palju kallima sõidukina – rääkimata sellest, et Porsche luksusmaasturitel on teadaolevalt jagatud teatud komponente Volkswageni maasturitega. On selge, et Porsche tähelepanu detailidele on Volkswageni disainimeeskonnale kulunud.

Ärge unustage ka Porsche Panamerat. See elegantne ja peen sedaan on mõjutanud Volkswagen Arteoni oma sportliku stiili ja luksusliku interjööriga ning suhe on selge juba mõlema mudeli siluettide kiirest pilgust. Arteon ei pruugi olla Panameraga samal tasemel ja jõudlus, kuid on selge, et Porsche disainifilosoofia on selle elegantse ja stiilse Volkswageni kujundamisel kaasa aidanud.

Kui minna mõlema mudeli ajalukku sügavamale tagasi, on seos vaieldamatult veelgi selgem. Varasemate Porsche 911-de tagumiste otste kumerad jooned sarnanevad selgelt alati nii tagasihoidliku Volkswagen Beetle’i tagaosaga. Ja 60ndatest pärit Volkswagen Karmann Ghia sportkupeed ja kabrioletid sarnanevad ka varasemate Porsche mudelitega, nagu Speedster.

Nii et järgmine kord, kui sõidate oma Volkswageniga mööda kiirteed või vaatate kellegi teise oma imetluse või põlgusega, leidke hetk, et hinnata Porsche inseneripärandi mõju. Volkswagen Golf, Jetta või Atlas saavad endiselt kasu teatud tasemel jõudlusest, tõhususest ja koostekvaliteedist, mis on teinud Porschest legendaarse nime automaailmas. Võite isegi mõelda Volkswagenile kui taskukohasele sisenemispunktile Saksa autotööstuse müstika juurde – ja mõnes mõttes ei pruugi lõhed algtaseme ja rea ​​tipu vahel olla nii suured, kui arvate.

Autori kohta

Bill Hayward

Bill Hayward, kirjanik, turundaja ja autoentusiast, on ajakirja AutoNewsblaster toimetaja ja väljaandja. Algselt oli ta pärit Washingtoni Marylandi äärelinnast, praegu elab ta Pennsylvania keskosas. Võtke ühendust: [email protected] või 717-968-0883.

sarnased postitused

Leave a Reply