Kindlustusnõue või mitte? | Autoekspert

4
Kindlustusnõue või mitte?  |  Autoekspert

Mingil hetkel tekib enamikule autoomanikele küsimus, kas mõni juhuslik kahju tundub nii väike, et nad ei taha esitada kindlustusnõudeid, mille lisakulud võivad nende järgmisele kindlustusmaksele lisanduda.

Oleme kokku pannud mõned asjad, mida kaaluda…

Kas ma pean oma kindlustusandjale ütlema?

Kui õnnetus on kellegi teise süü, tegeleb teie kindlustusandja sellega ja nõuab kulud teiselt isikult tagasi, kui on võimalik kindlaks teha, kes see on. See on kantud teie registrisse nõudena. sõltumata süüst.

Kuid milline väike kahju puudutab ainult teid? Kui võtta tuttav näide, oletame, et olete koju tulles posti sissesõiduteele libistanud. Kas see on kindlustusandja silmis õnnetus, millest peate teatama? Või võib see jääda sinu ja väravaposti vahele?

Küsisime Briti Kindlustusandjate Assotsiatsioonilt (ABI), kas on olemas aktsepteeritud määratlus, mis on õnnetus (õnnetusest kindlustusandjale teatamise osas). Pressiesindaja ütles: “Kuigi tööstusharu hõlmavat määratlust ei ole sellisena määratletud, on üldiselt tegemist intsidendiga, mis võib põhjustada kindlustusvõtja või kolmanda osapoole hilisema nõude. See paneb teie kindlustusandja valvama, kui näiteks see, mis näib olevat olnud väike muhk, toob hiljem kaasa kahjude parandamise nõude / isikukahju teiselt isikult.

Ta lisas: «Mõistlik on alati teavitada kindlustusandjat õnnetusjuhtumist, olgu see nii väike kui tahes ja olenemata sellest, kas tegemist on kahju või kahjunõude esitamise kavatsusega. Sellel võivad olla tõsised tagajärjed, näiteks mitteavaldamise poliitika kehtetuks tunnistamine.

Mis on kaetud?

Seaduslik miinimumkindlustus ja odavaim lisatasu on ainult kolmandad osapooled. See katab kulud, mis tekivad teistele inimestele tekitatud vigastuste ja nende sõidukite kahjustamise tagajärjel. Nad esitavad teie vastu nõude; sa ei otsusta. Kuid te ei saa nõuda oma autole tekitatud kahju hüvitamist ilma kellegi teiseta. Kui tegemist on kolmanda osapoole tulekahju ja vargusega, võite nõuda, kui teie auto on kahjustatud, varastatud või tulekahjus hävinud.

Põhjalik on kõrgeim saadaolev kate. See kaitseb; teiste inimeste vigastused ja nende sõidukite kahjustamine teie sõiduki kahjustamise, varastamise või tulekahjus hävimise korral, ravikulud ja õnnetusjuhtumi kahjustamine, sõiduki sisu kahjustamine või vargus. Kaasas tuuleklaas ja klaasikate.

Igat tüüpi poliisi puhul on teie nõuetevaba allahindlus (NCD) seda suurem, mida kauem te nõuetest vabastate. NCD-d on kindlustusandjati erinevad, kuid need võivad olla kuni 30% ühe kahjuvaba aasta kohta ja 60% viie kahjuvaba aasta kohta.

Kui maksate NCD kaitsmise eest lisatasu, võite esitada mitmeid nõudeid ilma seda kaotamata, kuid nõuded tuleb deklareerida, kui tegemist on uue hinnapakkumisega uue kindlustusandja juures, olenemata sellest, kas need mõjutasid mõnda kaitstud NCD-d või mitte.

Parandada või mitte?

Kui esitate mis tahes nõude (olenemata kolmandast osapoolest), olete võib-olla nõustunud maksma vabatahtlikku lisatasu poliisi kehtivuse ajal. Vabatahtlik ülejääk annab teile tavaliselt madalama preemia. See tähendab, et maksate nõude esimese, näiteks 150 naela. Sõltuvalt teie varasemast tööst võib teil olla ka kohustuslik ülejääk, seega peate nõude eest tasuma kindla summa.

Kui olete oma väravapostiga väga tülitsenud, purustanud tiiva ja kaitseraud rippus, võib see tekitada konstruktsioonikahjustusi ja vajada professionaalset remonti, mis kaalub üles kõik üleliigsed. Hinnapakkumise saate oma usaldusväärsest töökojast, kuid kindlustusandjatel on heakskiidetud remonditöökojad, kelle kasutamist nad võivad nõuda.

Kui esitate väikese kahjunõude (ei mõjuta auto konstruktsiooni) ja teie auto on vana ja madala väärtusega, võib kindlustusandja otsustada selle tema jaoks majanduslikult parandamatuna maha kanda. Nad maksavad teile kogu auto väärtuse ja see on klassifitseeritud N-kategooria mahakandmiseks. Kui aga saate selle kahjuga toime tulla või kui teil on usaldusväärne ja odav remonditöökoda ning soovite autot alles jätta, küsige kohe, kas saate selle oma kindlustusandjalt tagasi osta. See võib jätta teile raha kassas, kuid peate auto uuesti registreerima ja auto registreeritakse kindlustusandmebaasis ikkagi mahakandmisena.

Kui te ei pretendeeri, võib värvikriimu või väikese mõlgi rahulikult rahule jätta – kuigi kui tegemist on auto metallosaga, mitte plastikuga (tavaliselt kaitserauad), hakkab see aja jooksul roostetama. Kuid kui olete lõhkunud tule, numbrimärgi või lõhkunud küljepeegli, on auto sõidukõlbmatu, ei läbi MOT ja teid ootab trahv ja võib-olla ka punktid oma juhiloal.

Lisateavet liikluskindlustuse kohta leiate aadressilt Briti Kindlustusandjate Liit (ABI) veebisait.

sarnased postitused

Leave a Reply