“Kohalikult heitmevaba”: BMW Group võimendab EV topeltkõnet, tutvustades samal ajal Mini Cooper SE reisi Münchenist Frankfurti

3
“Kohalikult heitmevaba”: BMW Group võimendab EV topeltkõnet, tutvustades samal ajal Mini Cooper SE reisi Münchenist Frankfurti
Foto: BMW Group.

Kas teil on põrandat pühkides kunagi tunne, et te muudate mustuse veidi õhemaks laiali?

Võib väita, et mõiste “mustuse laiali ajamine” on vähemalt mõneti analoogne elektrisõidukite (EV) keskkonnamõjuga. Jah, seal toimub reostus kusagil, alates akude tootmiseks vajalike toorainete kaevandamise protsessist kuni kütuse põletamiseni, mis toodab elektrit, mis voolab elektrisõidukite ühendatavatesse pistikupesadesse.

Aga EV-ga saad vähemalt hea tunde, et sa ei reosta piirkonda, kus sõidad. Siit ka EV-dialoogis juba mitu aastat hõljunud moefraas: „kohalikult heitevaba”.

Muidugi, teie elektrisõidukiga on vähemalt kaudselt seotud reostus. Kuid vähemalt ei saasta teie elektriauto otseselt teie enda tagaaeda. ‘

See on hea asi, eks?

„Kohalikult heitevaba” ei ole mingil juhul uus moefraas. Vanimad juhtumid, mille ma Interwebsist leidsin, pärinevad 2000. aastate algusest ja tundub, et see fraas ilmub Euroopa autotööstuse kontekstis sagedamini.

Ja just seal nägin seda täna ilmumas, BMW Groupi pressiteates, kus tutvustati täiselektrilise Mini Cooper SE ekskursiooni Münchenist Frankfurti. 2019. aasta rahvusvaheline autonäitus (IAA) ehk Frankfurdi autonäitus või Frankfurdi autonäitusel.

Pressiteates uhkustab, et kõrgepingeaku kiirlaadimisvõimega elektriline Mini pidi laadimiseks seisma vaid ühe korra. Vau. Google Mapsi andmetel kulgeb Münchenist Frankfurti teekond umbes 245–275 miili pikkusel palliplatsil.

BMW Groupi andmetel on Mini Cooper SE elektriauto sõiduulatus 270 kilomeetrit – umbes 168 miili.

See pole tegelikult kuigi muljetavaldav, arvestades ulatust, mida mõned teised EV-d tänapäeval nõuavad, näiteks Motor1 andmetel kuni 342 miiliVolkswageni äsja avalikustatud ID.3 jaoks.

Samuti ei ole liiga muljetavaldav “kohalik heitevaba” topeltkõla.

Ausalt öeldes pole see tegelikult BMW Groupi probleem. See on tööstuse probleem. Tööstus pingutab kõvasti, et EV autode mudel turul heaks kiita.

Kuid näib, et see tõrjub õigustatud küsimusi elektrisõidukite tegeliku netokeskkonnamõju kohta võrreldes sisepõlemismootoriga autodega, ei tee tööstus endale mingit kasu, et võita meie seas skeptilisemaid.

Autori kohta

Bill Hayward

Bill Hayward, kirjanik, turundaja ja autoentusiast, on ajakirja AutoNewsblaster toimetaja ja väljaandja. Algselt oli ta pärit Washingtoni Marylandi eeslinnast, kuid praegu elab ta Pennsylvania keskosas. Võtke ühendust: [email protected] või 717-968-0883.

sarnased postitused

Leave a Reply