Kuidas eelarvega autovargaid peletada

5
Kuidas eelarvega autovargaid peletada

Covid-19 pandeemia põhjustatud ülemaailmne tarnepuudus on uute autode turgu juba peaaegu kaks aastat pingestanud, kuid see pole ainus edasine mõju. Autoosade nappus on toonud kaasa autovarguste tõusu Ühendkuningriigis – nagu me hiljuti teatasime Autoeksperton sõidukivarguste arv Suurbritannias viimase kaheteistkümne kuu jooksul ületanud 90 000 piiri.

Teie auto on tõenäoliselt üks väärtuslikumaid asju, mida te omate, nii et milliseid samme peaksite astuma, et seda kurjategijate eest kaitsta? Tõepoolest, kõige tõhusamad viisid kurjategijate peletamiseks võivad olla üsna kulukad, näiteks auto hoidmine lukustatud garaažis või kalli turvakaamera paigaldamine maja kõrvale, kuna need põhjustavad varastele lugematuid peavalusid.

Sellegipoolest on suurem osa Ühendkuningriigis toimuvatest autovargustest oma olemuselt oportunistlikud – kurjategijad otsivad lihtsat sihtmärki, mille nad saaksid kiiresti varastada – ja kui pargid oma sõiduteele või tänavale, on palju lihtsaid samme ja suhteliselt. odavaid tooteid, mida saate osta ja mis tõenäoliselt veenavad potentsiaalseid kurjategijaid kõndima.

Enim varastatud autod Ühendkuningriigis

Allikas: Riigi statistikaamet (ONS), 2022

Pole üllatav, et Ühendkuningriigis kõige sagedamini varastatud autod on ka ühed enim müüdud uued autod, aga ka mõned kõige püüdlikumad autod. Kuigi kõigil uutel autodel on vargusvastane komplekt, nagu immobilisaatorid ja lukustatavad uksed, ei piisa sellest siiski sihikindla kurjategija ärahoidmiseks.

Lihtsad sammud autovaraste peletamiseks

Alustame põhitõdedest ja mõnedest tõhusatest näpunäidetest, mida saate kohe rakendada.

Võimalusel parkige turvalises ja hästi valgustatud kohas
Parkimiskoha valik võib tõesti oluliselt muutuda. Auto parkimine valgustatud alale võib olla hea hoiatav vahend, nii et jälgige tänavavalgustiga parkimiskohti või ääristage oma sõidutee vähest hooldust vajavate päikesevalgustitega, et suurendada võimalust, et potentsiaalsed vargad võivad seda teha. olla märgatud.

Pöörake oma auto esirattad äärekivisse
Veel üks lihtne, kuid tõhus hoiatusvahend on auto parkimine kohta, kus potentsiaalsetel kurjategijatel pole nii lihtne kiiresti põgeneda. Kui vargal siiski õnnestub siseneda, võib teie pannud lisamanööverdamine anda teile mõne olulise sekundi, et teda korralikult vaadata ja politsei kutsuda.

Kontrollige veel kord, kas teie auto on lukus
Olenemata sellest, kas kasutate võtmehoidjat või manuaalset võtit, on hea mõte veenduda, et teie auto on lukustatud, proovides iga kord pargimisel ukselinke. Isegi kui teie auto on andnud teile esitulede välgu või kuuldava klõpsatuse, mis annab teada, et see on lukus, kasutavad mõned vargad puldi ja auto vahelise signaali pealtkuulamiseks segajaid, jättes auto lukustamata ja haavatavaks.

Võtke oma väärisesemed kaasa
Varas ei taha ilmtingimata teie autot varastada – ta võib lihtsalt otsida kiiret purustamist ja haaramist kõigest, mille olete esiistmele jätnud. Isegi mõni lahtine vahetus võib anda kurjategijatele vajaliku motivatsiooni teie auto sihtimiseks. Kui olete oma piirkonnas autovarguste pärast eriti mures, on hea eemaldada ka tagumine pakiriiul, et näidata, et teie pakiruumis pole midagi väärtuslikku.

Hoidke oma auto dokumente kodus
Kindalaegas võib tunduda hea koht auto sõidupäeviku või hooldusraamatute pidamiseks, kuid nende dokumentide hoidmine sõidukis muudab varguse korral edasimüümise lihtsamaks. See võib muuta teid ka identiteedipettuse ohvriks, seega ärge jätke autosse muid isikut tõendavaid dokumente, nagu pangaväljavõtteid või juhiluba.

Jälgige kahtlasi puksiirautosid
Mõned professionaalsed vargad haagivad teie auto puksiirauto külge ja sõidavad minema, seejärel murravad sõidukisse sisse kuskil privaatsemas kohas. Hoidke silm peal teie tänaval pargitud kaubamärgita puksiirautodel, mida juhivad vabaajarõivais inimesed. Kui märkate midagi sellist, teatage sellest võimalikult kiiresti kohalikule politseile.

Hoidke võtmeid plekkkarbis
Kui oled äsja kapist valmis küpsisevormi, võid kasutada tühja purki – või mis tahes sarnast metallkarpi – auto kaitsmiseks kurjategijate eest. Võib tunduda lihtne idee peita oma võtmed salakavalate varaste eest, kuid tegelikult on see tõesti kasulik viis oma autot releerünnakute eest kaitsta. Küsite, mis on releerünnak? Loe edasi…

Releerünnakud ja kuidas neid vältida

Paljud kaasaegsed võtmeta autovõtmed väljastavad peaaegu pidevat signaali, et hoiatada autot selle läheduses, võimaldades teil avada uks ja käivitada mootor ilma võtit taskust välja tõmbamata. See on üsna mugav, kuid tekitab ka probleeme.

Need võtmeta sissepääsuga autod on haavatavad konkreetse vargustaktika suhtes, mida nimetatakse releerünnakuks, kus üks varas kasutab odavat elektroonilist seadet, et püüda signaal lähedal asuvast autovõtmest (isegi kui see on teie maja sees) ja edastada see teise releega teisele vargale. seade, kes teie auto juures ootab. See meelitab sõidukit arvama, et võti on olemas, ning võimaldab varastel selle avada ja potentsiaalselt käivitada.

Seetõttu on alati hea mõte hoida oma võtmepulti – ja tagavara – võimalikult maja sees, mitte uste või akende lähedal, et releevarastel oleks raskusi puldi signaali kättesaamisega. Või nagu ülal soovitatud, saate kodus viibides varjestada puldi väljuvat signaali, asetades võtme kaetud plekkkarpi või spetsiaalselt selleks ette nähtud faraday kotti.

Samuti saate selle võtmeta sisenemise funktsiooni välja lülitada. Kui te ei leia selle kohta juhiseid oma auto kasutusjuhendist, võtke ühendust kohaliku edasimüüjaga, kes peaks teid aitama.

Muud levinud meetodid, mida autovargad kasutavad, on järgmised:

Hanoi sissemurdmine
See on saanud nime sellise sissemurdmise vastu võitlemiseks korraldatud politseioperatsiooni järgi. See on koht, kus kurjategijad pääsevad teie koju, kasutades toore jõudu, et varastada teie autovõtmed ja kiiresti põgeneda. See on tegelikult Ühendkuningriigis üsna levinud taktika ja seda võib häirida, kui hoiate oma auto võtmeid silmapaistmatus lukustatud sahtlis.

Turbodekoodri vargus
Vargad ostavad teadaolevalt turbodekoodereid, mida sepad traditsiooniliselt kasutavad manuaalse ukselukuga autode sihtimiseks. See on sisuliselt luukere võti, mis joondub tühja võtmeaugu kujuga, et uks avada.

Transponderi võtme kloonimine
Seda tüüpi vargus võib juhtuda, kui varastel õnnestub teie võtmed kätte saada, kui see on kohalikus garaažis remondis või autopesulas. Võti kloonitakse, tagastatakse kannatanule ja auto varastatakse hiljem koju pargituna.

Mugavad ostud, mis parandavad teie auto turvalisust

Liikumisandur

Kus: teie sõiduteel või üle kõnnitee teie autost
Keskmine hind: 15–30 £

Need odavad liikumist jälgivad süsteemid võivad teid reaalajas hoiatada mis tahes kahtlasest tegevusest teie auto ümber. Siiski võivad nad saada valehäireid kas mööduvatest jalakäijatest, teie lemmikloomadest või tugevast tuulest.

Faraday kott

Kus: võtmekott, mis blokeerib teie auto võtmesignaalid
Keskmine hind: 5–9 £

Võtmete kodus nendes kottides hoidmine vähendab oluliselt võimalust, et teie auto varastatakse releerünnaku käigus, blokeerides võtmehoidja signaali. Kotis saate hoida ka muid väärisesemeid ja neid on lihtne kaasas kanda ka siis, kui olete väljas. Faraday kotid on aga tõeliselt kasulikud neile, kellel on võtmeta sissepääsuga autod.

Rooli lukk

Kus: üle auto rooli
Keskmine hind: 30–50 £

Parkimisel rooliluku paigaldamine paneb vargad kindlasti teie auto sihtimise üle mõtlema. Need hoiavad visuaalselt oportunistlikke kurjategijaid ja viivitavad tõsiselt vargaid, kellel õnnestub teie autosse siseneda. Kui varas paneb teie auto käima ja üritab välja sõita, ei saa ta autoga manööverdada, muutes varguse katse mõttetuks.

Rooli piduri lukk

Kus: Konksud auto piduri ja rooli põhja taga
Keskmine hind: 30–50 £

See seade on sisuliselt metallist konksuga kepp, mis takistab varastel autot juhtida, kui nad on sisenenud. Need on tugevad ja neid on väga raske lühikese etteteatamisega eemaldada.

Universaalne rattalukk

Kus: Teie auto esirattale
Keskmine hind: 30–60 £

Kuigi see võib jätta teie autole mulje, nagu oleks see arestitud, ja tekitada naabrite üllatunud pilke, on teie auto esirattale paigaldatud universaalne rattalukk suurepärane visuaalne heidutus, mis valmistab kindlasti peavalu igale võimalikule vargale. See aga lükkab teie igapäevast edasi-tagasi edasi-tagasi edasi-tagasi edasi, nii et võib-olla sobib see seade kõige paremini teie sissesõiduteel olevale autole, mida harva väljasõiduks võtate.

GPS-jälgija

Kus: Peidetud autosse, soovitavalt raskesti ligipääsetavasse kohta
Keskmine hind: 45–150 £

See seade on tõesti mõeldud pärast seda, kui teie auto on varastatud ja see on liikvel. Enamik turul olevaid jälgimisseadmeid suudavad teile anda teie auto asukoha kümne meetri täpsusega, mis aitab teil ametiasutusi teavitada ja loodetavasti auto kätte saada enne, kui see kahjustada saab, katki läheb või lihtsalt kaob.

Eemaldatav turvapost

Kus: Teie sõidutee lõpus
Keskmine hind: 40–80 £

Need paigaldised on kasulikuks heidutuseks, kui pargite kitsale sõiduteele. See nõuab natuke rohkem jalgade tööd kui muud turvavõimalused, kuid need tuleb kindlalt sissesõidutee betooni külge kinnitada. Kui post on paigaldatud, takistab see teie sõidukisse pääsenud varastel sõiduteelt välja tagurdamast ning posti saab enne ärasõitu põrandale kokku voltida.

Turvaakna söövitus

Kus: Teie auto akendel
Keskmine hind: 20 naela

See seisneb kõigi sõiduki akende nähtavas söövitamises Rahvusvahelise Julgeolekuregistri (ISR) logo ja sõidukile omase koodiga. See on hea visuaalne hoiatav vahend ning suurendab ka tõenäosust, et teie autot märgatakse ja varastamise korral kätte saadakse.

Vargusvastane siduripedaali lukk

Kus: auto siduri või gaasipedaali all
Keskmine hind: 12–25 £

See on väike metallist alus, mis asub auto siduri- või gaasipedaali all ja lukustub oma kohale, mis tähendab, et pedaale ei saa kasutada. See muudab auto kasutuks ilma pedaalilukku eemaldamata, mis ilma võtmeteta pole lihtne. Erinevalt roolilukust pole see aga tegelikult nähtav, nii et sellel ei ole sama heidutustegurit.

Loe rohkem:
sarnased postitused

Leave a Reply