Kuidas Mercedes-Benz kavatseb Maybachi üliluksuskaubamärgi “taaskäivitada” – Mercedes Benzi ajaveeb

3
Kuidas Mercedes-Benz kavatseb Maybachi üliluksuskaubamärgi “taaskäivitada” – Mercedes Benzi ajaveeb

Mercedes plaanib ülirikaste ligimeelitamiseks uuesti turule tuua Maybachi üliluksuskaubamärgi, kasutades selleks piiranguteta stilistilist lähenemist.

Maybachil on viimase 113 aasta jooksul suured plaanid maksimalistlike limusiinide osas, mida ta on aeg-ajalt valmistanud ja mis hõlmab nüüd Mercedes-Maybach S-klassi ja Mercedes-Maybach GLS-i.

On olemas kahevärviline Mercedes-Maybach S680 sedaan, mille on välja töötanud Louis Vuittoni meesterõivaste juht Virgil Abloh ja mis jõuab ülemaailmsele müügile selle aasta lõpus piiratud tiraažiga 150 ühikut. Samuti Abloh koostöös Gorden Wageneriga, kes on Mercedese grupi peakonstruktor: elektrilise maastiku kontseptsioon nimega Project Maybach.

Vahepeal lubab Mercedes-Maybachi 18. mail avalikustatud kontseptsioon “Haute Voiture” Chaneli ülikondi meenutavaid bouclé-uksepaneele ja turuletulekukuupäeva järgmisel aastal. Peagi järgneb elektriline Mercedes-Maybachi maastur. Mercedes-Benzil on ka uus äriplaan, mis keskendub kõrgema klassi ja kõrgema marginaaliga sõidukitele, nagu Maybachi divisjoni omad, mille ametiajal on värske noor tegevjuht vaid paar kuud.

Tundub, et kogu selle põnevusega võib Maybach olla valmis taastekkeks.

“Taaskäivitus on toimunud,” ütles Mercedes-Benzi tegevjuht Ola Kallenius 18. mail Monacos antud intervjuus. “See on Maybachi kaubamärgi noorendamine.”

Proovin uuesti

Viljaka mootorikonstruktori ja Gottlieb Daimleri ühe varasema kaastöölise Wilhelm Maybachi järgi nimetatud ning 1909. aastal koos poja Karliga asutatud Maybach sai sel ajal kiiruse, võimsuse ja prestiiži sünonüümiks. 1921. aastaks valmistas see selliseid autosid nagu viie meetri pikkune Maybach 22/70 HP W3 ja külluslik Maybach SW 42, millel olid sellised uuendused nagu elektriliselt juhitavad aknad.

Pärast Teist maailmasõda, mille käigus Maybach tootis suurema osa Natsi-Saksamaa tankide mootoritest, jätkas ettevõte diiselmootorite tootmist, kuid sisetülide ja organiseerimatuse tõttu see plahvatas. 1960. aastal omandas Daimler-Benz AG ettevõtte Maybach Motorenbau GmbH, et omada peamiselt mootorite õigusi.

1997. aastal, pärast aastakümneid kestnud puhkeperioodi, esitles Mercedes Tokyo autonäitusel Maybachi kontseptsiooni ja teatas, et toodab järgmise viie aasta jooksul paar Maybachi kaubamärgiga sedaani. Maybach 52 ja Maybach 62 saabusid 2002. aastal, kuid autod tundusid ülespuhutud ja tõsiseltvõetavad ning hiljem tunnistas kaubamärk, et kaotas iga müüdud auto pealt 439 000 dollarit.

2011. aastal teatas Daimler, et müüb ülejäänud mudelid maha, rahustades Maybachi esialgu tõhusalt. Tunnuslikud kahetoonilised salongid jõudsid asjakohasusest pika talveune alla, kuna Jay-Z ja Kanye West esitasid 2011. aastal oma laulu “Otis” videos tükeldatud 2004 Maybach 57.

Siis tuli viimane vahetus. Mercedes taaselustas Maybachi märgi 2014. aasta Los Angelese autonäitusel uue Mercedes-Maybachi nimesildiga, mis on sisuliselt Mercedes S600 lipulaeva sedaani ümbermärgistatud versioon. Need moodsad Mercedes-Maybachi sõidukid olid mõeldud peamiselt autojuhiga sõitudeks ja olid nii tihedalt varustatud olendite mugavustega, et tunnevad end lähemal eralennuki ärikomplektile kui autole. Täielikult kallutatavad istmed, joogijahutid, ülestõstetavad töölauad ja meelelahutussüsteemi DJ-kaliibriga kõrvaklapid on ebaharilikud.

Sellest ajast alates on müük pidevalt kasvanud. Möödunud aastal müüs Mercedes-Maybach kogu maailmas 15 730 autot, mis on 50 protsenti rohkem kui 2020. aastal ning seda suurendas peamiselt Hiina, kus tema autosid müüakse rohkem kui 900 autot kuus.

“Brändil läheb suurepäraselt,” ütleb Maybachi uus juht Daniel Lescow 17. mail Monacos toimunud õhtusöögi ajal. “Potentsiaali on nii palju. Me ei kuluta sellele meediaraha. Kuigi ta keeldus rääkimast konkreetselt uusimate Maybachi sõidukite tellimismääradest, iseloomustas ta neid kui “suurt nõudlust”.

Foto: Youtube/Printscreen

Šokitaktika

Maybach ütleb, et tal on plaan välja võluda midagi, mis meeldib maailma rahalisele klassile isegi siis, kui see ei saa tugineda hinnatud (või vähemalt järjekindlale) sugupuule. Esiteks hoiab see autod lihtsalt kättesaamatus kohas.

„Maybachi eesmärk ei ole isegi igal aastal uusi mudeleid välja pugida,“ ütleb Kallenius. “Sa pead seda eriliseks hoidma. Väiksem helitugevus, tähelepanelikud kliendid. Aeg-ajalt puistame peale mõne Maybachi tootjabrändi [Mercedes] tooted.”

Ja siis lööb see sulle rusikaga vastu nina. Stiililiselt muidugi.

Mercedes-Maybach Haute Voiture, mis on saanud oma nime haute couture’i ja prantsuskeelse sõna auto järgi, on suurepärane näide. Selle põrandaid ääristavad valged kunstkarusnahast matid on nii pikad ja karvased Penny Lane’i ise heaks kiidaks. Arktilisi valgeid istmeid ääristavad roosakuldsed naastud ja tagaosas sobivad šampanja flöödid meenutavad pruutduši brunchi visuaalseid vihjeid. Keerulised õmblused nigelatel nahkistmetel ja Maybachi logod üle auto karjuvad tähelepanu järele.

Uhkelt vabandamata? See on kogu idee.

“Mõned inimesed võivad öelda, et see on kohutav, kuid just seda peaksime luksusbrändina tegema – see on šokk,” ütles Steffen Köhl, täiustatud välisdisaini direktor intervjuus Mercedese disainistuudios Prantsusmaal Nice’is. “Häiriv ja vastuolulisus on loovuse allikas.”

Šokk tuleneb sama palju sõiduki suurusest ja hinnast kui ka kõigist saadaolevatest täiendavatest kosmeetika- ja isikupärastamisvõimalustest. Mercedes-Maybachi S-klass algab 185 000 dollarist – 74 000 dollarit rohkem kui tavaline S-klass. Ja see on suurem. Maybachi sedaanide teljevahe on 18 cm (7,1 tolli) pikem kui tavalisel S-klassil.

“Maybach soovib väljendada rikkust jalajälje kaudu, kui suur objekt on,” ütleb Frank Stephenson, Maroko päritolu Ameerika autodisainer, kes on töötanud BMW, Mini, Ferrari, Maserati, Fiati, Lancia, Alfa Romeo ja McLareni heaks. “See on peaaegu koomiksilik.”

Pole kahtlust, et selline pitsats aitab tagada, et autod meeldivad Hiina ostjatele, kes kipuvad maksma ekstreemsemate kujunduste eest ning on oma vanuselt palju nooremad ja jõukamad kui Mercedese sõidukite tarbijad. Maybachi ostjate keskmine vanus Hiinas on 40. eluaastate keskel ja kogu kaubamärgi puhul on see suuresti alla 50 aasta, mis on noorem kui keskmine Mercedese ostja.

“Hiina turg on noorem turg, mis ei ole oma jõukuse näitamise pärast häbematu, ja Maybach teeb seda kindlasti,” ütleb Stephenson.

See on suhtumine, mis levib, kui küsida Mercedese inimeste käest. Üllatusjõud on Maybachi parim võimalus köita autoostjate tähelepanu – olenemata asukohast – ütlevad nad.

“Hiina on maailma suurim autoturg. Ja see on ka maailma suurim luksusautode turg. Ja loomulikult on see maailma suurim Maybachi turg,” ütleb Kallenius. “Kuid USA on väga oluline. Lääne-Euroopa on oluline. Korea on oluline. Jaapan on oluline. Lähis-Ida on loomulikult oluline. Maailmas on ka teisi turge, mis ihkavad sama tüüpi sõidukeid.

sarnased postitused

Leave a Reply