Kuidas mõjutab kiiruseületamise trahv teie autokindlustust?

5
Kuidas mõjutab kiiruseületamise trahv teie autokindlustust?

Trahv kiiruseületamise eest muudab teie autokindlustuse kallimaks, kuid on asju, mida saate teha, et kulusid hallata ja, mis kõige tähtsam, tulevikus kiiruseületamist vältida.

Ühendkuningriigis võivad kohtud teid trahvida ja teie sõidurekordi karistuspunktidega “kinnitada”, kui teid mõistetakse süüdi autosõidukuriteos. Minimaalne karistus kiiruseületamise eest on 100 naela trahv ja teie juhiloale lisandub kolm karistuspunkti.

Kinnitused peavad jääma teie sõiduregistrisse olenevalt süüteost neli või 11 aastat (alates kas teie süüdimõistmise kuupäevast või teie süüteo kuupäevast). Kui kogute kolme aasta jooksul 12 või enam karistuspunkti, võidakse teilt juhtimisõigus ära võtta – kontrollige oma juhilubade registrit, et näha, kas teie loal on punkte.

Muud viisid, kuidas oma juhiloale punkte saada, hõlmavad õnnetusest teatamata jätmist, joobeseisundit, narkootikume ja hoolimatut juhtimist. Täieliku nimekirja leiate aadressilt www.gov.uk.

Kiirusteadlikkuse kursused alternatiivina punktidele

Peaaegu kõik politseiasutused võivad alternatiivina kiiruseületamise süüdimõistmisele pakkuda võimalust osaleda kiirusteadlikkuse kursusel. Riiklikku Driver Offender Retraining Scheme (NDORS) juhib ja reguleerib Ühendkuningriigi liiklusrikkujate haridus (UKROEd) politsei jaoks.

Üldine filosoofia on, et autojuhid võib neile pakutakse täitmissanktsioonide alternatiivina kursust ainult siis, kui nende juhtimine võis tähendada keskendumisvõime langust või otsustusviga, millel ei olnud tõsiseid tagajärgi ega suurt ohtu. Kursusi pakutakse ainult siis, kui teid ei ole viimase kolme aasta jooksul muudes kiiruseületamises süüdi mõistetud.

Isik osaleb vabatahtlikult NDORS-i kursusel ja pärast selle lõpetamist peatab see kriminaalmenetluse ning juhi/ratturi suhtes ei võeta täiendavaid meetmeid süüteo eest, mille ta on väidetavalt toime pannud sel korral, mis viis kursuse pakkumiseni. . Sõltuvalt politseijõududest maksab virtuaalne kiirusteadlikkuse kursus 73–90 naela (juuni 2022).

Kui ma saan süüdimõistva kohtuotsuse, siis millal ma pean oma kindlustusandjale sellest teatama?

Seaduse järgi peate teatama oma kindlustusandjale kasutamata (praegustest) karistuspunktidest või süüdimõistvast kohtuotsusest ning ka sellest, kui teie poliisil nimetatud juhil on punkte. Kui te seda ei tee, tühistatakse teie kindlustuspoliis, mis tähendab, et kõik tulevased nõuded võidakse tagasi lükata ja teid võidakse esitada ka kriminaalsüüdistused kindlustusandjalt teabe pettuse eest varjamise eest.

Enamiku poliiside puhul ei pea te kindlustusandjat teavitama enne uuendamist. Kuid te peaksite alati kontrollima oma poliisi tingimusi, kuna need võivad ettevõtteti või süüdimõistva kohtuotsuse raskusastme järgi erineda.

Kui palju on minu kindlustus rohkem?

2018. aastal analüüsis Consumer Intelligence ligi 36 000 kindlustuspakkumist ja leidis, et ilma kiiruseületamise süüdimõistmiseta autojuhid maksid keskmiselt 693 naela aastas, kuid see tõusis 743 naelsterlingini aastas, kui kiiruse ületamine on süüdi mõistetud. Suurimat mõju arvetele avaldas aga kiirteel kiiruseületamisel vahelejäämine – nn SP50 rikkumine, mis lisas arvetele 101 naela aastas 794 naelani. Üle 50-aastaste puhul oli kulu proportsionaalselt suurem.

Tavalised kindlustusandjad võivad keelduda hüvitamast neid, kelle karistused on maksmata. See tähendab, et kõige odavamad poliisid pole tõenäoliselt teile kättesaadavad. Kindlustusmaakler on ilmselt parim koht, kust alustada kulutamata süüdimõistva kohtuotsuse eripoliisi (mitte võrdlussait). Kindlustusmaaklerite andmebaasist saate otsida aadressil Briti Kindlustusmaaklerite Assotsiatsiooni (BIBA) veebisaitja seal on heategevusorganisatsioon Avage lukustus süüdimõistvate inimeste õiglasema kindlustuse aitamise eest.

Kuidas ma saan pärast kiiruseületamise trahvi preemiat vähendada?

Võite astuda samu üldisi samme nagu kõik, kes soovivad autokindlustuskulusid vähendada; suurendage oma vabatahtlikku ülejääki (remondikulude esimene osa), vähendage oma aastast läbisõitu, kaaluge telemaatika või “musta kasti” kindlustust, kui olete kindel, et saate oma halbu sõiduharjumusi muuta, ja eemaldage nimelised lisajuhid. Drastilisemad võimalused on alandada oma kindlustuskaitset (nt täielikult kõikehõlmav kuni kolmanda osapoole tulekahju ja varguseni või kolmanda osapooleni) või vahetada oma auto madalama väärtusega kindlustusgrupi vastu.

Kui kaua karistus mõjub?

Kui õigusrikkumine on seaduse alusel kulutatud, ei pea seda avalikustama. Kui teie süüdimõistev kohtuotsus on kulutatud, ei pea te seda kindlustust taotledes deklareerima, isegi kui teilt seda küsitakse. 1974. aasta õigusrikkujate rehabiliteerimise seadus sätestab kulutatud ja kandmata süüdimõistvad kohtuotsused üldiselt.

Lisateavet liikluskindlustuse kohta leiate aadressilt Briti Kindlustusandjate Liit (ABI) veebisait.

sarnased postitused

Leave a Reply