Kuidas on siis tegemist nende sihikindla välimusega investeerimisreklaamidega, mis käsitlevad „sinise gaasi” kui potentsiaalset „Tesla tapjat”?

2
Kuidas on siis tegemist nende sihikindla välimusega investeerimisreklaamidega, mis käsitlevad „sinise gaasi” kui potentsiaalset „Tesla tapjat”?
Jah, me teame vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukite lubadust. Aga mis kurat on “sinine gaas”? Pilt: Toyota Newsroom.

Kas olete kunagi kuulnud sinisest gaasist? Kui ei, siis ära tunne end halvasti. Kuni eilseni polnud ma ka sellest kuulnud. Mõiste oli minu jaoks täiesti uus, kui koostasin AutoNewsblasteri veebisaidil uut jaotist pressiteadete voogude jaoks, mis ilmus visandava välimusega sinise gaasi reklaam, mis näiliselt õhutas uut alternatiivset kütusetehnoloogiat, mida reklaamitakse kui potentsiaalset „Tesla tapjat, ” ilmus ühel meie lehel.

Alguses ma ei uurinud, milline organisatsioon reklaami koostas, kuna ma ei klõpsanud sellel – meie, avaldajad, teame, et teie saidile esitatavatel reklaamidel klõpsamine on suur ei-ei, mis võib teid demonetiseerida.

Sellegipoolest olin uudishimulik ja ma spekuleerisin, et “sinine gaas” võib olla vesinikkütuseelemendiga sõidukite täiendamisega seotud termin. Nii et kaevasin natuke edasi.

Vaatasin Google AdSense’i aruannet, mis võimaldab avaldajatel vaadata üle nende saitidel esitatavad reklaamid. Võimalus on blokeerida reklaamid, mida avaldajad võivad mingil põhjusel ebasoovitavateks pidada.

Ei kulunud kaua aega, kui leidsin reklaami, mida nägin ja mida eile meie saidile esitati. Siin on jäädvustamine.

Kui ma avasin reklaami sihtkoha URL-iga lingitud lehe, hakkasid asjad muutuma väga huvitavaks.

Sihtkoha URL, mis on lingitud veebisaidile nimega Kasumlikud uudisedmis reklaamib end raamatu “Maailma kasumlikuma sisu” väljaandjana.

Hmm.

Ja pange tähele ülemises navigeerimismenüüs olevat esimest valikut: “Tasuta raha”.

Jep. See on alati kindel märk suurest usaldusväärsusest.

Nüüd vaatame, mida nende sinist gaasi käsitlev artikkel ütleb. Pealkirjadest alustades on selge, et nad esitavad üsna suuri väiteid. Kasv 90 900 protsenti? Jah, see oleks suur ROI. Kus saab registreeruda? Oh, ma saan aru – nad paluvad mul sisestada oma e-posti aadress allolevasse kasti, et saada „selle uue avastuse ja selle taga oleva pisikese tehnikavaru kohta põhjalik toimik”.

Ma arvan, et näen, kuhu see läheb.

ICANNi whois otsing domeenis profitablenews.com näitab, et see on registreeritud See on tänane meedia, Nevada postiaadressiga, kes näivad olevat digitaalse turunduse ettevõte. Ma ei ole kindel, et tahaksin teha äri digitaalse turunduse ettevõttega, kes ilmselt isegi ei tea, kuidas oma veebiserveris turvalisust seadistada, et nende saiti ei käivitataks Google’is hoiatusega “Pole turvaline” Chrome.

Jah, see kõik hakkab üha usaldusväärsem tunduma.

It’s Today Media veebisaidi kontaktteabe leht näitab, et vaatamata neile kuuluva profitablenews.com domeeni Nevada postiaadressile ei asu nad mitte Nevadas, vaid Baltimore’is, Marylandis, mistõttu kogu see olukord näib üha sarnasem. mõistatusse mähitud mõistatus mõistatuse sees.

Nii et ma tegin täiendavaid uuringuid, et näha, kas suudan sellesse näilisesse jäneseauku veidi rohkem valgust anda.

Ja ma ei olnud üllatunud, kui nägin, et veebisaidid, mis tõusid Google’i tippu, kasutades täpset fraasiterminit “sinine gaas”, tunduvad samuti üsna visandlikud. Kuid ma jagan pilti, mille olen siiani suutnud kokku panna selle kohta, mis on sinine gaas ja mis on nende näiline hüpe.

Pole üllatav, et esimene tabamus Google’is oli Wikipediast. Aga kui ma lähemalt uurisin, siis oli kiirelt selge, et see ei puuduta seda teemat, mida ma otsisin. Wikipedia artikkel käsitles “Blau Gaas”, mitte „sinine gaas”.

Nüüd, lubatud, sinine on lihtsalt saksa keeles sinine, kuid see Wikipedia artikkel viitab vanemale tehnoloogiale, mille leiutas aastatel 1871–1944 elanud saksa insener ja keemik Hermann Blau.

Blau gaas on Wikipedia andmetel sarnane propaaniga ja seda toodetakse “mineraalõlide lagundamisel retortides kuumutamise teel ja saadud tööstusbensiini kokkupressimisel, kuni see veeldus”.

Jah, see kõik ületab ka minu orgaanilise keemia palgaastme.

Nüüd tundus teine ​​artikkel, mis Google’is ilmus, veidi asjalikum. Selle avaldas Space Coast Dailykohalik uudiste veebisait, mis hõlmab Kennedy kosmosekeskust ümbritsevat Florida piirkonda.

Veebisaidi Space Coast Daily omanikud nimetavad end “suurte kogemustega, väga motiveeritud ja uuenduslike inimeste tihedaks rühmaks, kes soovivad kogukonnas ja kiiresti muutuval meediamaastikul positiivselt mõjutada.”

Mulle tundub hea plaan.

Kahjuks ei tundu see suur nägemus siiski päriselt kokku puutuvat artiklit (Omistamata konkreetsele autorile ja võib-olla tasulisele postitusele?), mille nad avaldasid väidetavalt Teslat tapva tehnoloogia kohta, mida tuntakse sinise gaasina.

Üsna halvasti kirjutatud artikli kohaselt on sinine gaas “vedel süsivesinikkütus, mis on valmistatud põhiliselt süsinikmonooksiidist ja hapnikust”. Artiklis väidetakse ka, et selle salapärase uue alternatiivkütusetehnoloogiaga töötavad sõidukid eraldavad ainult vett ja soojust.

Nii et jah – see on vist päris roheline.

Kõige huvitavam on aga see, et ka see artikkel sisaldab linki – võib-olla tasulist linki? – investeerimisveebisaidile nimega Varud üle vaadatud see näeb jällegi üsna visandlik ja esitab sinise gaasi kohta mõningaid väiteid, mis minu arvates on küsitavad.

Võite olla kindel, et kui külastate seda saiti, tervitatakse teid paljude hüpikaknatega.

ICANNi otsing stocksreviewed.com domeeninimi ei avaldanud asukohateavet, kuid viitas registripidajana varustusele nimega NameCheap.

Jah, sa ei saa seda asja välja mõelda.

Mida siis teeb artikkel StocksReviewed kohta kas sa pead ütlema sinise gaasi kohta?

Esiteks viitab see investeerimiskavandaja Jimmy Mengeli, investeerimisveebisaidi tegevtoimetaja ettekandele. Autsaiderite klubi, kinnitades, et sinise gaasi tehnoloogia toob kaasa 2,5 triljonit dollarit [yes, it said trillion] tööstusharu, mis omakorda loob umbes 30 miljonit töökohta ja loob suure hulga miljonärist investoreid.

Nüüd tundub 2,5 triljoni dollari suurus kohe kahtlane, kui seda arvesse võtta Statista“Ameerika Ühendriikide nafta- ja gaasitööstuse kogutulu oli 2018. aasta seisuga umbes 181 miljardit USA dollarit”.

SMH.

Nüüdseks hakkas mu pea tõesti valutama.

See on võimas sügav jäneseauk alternatiivse kütusetehnoloogia kohta, millel on väidetavalt revolutsiooniline potentsiaal, kuid mis ei paista koguvat kajastust uudisteallikates, millest enamik inimesi on kunagi kuulnud.

Kuid mul oli kahju artiklit StocksReviewed kibeda lõpuni lugeda, sest see lubas paljastada selle “pisikese tehnoloogilise aktsia”, mis väidetavalt ehitab sinist gaasi “Tesla tapjaks”.

StocksReviewedi andmetel on see Ballardi toitesüsteemid (BLDP), ettevõte, mis reklaamib end kui “juhtivat ülemaailmset uuenduslike puhta energia ja kütuseelementide lahenduste pakkujat”.

Turu sulgemise seisuga reedel, 29. jaanuaril 2021, kauples Ballard Power Systems Inc. NASDAQil 34,17 dollaril. Niisiis, jah – nad on saavutanud piisavalt usaldusväärsust, et saada börsil noteeritud ettevõtteks. Selle hinna juures pole need kindlasti sentigi aktsiad, kuid võib-olla pole nad veel Teslat tapval territooriumil.

Ballard näib tõepoolest olevat täiesti seaduslik energiatehnoloogia ettevõte. Kuid saage aru: ma ei leia nende veebisaidilt ühtegi märksõna „sinine gaas”.

Uhh. Tõesti jäneseauk.

Sellegipoolest osaleb Ballard kütuseelementide ruumis, pakkudes “mitu õhkjahutusega ja vedelikjahutusega PEM kütuseelementide korstnaplatvorme liikuvuse ja statsionaarsete rakenduste toiteks”.

Ja ilmselt on nad viimasel ajal energiatehnoloogia aktsiaturul pisut segadust tekitanud. Nagu ma alguses sinise gaasi reklaami nähes kahtlustasin, on põnevus tõepoolest vesiniku ümber.

Investeerimisblogi järgi Otsin Alfat“Eelmine aasta oli Ballard Power Systemsi jaoks kassahitt, kuna selle turukapitalisatsioon kasvas veidi alla 2,5 miljardilt dollarilt 10,5 miljardile dollarile,” kontekstis aastaga, mil vesiniku aktsiad tõusid “tulel investorite tulihingelisele eufooriale kõige rohelise vastu.” .”

Kuid tulevikupilt ei pruugi Seeking Alpha sõnul olla nii roosiline. Pärast seda, kui on seatud kahtluse alla vesinikupõhiste energiatehnoloogiate tase, mis seisneb elektrisõidukite toiteallika akutehnoloogia jätkuvas arengus, lõpeb nende artikkel prognoosiga, et “praegune tulihingeline investorite eufooria muutub tõenäoliselt hirmuks.”

Sellegipoolest valmistab Ballard Power Systems asju, millel on potentsiaal konkureerida Tesla aku-EV-dega. Ja võib-olla on selles “sinise gaasi” värgis midagi.

Aga praegu ma rohkem ei vaata. Kui sinine gaas tõesti osutub ühel päeval alternatiivkütusel töötavate sõidukite turul asjaks, olen kindel, et visandlike veebireklaamide asemel hakkavad minu postkasti ilmuma mõned usaldusväärsed pressiteated ja tehnoloogia hakkab mõne tuntuma uudisteväljaande tähelepanu pälvima.

sarnased postitused

Leave a Reply