Kuidas toimivad uute autode kindlustusreitingud?

3
Kuidas toimivad uute autode kindlustusreitingud?

Iga sõiduauto ja väike tarbesõiduk (nt väikekaubik), uus või vana, kuulub kindlasse kindlustusgruppi, mis määrab – teatud määral –, kui palju kindlustada. Mida suurem on grupi number, seda suurem on kulupanus, enne kui võetakse arvesse juhti, aadressi ja muid tegureid.

Kindlustusandjad kasutavad neid rühmi, et aidata kvantifitseerida selle konkreetse sõidukiga seotud riske. Kuni 2006. aastani oli neid 20, nüüd aga 50, et tulla toime mitmete tootjate pakutavate mudelitega, sageli kümneid samas valikus.

Kuidas kindlustusreitingud koostatakse?

Thatchami uuringud Berkshire’is asutas kindlustussektor ning katsetab sõidukeid ja uurib andmeid, mis seejärel edastatakse Briti Kindlustusandjate Assotsiatsiooni (ABI) grupireitingu paneelile. Thatchami sõidukite andmebaasis on veidi üle 110 000 erineva derivaadi, mis hõlmab sõidukeid 1930. aastate algusest kuni tänapäevaste Polestarsi ja Teslasteni.

Seda kasutatakse nõuandva kindlustusgrupi skoori määramiseks. Thatcham rõhutab, et tema hinnangud on ainult soovitused. Üksikud kindlustusandjad kasutavad soovitusi, kuid võtavad arvesse oma kogemusi konkreetsete autode kohta, lähtudes kahjunõuete arvust. Andmeid uuendatakse igal nädalal, kuna turule tuleb uusi autosid.

Rühmareitingu hinded hõlmavad praegu, kuid neid vaadatakse pidevalt üle, kulusid ja aega, mis kuluks sõiduki algseisundi taastamiseks pärast õnnetust, sõiduki uut hinda – mis kajastab varustustasemete erinevusi (tagasi nende suurte vahemike juurde). ), arvelduskulud täieliku kaotuse korral, sõiduki jõudlus, sealhulgas selle 0–60 miili tunnis kiirendusaeg ja tippkiirus, ning sõiduki standardse turvavarustuse keerukus.

Arvesse võetakse ka varuosade hinda – Thatcham kasutab standardnimekirja 23 osast, mida peetakse õnnetuses kõige sagedamini kahjustatud paneelideks ja komponentideks – ning autonoomsete hädapidurdussüsteemide (AEB) standardvarustust ja toimivust, mida mõnikord nimetatakse linnaks. pidurdamine mõne autotootja poolt.

Kuid see, mis määrab rühma, on keerulisem kui lihtsalt kõrge väärtus ja jõudlus. Mõnikord panevad tootjad kõrge väärtusega komponendi – näiteks autonoomse ohutusanduri – kaitseraua taha, kus see võib kergesti kahjustada saada isegi väikese kiirusega šundis. Kuigi nende parandamine võib olla kulukas, tõstetakse ohutust, mistõttu kindlustusgruppi alandatakse. Kui autot uuendatakse või uuendatakse, mõjutab gruppi terve kombinatsioon teguritest, nagu kiirendus, kaal ja remondiajad.

Thatcham Researchi vanem tootejuht David Alder ütleb: „Autode rühmitus on oluline, kuid see on vaid osa kindlustuspakkumise üldisest koostisest. Seda, mida klient kindlustuse eest maksab, mõjutavad ka autot juhtiv isik, tema elukoht, amet, krediidiskoor ja paljud muud riskitegurid.

Mõned näidisautod ja nende rühmad

Praegune Hyundai i10 on väikese 1,0-liitrise mootoriga linnaauto ja maksab uuena umbes 13 000 naela. Selle erinevad versioonid on hõlmatud rühmades 1 kuni 7. Nissan Juke väike linnamaastur läheb rühmast 11 kuni 14.

Volkswagen Golfi valikus on see 14 kuni 24. Nagu arvata võis, on pere luukpärade suure jõudlusega versioonid rohkem tagatud, kuna need on selle tootevaliku kõige kallimad ja kiiremad.

Land Rover Discovery tootevalik on gruppides 33 kuni 45. Audi Q5 linnamaastur on 23. kuni 42. ja – siin pole üllatav – kõik Bentleyd hinnatakse 50. rühma kõrgeimal tasemel.

Lisaks määrab Thatcham igale rühmale kirja, mis annab omanikule/ostjale teada, kuidas ta hindab auto turvalisust. An A tähendab, et see vastab selle rühma turvanõuetele. D tähendab, et mitte ja tõstab gruppi ühe või kahe võrra. ja E antakse, kui see ületab seda tüüpi auto turvanõudeid ja grupireitingut vähendatakse.

Näiteks 2021. aasta Dacia Duster Prestige TCe hind on 22D ja selle loendihind on veidi üle 20 000 naela. Sarnase suuruse ja võimsusega, võrreldav E Näiteks 2021. aasta DS 4 Bastille +PureTech, mille hinnakirjahind on veidi üle 25 000 naela, kuid hind on 19E.

Elektriautod toovad grupireitingu arvutamisse erinevaid tegureid. Need on sageli raskemad, kiirendavad tavaliselt kiiremini ja akude vahetuskulu võib moodustada kuni 50% auto hinnast. Need on üldiselt ka kallimad kui sisepõlemismootoriga analoogid, kõik arvutust mõjutavad elemendid. 1,2-liitrise bensiinimootoriga Opel Corsa automaatne Ultimate Nav maksab praegu 26 075 naela ja 17E grupp. Elektriline Corsa-e Ultimate Nav maksab 29 660 naela ja grupp 25E.

Kuidas kontrollida auto kindlustusgruppi?

Paljudel uute autode ostmise veebisaitidel, ajakirjades ja uute autode brošüüride spetsifikatsioonide osas kuvatakse kindlustusgrupp, kuigi alati on parem kontrollida ametlikku allikat, kuna reitingud võivad muutuda. Thatchamil on oma rühmareitingu otsinguvõimalus mis annab nii uutele kui ka vanematele autodele grupinumbri ja võimaluse korral Euro NCAP turvareitingud.

Liikluskindlustuse kohta lisateabe saamiseks külastage veebilehte Briti Kindlustusandjate Liit (ABI) veebisait.

sarnased postitused

Leave a Reply