Kuidas vähendada auto varguse ohtu

1
Kuidas vähendada auto varguse ohtu

Tellimuse peale varastatud ja välismaale saadetud või väärtuslike osade eest ära võetud autosid süüdistatakse sõidukivarguste kasvus kogu Suurbritannias.

PA uudisteagentuuri sel nädalal avaldatud uued arvud näitavad, et sõidukivarguste arv on viimase 12 kuu jooksul kogu Ühendkuningriigis jõudnud 90 000-ni. Enamik Suurbritannia politseijõude on registreerinud varguste sagenemise, mille põhjuseks arvatakse olevat osade puudumine.

Vargad varastavad autosid “tellimusel” ja eemaldavad neilt sellised komponendid nagu pooljuhid, mikrokiibid, mida autodes kasutatakse teabe- ja meelelahutusseadmete ja ohutusjuhtimisseadmete käitamiseks, millest on ülemaailmne puudus.

Uutest autodest on üldiselt puudus ja jõugud varastavad neid päevavalgel, et saata need uutele „omanikele” – mõnikord ka teistesse riikidesse.

Kuna teie auto on üks kallimaid oste (pärast oma kodu), mille tõenäoliselt sooritate, kutsuvad eksperdid omanikke üles olema sõidukite järelvalveta jätmisel veelgi ettevaatlikumad.

Lisaks tavalistele turvaelementidele, mis on paigaldatud enamikule uutele autodele, nagu alarmid ja immobilisaatorid, on palju lihtsaid asju, mida saate teha, et vähendada võimalust, et teie auto satuvad kelmide sihikule.

Riski vähendamine

Siin on 10 parimat nõuannet, mis on koostatud transpordi heategevuse abiga IAM RoadSmart, mis mitte ainult ei eemalda teie auto kaotamise südamevalu, vaid võib säästa raha võimalike kahjude eest, mis tulenevad kindlustusnõuetevaba allahindluse kaotamisest.

1. Parkige võimalusel turvalisele alale

Teie auto on kõige turvalisem, kui seda hoitakse lukustatud garaažis või turvalises parklas. Aga kui see pole võimalik, proovige see teelt välja ja sõiduteele viia. Kurjategijate peletamiseks kaaluge CCTV-kaamera või liikumisanduri tule paigaldamist. Kui peate parkima tänavale, tehke see hästi valgustatud.

2. Hoidke väärisesemed silma alt ära

Peida kallid või ihaldusväärsed esemed – ideaalis ära jäta neid üldse autosse. Isegi madala väärtusega esemed võivad vargaid ahvatleda ja kuigi nende asendamine ei pruugi palju maksta, võite sundluku või katkise akna nõude esitades oma nõuete puudumise boonuse kaotada.

3. Hankige autoalarm ja jälgija

Paljud sõidukid on varustatud tehases paigaldatud signalisatsiooni ja immobilisaatoriga; kuid mõelge täiendavale alarmile, et pakkuda maksimaalset turvalisust. Kui tunnete, et olete autovaraste suhtes haavatavam ja soovite rohkem meelerahu, on sõidukijälgimisseadmesse investeerimine hea mõte. Need võivad muuta teie sõiduki jälgimise ja taastamise palju lihtsamaks.

4. Hoidke oma võtmed turvaliselt

Hoidke oma autovõtit kodu aknast eemal ja mitte oodatud kohas, näiteks esiku laual. Kaaluge nende viimist öösel oma magamistuppa. Kui teie autol on võtmeta sisenemissüsteem, pange pult signaali blokeerivasse kotti, et vargad ei saaks signaali hüppamiseks ja teie autole juurdepääsu saamiseks teie enda võtit kopeerida. Kui ostate auto ja pakutakse ainult ühte võtit, laske professionaalil sõiduk ümber programmeerida juhuks, kui müüja kavatseb mingil hetkel auto tagasi võtta.

5. Investeerige roolilukku

Kuigi roolilukud on aastate jooksul muutunud vähem populaarseks, on need siiski tõhus viis vargaid peatada, kuna need pakuvad murdmiseks veel üht turvakihti. Samuti võivad nad peatada kõrgtehnoloogilised vargad, kuna nad kipuvad sihikule võtma pigem auto elektroonilisi süsteeme kui raskeid lukustusseadmeid.

6. Lukustusratta mutrid

Kaasaegsed valuveljed võivad igaüks maksta sadu naela ja on varaste jaoks lihtne sihtmärk. Lukustusrattamutrid on odavad, kergesti paigaldatavad ja võivad kurjategijaid tõhusalt heidutada. Hoidke spetsiaalset pistikupesa või võtit turvalises kohas oma sõidukis ja silmist eemal.

7. Lukusta oma auto

See võib tunduda elementaarne turvanõuanne, kuid pidage meeles, et lukustate auto alati, kui sellest lahkute, näiteks kui maksate kütuse eest. Paljud inimesed tunnistavad, et jätavad oma auto lukustamata ja jätavad isegi võtmed süütelukku, seega vältige ohtu, lukustades auto, kui see on järelevalveta.

8. Tehke oma uurimistööd

Olge kursis kuritegevuse suundumustega teie piirkonnas. Kas teie linnas on teatatud katalüsaatorivargustest? Milliseid mudeleid teie kohalikus piirkonnas kõige tõenäolisemalt kasutatakse? Organiseeritud jõugud otsivad sageli tipptasemel autosid, nii et kui teil auto kuulub, võib vaja minna erilist hoolt.

9. Hoiduge autode röövlitest

See, et olete oma autos, ei tähenda, et teid ei võeta sihikule. Liikluses sõitke lukustatud ustega ja jätke enda ette piisavalt ruumi, kui peate kiiresti hädast välja tulema. Kui teile tagant põrutatakse, minge välja, kus on palju inimesi, ja kui te pole kindel, helistage politseisse.

10. Otsige kummalisi puksiirautosid

Üks võimalus autot varastada on seda tõsta – sõna otseses mõttes. Kui näete oma piirkonnas varitsevat puksiirautot ja arvate, et see on kahtlane, teatage sellest politseile. Kas sõidukil on kaubamärk? Kas meeskonnal on vormiriietus? Kui ei, võivad nad olla ohuks. Politsei ei pahanda, kui sa valesti saad.

sarnased postitused

Leave a Reply