Kuidas valmistuda iga-aastaseks MOT testiks

2
Kuidas valmistuda iga-aastaseks MOT testiks

Nagu teemaks ja kütus, vajab teie auto varem või hiljem MOT-testi. Pärast kolmandat sünnipäeva peavad kõik autod läbima iga-aastase ohutuse ja heitgaaside kontrolli, et neil oleks lubatud teel püsida.

Transpordiministeeriumi (MOT) poolt 1960. aastal kasutusele võetud iga-aastane 54,85 ​​naelane tšekk haldab ja jälgib täna DVSA (Juhtide ja sõidukite standardite agentuur) ning tagab, et kõik teel olevad sõidukid vastavad minimaalsetele seaduslikele ohutusnõuetele.

Alates 2018. aastast loetakse kõik autol leitud vead väiksemateks, suuremateks või ohtlikeks. Väheoluline kirje ei tähenda tingimata riket, kuid rike tuleks parandada niipea kui võimalik. MOT-tester võib anda ka “soovitava” märkuse: konkreetne viga võib süveneda ja seda tuleks jälgida, või “sobib”, mis on parim tulemus.

Kõik “suured” või “ohtlikud” nimekirjad tõmbavad MOT-i “tõrkeid” ja need tuleb parandada, enne kui autoga uuesti sõita saab. Ohtliku MOT-i rikkega sõitmise eest on ette nähtud trahv kuni 2500 naela ja kolm karistuspunkti loal või 1000 naela auto juhtimise eest, mida pole üldse testitud.

Kuigi mõned katseprotseduurid on üsna keerulised (nt vedrustus, rool, väljalaskesüsteem ja elektrilised komponendid) ning need peavad läbi viima ekspert, saab paljusid esemeid hõlpsasti ise kontrollida ja enne kuhugi jõudmist sobivasse olekusse seada. MOT katsejaama lähedal.

Hoolitsedes oma auto eest ja kontrollides põhifunktsioone, mis hoiavad seda päevast päeva töökorras, saate oluliselt parandada oma esmasõiduvõimalusi. Siin on 12 lihtsat asja, mida kontrollida, mis võivad muuta teie auto teatud rikkest potentsiaalseks läbisõiduks.

Klaasipuhastid

Veenduge, et klaasipuhastid puhastaksid ekraani korralikult ilma määrdumiseta, kui sajab vihma (kontrollige aiavooliku abil). Terad ei tohi olla kahjustatud, kuid veenduge, et pesuri pump töötab ja et vedelikku on palju.

Esiklaas

Teil on lubatud 10 mm mõranemiskahjustus juhi poole ees ja 40 mm kõikjal ekraanil, nii et vaadake klaasi korralikult ja tehke otsus, kas vajate uut.

Sarv

Üks lihtsamaid kontrolle, mida saate ise teha – andke sarvele kiiresti mürtsu, et veenduda, et teie ja kõik teised seda kuulete.

Valgus

Need mitte ainult ei aita sul näha, vaid aitavad ka näha Nähtud. Seetõttu on tuled sõitmiseks üliolulised ja seega MOT-i põhiosa. Minge mööda autot, kontrollides esitulesid, suunatulesid, tagurdus- ja ohutulesid ning vahetage välja kõik, mis on kustunud.

Rehvid

Rehve on lihtne kontrollida, kuna need on nii ligipääsetavad. Õiged rehvirõhud on loetletud teie auto käsiraamatus ja mustri sügavus peaks olema vähemalt 1,6 mm. Vaadake, kas rehvidel pole punni, sisselõigete või kahjustuste märke.

Turvavööd

Need ei tohiks olla kulunud ega kahjustatud. Minge ümber ja pange kõik kinni, et veenduda, et need kinnituvad korralikult ja hoiavad teid või reisijaid turvaliselt paigal.

Keretöö

Mõni väike mõlk ei tähenda teie MOT-kaarti, kuid kerepaneeli kahjustused ei tohi olla tõsised ega jätta katmata või sakiliseid servi.

heitgaas

Testijatele ei meeldi puhutud või lekkivad heitgaasid, kuna see võib mõjutada auto heitgaaside väljundit, nii et käivitage mootor ning vaadake ja kuulake torukahjustuste märke.

Hoiatustuled

Te ei tohiks niikuinii ringi sõita, kui armatuurlaual põlevad hoiatustuli, kuid kui olete, siis on aeg probleem lahendada. Kui testi ajal kuvatakse hoiatus, siis auto ebaõnnestub.

Vedeliku tasemed

Testi ei saa teha, kui autos on ebapiisav vedelikutase, sealhulgas bensiin või diislikütus ja õli. Täitke kõik, et anda endale parim edasipääsuvõimalus.

Numbrimärgid

Need peavad vastama juriidilistele standarditele, olema korralikult fikseeritud ega tohi olla kahjustatud. Kui olete asjaga tegelemas, pühkige need puhtaks.

Korrastus

Tehke auto enne testile minekut kiiresti korda. Kui eksamineerija ei pääse kuhugi, mida ta soovib vaadata, näiteks turvavööde kinnitustele, võib ta auto alt vedada. Parema mulje jätab ka sisemuse, sealhulgas pakiruumi selge hoidmine.

sarnased postitused

Leave a Reply