Lihtne kaerahelbed või kaerahelbed soolaga? Hobsoni valik: 2023. aasta Subaru Impreza 5-ukseline alus vs. 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE

0
Lihtne kaerahelbed või kaerahelbed soolaga?  Hobsoni valik: 2023. aasta Subaru Impreza 5-ukseline alus vs. 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE
Vanill vs vanill? Võrreldes 2023. aasta Subaru Impreza 5-ukselist alust 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE-ga.

Oh, eksistentsiaalne dilemma korraliku, kuid mõistlikult odava igapäevase autojuhi otsimisel Covidi-järgse tarneahela ummikute ja mikrokiipide nappuse ajastul. Enneolematud ajad toovad kaasa enneolematuid olukordi ja siin ma olen hetkel, kus ma kaalun potentsiaalset valikut 2023. aasta vahel. Subaru Impreza 5-ukseline alus vs. 2023 Toyota Corolla hübriid LE.

See on nagu proovimine valida tavalise kaerahelbe ja näpuotsatäie soolaga kaerahelbe vahel. Põnev, kas pole?

“Aga oodake,” võite nüüd endale öelda. Kaerahelbed vs. kaerahelbed soolaga võrdluse asemel kõlab valik 2023. aasta Subaru Impreza 5-ukselise baasi vs. 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE vahel pigem tavalise kaerahelbe ja nisukreemi võrdlusena, kas pole?”

Lõppude lõpuks on Subaru 5-ukseline neljarattaveoga luukpära, millel on täis-ICE jõuallikas, samas kui Corolla on hübriidjõuallikaga kiirseldaan, mis lubab linnas umbes 50 mpg. Mis võrdlus see siis on?

Võrdluse arusaadavaks muutmine nõuab natuke tausta. Näete, ma tellisin eelmisel sügisel 2023. aasta Ford Maverick XL hübriidi. Viis kuud hiljem, nagu on olnud kogemusi tuhandete teiste Mavericki hübriidtellijatega, pole mul ühtegi märki, et tellimust oleks tehases veel isegi vaadatud, rääkimata VIN-koodist või tootmiskuupäevast.

Nii et praegu peab mu praegune olukord veelgi veidram tunduma, aga ma võin seletada. Idee odavast ja kompaktsest hübriidpigist meeldib mulle tänu segule, mis tõotab olla äärmiselt ökonoomne ja korraliku välimusega igapäevane, mille väike veoki alus on kasulik, kui seda on hea omada. mugavus.

See konkreetne veok kontrollib kastide segu, mis enne Mavericki väljakuulutamist poleks mulle kunagi pähe tulnud, kuid praegu on see minu jaoks tõesti hea kastide segu.

Kuid ükski teine ​​veok mind ei huvita. Isegi mitte kõige võrreldavam pakkumine turul, Hyundai Santa Cruz, mis võib teile eeldatavasti maksta vähemalt viis kuni seitse tuhat krooni rohkem ja millel on teesklused, nagu jäädvustaks möödunud päevade autode veoautode El Camino-laadset hõngu. kõrval. Kui ma tahan veoautot, tahan ma midagi, mis näeb välja rohkem nagu klassikaline veoauto, mis on mitmes mõttes sama ahvatlev kui Santa Cruz.

See tähendab, et mul on ka aeg oma praegusest päevast lahku minna ja ma ei taha sellele rohkem raha kulutada. Seega, kui mu Mavericki tellimus vahepeal ootamatult ei laeku, olen ma kohas, kus ajutise lahenduse otsimine on tõenäoliselt hea mõte, isegi kui see tähendab Mavericki hübriidi ostmise lükkamist veel aasta või paar. .

Sellel vahelahendusel on siiski mõned piirangud:

  • Ma ei taha palju rohkem kulutada – või eelistatavalt ükskõik milline rohkem — kui Maverick oleks mulle maksma läinud. Nii et see tähendab hinda, mis on ehitatud kuskil 22 000–24 000 dollari vahel.
  • Kuna kasutusel olnud turg on endiselt moonutatud, pole kasutatud sõiduk ideaalne lahendus, mis võis olla sellises olukorras vaid paar aastat tagasi. Miks maksta 20 dollarit sellise asja eest, nagu nelja-aastane Corolla, mille läbisõit on üle 50 000 miili, kui ma saan uhiuue Corolla vaid mõne tonni kallima eest? Kasutatud auto väärtuspakkumine tundub praeguses olukorras olematu.
  • Pole mingit võimalust, et ma jään üürilepingusse kinni või riskin, et pean kunagi taluma õudusunenägu ja kulusid, mis kaasnevad sellest vabanemisega.

Seega, kui võtate arvesse minu kontrollnimekirja lihtsa ja ökonoomse uue päeva jaoks ja hinnavahemikku, mida ma praegu olen nõus taluma, kitseneb valik mitmele võimalusele kas crossoveri või sedaani kategoorias, nagu Subaru CrossTrek, Subaru Impreza, Mazda 3, Toyota Corolla sedaan (ICE või hübriid), Toyota Corolla Cross, paar-kolm erinevat Hyundai ja Kia mudelit ning võib-olla isegi mõned Nissanid.

Teoreetiliselt on mõned Volkswageni mudelid ja paar Chevyt, mis võiksid töötada, kuid ma olen skeptiline mõlema töökindluse suhtes võrreldes Jaapani markidega. Mavericki puhul olen nõus erandi tegema, sest see kontrollib nii paljusid muid kaste ja loomulikult, nagu kõikidel uutel sõidukitel, on sellel ka garantii.

Nii et siin on kokkulepe. Ma suudan enamiku crossovereid üsna kiiresti maha kriipsutada, sest ma lihtsalt ei hooli sellest kategooriast nii palju. Ma võiksin kaaluda näiteks Mazda CX-30 või Corolla Crossi, kuid AWD eest lisatasusid on raske alla neelata, kui see on iga Subaru standardvarustus kogu nende mudelivalikus. Ja ma ei näe FWD krossoveril mõtet, kuigi kaaluksin ikkagi FWD sedaani.

Kuigi mulle meeldivad mitmed Nissani mudelid, sealhulgas Altima, Armada ja loomulikult Z, ei hõlju mitte miski Nissani selles hinnaklassis minu paadis, eriti mitte Kicks. Hyundaide ja Kiade puhul on see üsna sama. Selles hinnaklassis paneb minu kogemus Toyota töökindlusega mind marki poole kalduma ja Subaru puhul on ahvatlev standardne AWD-tegur koos suhteliselt võrreldava töökindluse mainega.

See kitsendab üsna kiiresti välja Subaru Impreza ja Toyota Corollaga. Corollade vaniljefaktor on aga minu jaoks niivõrd pahupool, et vaid lisakirss tordil hübriidsedaani muljetavaldava kütusesäästu juures on piisavalt ahvatlev, et seda kaaluma panna.

Subaru poolel on Impreza baassedaanil räpane pakiruum ja sellel on lihtsalt üldine väiksus. Kuid 5-ukseline põhi annab luukpärakategooriale omapärase hõngu, mis jätab peaaegu väikese universaali mulje.

Seega on neid kaks: 2023. aasta Subaru 5-ukseline põhi vs. 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE. See on kahtlemata veider paar, kuid meie praeguse kummalise autokliima kummalises arvestuses on see veider paar, millel on selles hinnaklassis päevalehe kahe finalistina omamoodi moonutatud mõte.

Viimase duelli jaoks alustame Imprezaga. See sõiduk on nagu teie keskmine, tipptasemel kompaktauto, mille tavalisele nelikveole lisatakse veidi lisapõnevust, mõningaid peeneid disaininüansse, mis eristavad seda teistest teistest. vagunilaadne vibe. Ja AWD sisseviskamisel on tunne, nagu oleks sõiduks kaasas superkangelane, kes on alati valmis halva ilmaga päeva päästma. Muidugi pole madalal asendis AWD-sedaanil erilist kasu, kui eksite siledate kattega tee ohutusest kõrvale, kuid hei – nimetagem seda Impreza võiduks.

Ja siis on Corolla, kompaktautode maailma usaldusväärne rats. See on nagu teie vanaema kiiktool – töökindel, mugav ja pisut igav. Mõned teist võivad olla piisavalt vanad, et mäletada veidrat “geneeriliste toodete” hullust paarkümmend aastat tagasi, kui oli moes müüa soodsa hinnaga tooteid, mille pakendil olid kaubamärgita kategooriasildid, nagu tavaline valge karp baari jaoks. vanniseebist, mis oli lihtsalt märgistatud “Seep”.

Just selline on Corolla väljast vaadatuna või eriti siis, kui avate ukse, istute tagumikku ja ennäe rahulikku sisemust. “Corolla” asemel peaksid nad Helvetica Bookis lihtsalt kleepima tagaküljele märgi, millel on kirjas “Auto”. Jah, see on legendaarse töökindluse igapäevane tõukejõud, kuid vaatamata Toyota disainikeele viimastel aastatel tehtud täiustustele on Corolla endiselt nii üldine kui võimalik. Ja praeguse mudeli tagumik-kole iluvõre ei aita ülemäära. See pole Toyota suuremate mudelite puhul väga halb, kuid Corolla puhul on seda lihtsalt liiga palju.

Selle kasuks pakub Corolla avaramat interjööri, mistõttu on see hea valik neile, kellele meeldib reisida väikese sõprade ja perega. Kuid minu jaoks on ainus tegur, mis minu praeguses olukorras tõesti väärib pool tõsist kaalumist, hübriid-LE kütusesäästlikkus.

Turvafunktsioonide osas on Impreza eeliseks standardne juhiabitehnoloogia EyeSight, mis sisaldab selliseid funktsioone nagu adaptiivne püsikiiruse hoidja, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus ja automaatne hädapidurdus. Corollal on seevastu Toyota Safety Sense komplekt, mis sisaldab selliseid funktsioone nagu sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatus ja automaatne hädapidurdus. Nii et sisuliselt on Corollal parem vaade selle taga olevale ja suudab paremini oma sõidurajal püsida. See on nagu ema autos, mis hoiab sind alati turvaliselt ja õigel teel.

Lõpuks räägime väärtusest. Impreza algab kõrgemast hinnapunktist ja kui soovite standardvarustuses oleva manuaalkäigukasti asemel automaati, peate maksma umbes 1300 dollarit. Kuid see on suur pluss, et erinevalt Corollast on AWD Impreza standardvarustuses. Turvafunktsioonide osas nimetaksin erinevust üsna palju pesuks, kuigi Corolla pakub suuremat teabe- ja meelelahutusekraani.

Valik 2023. aasta Subaru Impreza 5-ukselise baasi vs. 2023. aasta Toyota Corolla Hybrid LE vahel on nagu valik kahe erineva beeži tooni vahel. Kuid lõpuks kaldub kaalukauss minu jaoks Subaru kasuks, kusjuures peamised otsustavad tegurid on 5-ukselise luukpära konfiguratsiooni suurem kaubamaht, AWD eelised halva ilmaga ja disainihõng, mis võimaldab minu silm, on selgelt eristuvam ja eriti puudub inetu Toyota iluvõre pealetungivus.

Seega, kui ma otsustan selle vahepealse stsenaariumi korral päästikule vajutada – ja see pole praegu kaugeltki kindel –, tuleb Subaru Impreza 5-ukseline põhi peaaegu kindlasti võitjana.

Olge värskendustega kursis. Mul on hea meel teid kursis hoida, eeldades, et väljavaade valida nende asjade vahel, mis on suuremas plaanis kaks üsna humoorikat sõidukit, pole teid veel magama pannud.

sarnased postitused

Leave a Reply