Lõpuks algab Automobili Pininfarina Battista Hypercar tootmine

0
Lõpuks algab Automobili Pininfarina Battista Hypercar tootmine

Esimest korda nägime Automobili Pininfarina Battistat 2019. aastal, kuid lõpuks saame teile teatada, et tootmine on ametlikult alanud ja esimene üksus on valmis.

Tuletame meelde, et elektrilist hüperautot kirjeldatakse kui “kõige võimsamat maanteel legaalset Itaalia autot, mis eales ehitatud” ning see võtab järjest konkurentsitihedamas hüper-EV segmendis vastu Rimac Nevera ja Lotus Evija.

See surub nelja mootoriga jõuallikast välja tohutu 1900 hj (1417 kW) ja 2300 Nm (1696 naela-jalga) pöördemomendi, mis on tihedalt seotud tema Rimaci rivaali kasutatud jõuallikaga. Sellisena on jõudlus sama pimestav, kuna väidetavalt 0–100 km/h (62 miili tunnis) on vähem kui 2 sekundit ja tippkiirus 350 km/h (217 mph). Selle 120 kWh aku suudab läbida 500 km (311 miili) ja seda saab laadida kiirusel kuni 180 kW.

Ainult ühe Battista tootmistsükkel kestab algusest lõpuni 10 nädalat ja kokku umbes 1250 tundi. See protsess toimub Itaalias Cambianos asuvas Battista Atelieris.

Ettevõte väidab, et ükski näide ei ole identne, kuna iga omanik kutsutakse Atelier’sse, et kohtuda tootmismeeskonnaga ja luua oma spetsifikatsioon. Pininfarina ütleb, et “iga kliendi jaoks luuakse eritellimusel disainilahendus, enne kui nad kutsutakse Cambianosse disaineritega silmast silma koostööd tegema, kus nad seejärel oma lõplikku spetsifikatsiooni täpsustavad.” On mitmeid sise- ja välisvalikuid kuni sisemiste graveeringute ja kohandatud velgede viimistluseni välja.

Valikud on nii suured, et Pininfarina sõnul on võimalikke 128 miljonit sisekujundust ja 13,9 kvintiljonit väliskombinatsiooni. Tundub, et kõik 150 autot piisavalt erinevaks muutmisel pole probleeme.

Leave a Reply