Maailma kõige kallim auto – 142 miljonit dollarit – Mercedes Benzi ajaveeb

0
Maailma kõige kallim auto – 142 miljonit dollarit – Mercedes Benzi ajaveeb

1955. aasta Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe’l on kajakate tiibuksed ja selle paremalt küljelt välja ulatuvad läikivad väljalasketorud.

5. mail müüdi Saksamaal Stuttgardis Mercedes-Benzi muuseumis toimunud oksjonil 1955. aasta Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe 142 miljoni dollari eest. See oli kõrgeim hind, mis kunagi oksjonil auto eest makstud, ületades kindlalt kaheksakohalise Ferrari müügihinna, mis oli pikka aega kõrgeima arvelduse tipus olnud.
Isiku identiteet jääb saladuseks, kes ostis ühe kahest hõbedast uimasti, millel on kajakatiibuksed ja selle paremalt küljelt välja ulatuvad läikivad väljalasketorud. Vaatamata tööstuse püsivatele kuulujuttudele on Šveitsi-Itaalia miljardäri Ernesto Bertarelli esindajad Bloombergile kindlalt eitanud, et kauaaegne Mercedes-Benzi asjatundja tegi õnneliku pakkumise.

“Ostja on ennekõike entusiast, mitte investor,” ütleb Simon Kidston, kes tegi võitnud pakkumise kliendi nimel, keda ta ei soovi tuvastada. “See on keegi, kes armastab autot. Ostja pole minult kordagi küsinud, mida see auto minu arvates tulevikus väärt võiks olla.

Kindel on see, et sellise väärtusega objekti jaoks on vaja kaljukindlat kindlustuspoliisi – kui uus omanik plaanib sellega sõita. Tehniliselt ei nõua Hagerty analüütikute sõnul, kui autoga kunagi ei sõideta, kindlustust.

“Maailmas on teatud osi, kus inimesed ei kindlusta suure väärtusega sõidukeid,” ütleb Jack Butcher, Hagerty globaalsete turgude president. “Nad tahavad neid raamatutest eemal hoida.”

Nagu kunstiteos

Mercedes-Benzi pressiesindaja ütles, et ettevõte ei kommenteeri rekordit püstitanud kupee kindlustust. Kuid Hagerty kõrgeima kindlustussegmendi Signature Servicesi asepresidendi Abe Barnetti sõnul oleks uue omaniku jaoks kõige ilmsem panus kaitsta seda siseveelaevade kindlustuspoliisiga, mis katab suure väärtusega esemed, mis tavaliselt nõuetekohase kindlustuskatte korral välja jäetakse. .

Sellise poliitika määrade ja struktuuri lõplikul kujundamisel on palju tegureid – näiteks asukoht, hoiuruum ja sõidukitüüp –, kuid üldiselt maksab 100 miljoni dollari suuruse sõiduki kindlustamine aastas üle 100 000 dollari.

“See käsitleks seda sisuliselt kui ehet või kunsti,” ütleb Barnett. “See pakub palju laiemat leviala, erinevalt tavalisest autopoliitikast, mis oleks kõikehõlmav ja kokkupõrgete katvus. Kui nad oma sõidukiga ringi viivad, olenemata sellest, kas nad soovivad seda viia võistlusele või rallile või ringreisile, katab see poliitika asjakohaselt.

Galeriid ja kunstimessid kasutavad seda kattevormi sageli maalide, skulptuuride, trükiste, kollektsioonide ja kultuuriliste esemete kaitsmiseks ning eliitgaraažid teevad seda autodega. See hõlmab kaitset vargusest, õnnetusest või väärkäitlemisest või vara kadumise määramata põhjusest tingitud kahjustuste või kaotuste eest. Samuti aitaks see katta tules, tuules, rahe või vees kahjustatud vara parandamise või asendamise kulusid.

Siseveepoliitika ei hõlma aga sõjast, tuuma- või muust põhjustatud kahjusid. Need ei hõlma mehaanilisi rikkeid ega tavapärasest kasutamisest tulenevaid probleeme, nagu rehvide lõhkemine, vooliku remont või pidurite vahetamine. Kui teie (või tõenäolisemalt teie garaažijuht) unustate oma mitmemiljonilises Mercedeses õli vahetada, on see teie asi. Selliste sõidukite aastane hooldus võib maksta kümneid tuhandeid dollareid ladustamise, kütuse, osade ja hoolduse eest.

“Kindlustus ei püüa üldiselt kindlustada seda, mida nad peavad normaalseks kulumiseks,” ütleb Butcher.

Kui palju see teile väärt on?

Sellise poliisi sõlmimisel on kõige olulisem leppida kokku väärtus, mille eest sõiduk kindlustatakse. See arv võib olla palju suurem kui selle eest maksti; see võib ka auto taastamisel tõusta. Kidston keeldus arutamast üksikasju selle väärtuse kohta, mille eest tema kliendi sõiduk oleks kindlustatud.

Ühe miljoni dollari väärtuses sõiduki säilitamine või taastamine võib selle väärtust oluliselt tõsta, kuigi Uhlenhaut Coupé puhul see nii ei olnud.

“Arvestades, et auto on alati olnud Mercedes-Benzi muuseumi ehe, oli seda alati suurepärases seisukorras hoolikalt hooldatud,” ütleb Haynes. “Meile teadaolevalt ei olnud autoga enne selle müüki pakkumist tööd teha.”

Tööd vajavate sõidukite puhul kontrollib kindlustusandja sageli kord kvartalis suure netoväärtusega omanikega, et teha kindlaks projekti edenemine ja kohandada vastavalt kindlustuspoliisi väärtust.

Ohutu hoidmine

See, kuidas ja kus autot hoiustatakse, mõjutab tõenäoliselt kindlustuspoliisi hinda rohkem kui miski muu. “Paljud rikkad inimesed elavad kaunites piirkondades, mis kipuvad katastroofiliselt kokku puutuma,” ütleb Butcher ja viitab erasaartele, metsaga kaetud mägedele ja kaljudele.

Sõidukite vara hoidmine metsatulekahjupiirkondadest ja orkaanipiirkondadest on ülioluline. Nii on ka selle hoidmine kontrollitud temperatuuriga keskkonnas, kus on tõhusad turvakaamerad, sissemurdmissignalisatsioonid ja sprinklersüsteemid, mis võivad pritsida tulekindlat vahtu. Mõned kollektsionäärid lähevad nii kaugele, et puhastavad võsa ennetavalt 200 jala raadiuses auto ladustamiskoha ümber ja kaevavad investeeringu kaitsmiseks leekide summutamiseks kaitsetiigid.

Täiendav kaalutlus: “Kindlustusandjad tahavad teada nende inimeste vanust, kes seda tõenäoliselt juhivad, ” ütleb Kidston. “Ja kui autot transporditakse, küsitakse sageli, et veokil oleks kaks juhti ja et seda ei jäetaks mõneks ajaks valveta.” Transport kestab tavaliselt $ 2000 kuni $ 10 000 või rohkem, olenevalt sellest, kas sõidukit transporditakse pardaveoki, kaetud kanduri, paadi või kaubalennukiga.

Üliharuldaste autode puhul omavastutust tavaliselt ei kohaldata. Kui omanik seda nõuab, võib see olla 1% või 5% või 10% auto kogu kindlustusväärtusest, ütleb Butcher. Omavastutus on üks võimalus vältida kindlustusnõude esitamist väiksemate vahejuhtumite, nagu rataste lõhenemine või mõranemine, korral.

“Kui keegi tunneb end mugavalt kulusid kandes, võib ta soovida seda ise parandada,” ütleb Barnett. “Nad võivad öelda:” Noh, see on 50 000 või 100 000 dollarit. Mul on mugav seda oma taskust maksta.’”

Nagu igapäevase autokindlustuse puhul, aitab kahjunõude esitamata jätmine hoida kindlustusmakse võimalikult madalal. “Pole hull summa, kuid see vähendab seda piisavalt,” ütleb Barnett. (Üks nõue poliisile tõenäoliselt intressimäärasid ei tõstaks.) Eetiliselt peaks igaüks, kes sõidukit müüb, avalikustama isegi väikesed juhtumid, mis sellega juhtusid – olenemata sellest, kas juhtumist teatati kindlustusele või mitte.

Tuhast tõusmine

Isegi kui juhtub midagi mõeldamatut ja auto saab katastroofi, näiteks lennuõnnetuse või üleujutuse tõttu kahjustada, ei lähe kõik tingimata kaotsi – eeldades, et seda saab parandada.

“Loomulikult ei meeldi see autode ajaloos kellelegi, kuid vähemalt pole auto täielik mahakandmine,” ütleb Kidston. Äärmuslike kahjustuste korral vestleks omanik kindlustusseltsiga auto väärtuse vähendamise teemal, kuni see taastatakse.

Harvadel juhtudel on autode väärtused pärast pindmisi kahjustusi tõusnud kõrgemale. 2019. aastal plahvatas Durhamis (NC) gaasitoru laohoone ees, kus hoiti ligikaudu pool mainekast Ingrami autokollektsioonist. Äärmiselt haruldane 1961. aasta Porsche 356 B Carrera GTL Abarth – nii väärtuslik, et ainuüksi originaaltööriistade komplekt on väärt 10 000 dollarit – oli üks paljudest sõidukitest, mis said katuse sisse kukkudes kannatada.

Pärast pisikese hõbedase võidusõitja intensiivset 4000-tunnist restaureerimist perekonnale kuuluva varustuse nimega Road Scholars tegi Abarth täieliku tagasituleku vaid nelja kuuga, võites Pebble Beach Concours d’Elegance’il oma klassi. Seejärel saavutas see 2022. aasta Amelia Island Concours d’Elegance’il oma klassi parimad autasud. Mais võitis see oma klassi Villa D’Este Concours d’Elegance’il.

sarnased postitused

Leave a Reply