Mercedes-Benz konfiskeeris 2021. aastal kogu maailmas 1,8 miljonit võltsitud osa – Mercedes Benzi ajaveeb

3
Mercedes-Benz konfiskeeris 2021. aastal kogu maailmas 1,8 miljonit võltsitud osa – Mercedes Benzi ajaveeb

Vaatamata enam kui 650 reidile, mis eelmisel aastal kogu maailmas korraldati, on Mercedes-Benzi väitel võltsitud autoosade tööstuse kasum suurem kui narkokaubandus – ja see kasvab jätkuvalt.

Saksa autotootja andmetel konfiskeeriti eelmisel aastal üle 1,8 miljoni võltsitud Mercedes-Benzi autoosa ning ülemaailmne pandeemia ei suutnud pidurdada üht maailma tulusamat ebaseaduslikku tööstust.

Mercedes-Benzi sõnul konfiskeeriti 2021. aastal üle 1,86 miljoni võltsitud osa, mis on kuus protsenti rohkem kui aasta varem.

Võltsitud osad on disainitud nii, et need näevad oma pakendilt, kaubamärgilt ja üldilmelt välja originaalesemetega identsed.

Erinevalt originaalvaruosadest – ja mitteoriginaalsetest esemetest, mis on valmistatud mainekate järelturu tarnijate poolt – ei ole võltsitud osi samadele ohutusstandarditele vastamiseks testitud.

Mercedes-Benz ütleb, et võltsitud osad on ebaseaduslikud ja ebaturvalised, mis seab liiklejad suuremasse ohtu, kui võltskomponendid ebaõnnestuvad.

Autotootja väitel korraldati 2021. aastal kogu maailmas enam kui 650 tolli- ja õiguskaitsereidi võltsitud autoosade vastu.

Väidetavalt eemaldati reidide tulemusena veebiturgudelt enam kui 126 000 ebaseaduslikku osa.

Mercedes-Benzi meediaavalduses ütles ettevõtte õigusküsimuste juht Renata Jungo Brüngger, et illegaalne autoosade tööstus on nüüd tulusam kui uimastikaubandus, millele on kaasa aidanud internetikaubanduse kasv kogu pandeemia ajal.

“Võltsimistööstuses on organiseeritud kuritegevuse struktuurid ja see teenib sageli suuremat kasumit kui uimastikaubandus,” ütles Jungo Brüngger.

„Teeme tihedat koostööd ametivõimudega üle maailma, et kärpida neid struktuure ja võidelda liiklusohutust ähvardavate ohtudega.

„Võltsitud toodetega kauplemine veebiplatvormidel ja sotsiaalmeedias kasvab veelgi. Meie kaubamärgikaitse eksperdid on kiiresti kohanenud võltsimistööstuse kasvava ärimudeliga.

Mercedes-Benz ütles ka, et võltsijad toodavad sageli oma kaupu töötajate poolt tingimustes, mis ei võta arvesse inimõigusi, keskkonnastandardeid ega tööohutust.

Föderaalne autotööstuse koda (FCAI) – Austraalia autotootjate tipporgan – on teinud koostööd Austraalia piirijõududega (ABF), et aidata oma ametnikel tuvastada võltsitud sõidukiosi, kui need riiki imporditakse.

ABF on varem konfiskeerinud laias valikus võltsitud autoosi, alates asbesti või murujäätmeid sisaldanud piduriklotsidest kuni mitteoriginaalsete valuvelgedeni, mis löökaukudel katsetamisel purunesid.

2021. aasta septembris teatas Toyota Australia, et ABF-i ohvitserid pidasid kinni populaarse HiLux ute võltsitud tugipostide saadetise, millel olid ettevõtte logod ja kaubamärgid.

Hoolimata sellest, et see on pakendatud ja reklaamitud ehtsa Toyota tootena, ei paku autotootja HiLuxile ega ühelegi teisele mudelile tugipostide vahepuid.

Toyota Australia tellitud varasem uurimine leidis, et 62 protsenti hiljutise ABF-i torke käigus ostetud esemetest olid võltsitud, samas kui 2018. aasta erauurimine avastas, et 15 protsenti veebis müüdud hooldusosadest olid võltsitud.

sarnased postitused

Leave a Reply