Mercedes-Benz Tourrider võidab innovatsiooniauhinna – Mercedes Benzi ajaveebi

0
Mercedes-Benz Tourrider võidab innovatsiooniauhinna – Mercedes Benzi ajaveebi

Äsja turule tulnud Mercedes-Benz Tourrider kogub tunnustusi. Daimler Busesi toodetud mootorbuss pälvis Saksa väljaande innovatsiooniauhinna bussilennuk.

Tourrider sai lugejate häälte põhjal innovatsiooniauhinna oma disaini, mugavuse, tehnoloogia ja ohutuse üldise paketi eest.

Daimler Buses töötas Põhja-Ameerika turu jaoks välja Mercedes-Benz Tourrideri USA ja Kanada bussioperaatoritelt saadud tagasiside põhjal.

“Meil on hea meel saada see esimene auhind uuele Mercedes-Benz Tourriderile ja täname busplaneri lugejaid. Mercedes-Benz Tourrider on tõeline USA-ameeriklane, mis on loodud Daimleri busside ülemaailmsete teadmistega,” ütles Daimleri busside juht Till Oberwörder avalduses.

Ainulaadsed omadused

Bussil on 360-kraadine kaamerasüsteem, mis on loodud pakkuma kitsastes kohtades manööverdamisel igakülgset nähtavust.

Tourrider on ka esimene reisibuss, millel on ainulaadne hädapidurdusabisüsteem Active Brake Assist 5 – lühidalt ABA 5 – jalakäijatuvastussüsteemiga standardvarustuses. See on maailma esimene busside hädapidurduse assistent, mis suudab paigalseisvate ja liikuvate takistuste ja nüüd ka jalakäijate puhul teostada automaatset maksimaalset täispidurdust.

Veel üks sõiduki uuendus on Top Sky Panorama klaaskatus – mis on Tourrider Premiumi lisavarustuses – taevavaadete ja sõitjateruumi lisavarustusena ümbritseva valgustuse jaoks. Juht saab määrata erinevaid värve ja valida valgustugevuse, et luua individuaalne valgustusmeeleolu, mis sobib sündmusele ja reisijatele.

Põhja-Ameerika eripära

Muud Põhja-Ameerika turu funktsioonid hõlmavad ühe reisija ust ees, tasast põrandat ja sõitjateruumi paigutust ühtlaselt jaotatud kahekohaliste istmetega ja tualettruumiga, maapinnal, taga paremal sõidusuunas, viimases osas istmerida.

Turureeglitele vastavad ka kaitserauad ja poolitatud tuuleklaas ning lameklaasidega välispeeglite standardne madal paigutus.

Ajamisüsteemis on reas kuuesilindriline Mercedes-Benz OM 471. 12,8-liitrise töömahuga mootor annab võimsust 336 kW (456 hj) ja maksimaalset pöördemomenti 2300 Nm. Jõudu kannab üle pöördemomendi muunduriga Allisoni automaatkäigukast.

Tourrider on saadaval kolmeteljelise reisibussina sõiduki pikkusega 45 jalga (13,72 meetrit) kahes mudelivariandis – Tourrider Business ja Tourrider Premium. Lisaks disainile ja varustusomadustele erinevad need kõrguse poolest – Tourrider Businessi puhul 12,1 jalga (3,69 meetrit) ja Premiumi puhul 12,3 jalga (3,75 meetrit). Täiendavaks eeliseks on pearuum sõitjateruumis.

sarnased postitused

Leave a Reply