Mercedes-Benz tutvustab oma uut USA-s ehitatud elektrilist EQS-maasturit – Mercedes Benz Blog

0
Mercedes-Benz tutvustab oma uut USA-s ehitatud elektrilist EQS-maasturit – Mercedes Benz Blog

Mercedes-Benz tutvustas teisipäeval oma uut EQS-i linnamaasturit, mis on esimene täiselektriline maastur, mis on valmistatud USA turule.

Sõiduk on eelmisel aastal välja antud EQS sedaani vend, kuid sellel on istekohad kuni seitsmele inimesele ja kõrgem, mullitavam asend. Mercedes-Benzi andmetel konkureerib see eeldatavasti Tesla Model X ja BMW iX-ga.

Nagu sedaanil, on ka EQS-i linnamaasturil tehniline interjöör, mis sisaldab kolme ekraani, mis katavad peaaegu kogu armatuurlaua. Ekraanid katab üksainus 56-tolline kumer klaaspind, millest üks on juhile mittenähtav reisijaekraan.

“Luksusliku EQS-sedaani ja sportliku EQE-sedaaniga on Mercedes-Benz astunud kõrgemates turusegmentides uude, täiselektrilise ajajärku,” teatas ettevõte.

Ettevõte teatas, et linnamaastur hakkab tootma Mercedes-Benzi Alabamas Tuscaloosas asuvas tehases lähikuudel ja jõuab USA müügisaalidesse 2022. aasta lõpus. USA toodang on osa Saksa autotootja plaanist toota kaheksa uut täiselektrilist sõidukit seitsmes kohas kolmel kontinendil.

Mercedes-Benz ei avaldanud EQS-i maasturi hinda, kuid tõenäoliselt ületab see 100 000 dollarit. EQS-i sedaanmudelid algavad ligikaudu 102 000 ja 126 000 dollarist.

EQS-i maasturit, nagu sedaani, pakutakse esialgu kahe mudelina, sealhulgas versioonina “580 4MATIC”, millel on kaks elektrimootorit, mis on võimelised 536 hobujõudu ja 633 naela jalga pöördemomenti.

Mercedes-Benz ei avaldanud USA keskkonnakaitseagentuuri andmetel EQS-i linnamaasturi eeldatavat elektrilist sõiduulatust, kuid sedaanversioon võib ühe laadimisega läbida kuni 350 miili.

EQS-i linnamaastur on varustatud mitmete ohutus- ja mugavusfunktsioonidega, sealhulgas Mercedes-Benzi uusima juhiabisüsteemiga, mis suudab aktiveerimisel juhtida sõiduki osi, nagu kiirendus ja pidurdamine.

Nagu sedaanil, on ka EQS-i linnamaasturil valikuline õhuvärskendaja lõhn, mille nimi on “No. 6 Mood Mimosa. Mercedes-Benz ütleb, et see on “sensuaalsusega maalähedane lõhn”, mis on spetsiaalselt loodud sõidukitele.

sarnased postitused

Leave a Reply