Mercedes-Benz valmistub eEconicu elektriveoki turule toomiseks, kuna selle eesmärk on juhtida autoveo elektrifitseerimist – Mercedes Benz Blog

0
Mercedes-Benz valmistub eEconicu elektriveoki turule toomiseks, kuna selle eesmärk on juhtida autoveo elektrifitseerimist – Mercedes Benz Blog

Mercedes-Benz valmistub alustama oma kolmanda elektriveoki eEconic tootmist, kuna selle eesmärk on juhtida veotööstuse elektrifitseerimist.

Elektriveokite puhul kuuleme enamasti Teslast ja Nikola Motorsist, kus on kogu draama, kuid teised mängijad teevad vaiksemalt suuri edusamme.

Volvo ja Daimler tarnivad juba märkimisväärsel hulgal veokeid ning viimane valmistub turule tooma oma kolmandat elektriveokit.

Pärast eCascadiat ja eActrost lõpetab Mercedes-Benz eEconicu testimist selle aasta lõpus.

Mercedes-Benz kirjeldas testimist pressiteates:

“Enne eelseisvat seeriatootmise algust aasta teises pooles tõestas aku-elektriline Mercedes-Benz eEconic end polaarjoone talvetestil. Mercedes-Benz Special Trucksi arendusinsenerid testisid Soomes Rovaniemis munitsipaalkasutusse mõeldud e-veokit jäisel temperatuuril kuni -25°C. Insenerid testisid muuhulgas akude ja elektrilise jõuallika ning sellega seotud süsteemide käitumist väga madalatel temperatuuridel. Sõiduki akusid laaditi erinevates laadimisjaamades, et kontrollida sõiduki ja laadimisjaamade ühilduvust.

eEconic põhineb eActrosel ja sellel on sarnane jõuülekanne. Selle toiteallikaks on kolm 105 kWh akut koguvõimsusega 315 kWh.

Vahemiku näitajad pole veel saadaval ja see sõltub kasutusjuhtumist.

Elektriauto on varustatud kahe elektrimootoriga, mille tippvõimsus on kokku 400 kW.

Mis puudutab laadimisvõimsust, siis alalisvoolu kiirlaadimisjaamal on see piiratud 160 kW-ga.

eEconicu tootmine algab eeldatavasti aasta teisel poolel – Daimler Trucksi tugevdamine elektrifitseerimise liidriks, kuna teised elektriprogrammid, nagu Tesla Semi, jäävad maha.

sarnased postitused

Leave a Reply