Mercedes-Benz Vision EQXX registreerib ühe laadimisega 1202 km – Mercedes Benzi ajaveeb

1
Mercedes-Benz Vision EQXX registreerib ühe laadimisega 1202 km – Mercedes Benzi ajaveeb

Saksa luksusautode tootja Mercedes-Benzi elektriline sedaan Vision EQXX alistas omaenda efektiivsusrekordi reaalses sõidus, ületades taas ühe akulaadimisega 1000 km piiri.

Pärast aprillis toimunud esmarekordi purustamist Stuttgartist Cassisesse (Prantsusmaa) on prototüüpsõiduk saavutanud efektiivsuse, läbides ühe laadimisega 1202 kilomeetrit Stuttgartist Ühendkuningriigis asuvasse Silverstone’i.

Sõidukit tervitasid vormel 1 ja vormel E eksperdid, kes aitasid välja töötada selle täiustatud jõuülekande. Seejärel sõitis Vision EQXX edasi Silverstone’i, kus seda tervitas erikülaline juht Nyck de Vries. Mercedes-EQ Formula E meeskonnas sõitev hollandlane viis sõiduki ikoonilisele Briti võidusõidurajale, mille maksimaalne kiirus on 140 km/h. Ta läbis 11 ringi, kasutades boksiteel viimast laengut. Ettevõte väitis kogu teekonna jooksul, et Vision EQXX kasutas oma uuenduslikku soojusjuhtimissüsteemi, et saavutada keskmiseks tarbimiseks 8,3 kWh/100 km, pidades silmas tihedat liiklust ja suvist temperatuuri.

Mercedes-Benz Grupi juhatuse liige, arenduse ja hangete eest vastutav CTO Markus Schafer ütles: „Teekond jätkub – veelgi kaugemale, veelgi tõhusamalt! Jällegi on Vision EQXX tõestanud, et suudab ühe akulaadimisega hõlpsasti läbida rohkem kui 1000 km, seekord seistes silmitsi täiesti erinevate reaalsete tingimustega. Kuna Mercedes-Benz püüab 2030. aastaks muuta täiselektriliseks kõikjal, kus turutingimused seda võimaldavad, on oluline näidata maailmale, mida on võimalik reaalselt saavutada tipptehnoloogia, meeskonnatöö ja sihikindluse kombinatsiooniga.

Foto: Youtube/Printscreen

OEM-i sõnul olid selle reisi peamised väljakutsed suvised temperatuurid kuni 30 kraadi Celsiuse järgi koos suurenenud liiklustihedusega Stuttgardis ja Inglismaa kaguosas.

Mercedes-Benz keskendus elektriajami erakordsele efektiivsusele, mis tõi kaasa minimaalse heitsoojuse tekke. See aitab hoida soojusjuhtimissüsteemi äärmiselt väikese ja kergena. Aero-luukide, jahutusvedeliku ventiilide ja pumpade hoolikalt kavandatud koostoime tagas, et elektriajam säilitab kõige tõhusama temperatuuritasakaalu minimaalse energiakuluga. See hõlmab kombinatsiooni uuenduslikust õhuvoolu juhtimisest ja sõiduki põrandale paigaldatud jahutusplaadist, mis võimaldab tal ära kasutada Vision EQXX alumisel küljel voolavat õhku. See on aerodünaamiliselt kõige tõhusam viis elektriajami normaaltingimustes jahedana hoidmiseks, mis võimaldab kõige aerodünaamilisemas režiimis suurendada sõiduulatust umbes 2%.

Teisest küljest tingis kõrge välistemperatuur ja kiirteel peatuv liiklus vajaduse jahutada elektrilist jõuülekannet ja reisijate salongi. Nõudmisel olev jahutussüsteem võttis aga kõik oma sammuga, ilma et see mõjutaks oluliselt vahemikku. Vision EQXX mitmest allikast koosnev soojuspump osutus väga tõhusaks salongi temperatuuri hoidmisel sooja suveilmaga jahedana. Reis läbiti 14 tunni ja 30 minuti sõiduajaga. Selle aja jooksul, mil kliimaseade töötas veidi üle kaheksa tunni, avaldas see minimaalset negatiivset mõju üldisele energiatarbimisele.

Pärast lühikest laadimist jätkas Vision EQXX teed HPP peakorterisse Brixworthis, mis asub 33 km kaugusel, et teha ööpeatus, värskendus ja täielik laadimine, et valmistuda järgmiseks väljasõiduks sel nädalavahetusel Goodwoodi kiirusfestivalil. Ajaloolise motospordi tunnustatud pidustusel koos teiste mineviku oleviku ja tuleviku Mercedese ikoonidega ilmub Vision EQXX ka kuulsal mäkketõusul.

Mercedes-Benz ütleb, et kaks edukat 1000 kilomeetri pikkust maanteesõitu on Vision EQXX igati õigustanud oma väidet kui kõige tõhusamat Mercedest, mis eales ehitatud. Ettevõte ütleb, et töö jätkub paljude Vision EQXX tehnoloogiate väljatöötamisel, et neid saaks kasutada tulevastes seeriatootmises sõidukites.

sarnased postitused

Leave a Reply