Mercedes kaalub F1 mootorikliendi tapmist – Mercedes Benz Blog

3
Mercedes kaalub F1 mootorikliendi tapmist – Mercedes Benz Blog

Mercedese tiimipealik Toto Wolff ütles, et uued kulureeglid on seadnud ühe tema kolmest vormel 1 kliendist ohtu, et ta tapetakse, sest Saksa tootja ei teeni enam konkurentidele mootorite tootmisest “olulisi summasid”.

“Kahjuks ei ole mootorite liisinguäri köitev ja huvitav, sest [governing body] FIA on kehtestanud teatud limiidi, mida saate oma klientidelt tasuda, et kaitsta väiksemaid meeskondi,” ütles Wolff ja lisas, et Mercedese meeskond moodustas suurema osa oma kasumist, mis eelmisel aastal moodustas veidi alla 14 miljoni naela. .

Mercedes varustab rivaale McLarenit, Aston Martinit ja Williamsit mootoritega, mille on konstrueerinud selle suure jõudlusega üksus Ühendkuningriigis Brixworthis. Kõigile meeskondadele on viimase kahe hooaja jooksul kehtinud järjest piiravamad kululimiidid, kuna F1 omanik Liberty Media püüab vähendada rahalist lõhet kõige edukamate ja kõige vähem edukamate rõivaste vahel.

Pärast kaheksa järjestikust konstruktorite meistritiitlit on Mercedes sel hooajal oma autoga vaeva näinud, kaotades tempo esinumbritele Red Bullile ja Ferrarile. Selle klientidel oli ka mõnel varasel võistlusel raskusi oma lähimatest rivaalidest ettepoole jõudmisel.

Wolff ütles, et kahe mootori tootmine kolmele teisele meeskonnale oli Mercedesele koormaks, mille insenerid on olnud hõivatud juhtide Lewis Hamiltoni ja George Russelli autode uuenduste väljatöötamisega.

“Ma eelistaksin kuus [client cars]lükkake arendust veelgi allapoole ja tehke siis kaks mootorit vähem, sest iga meeskonna jaoks on vaja toota kaks vähem pluss kaks varuosa,” rääkis ta.

“Ideaalses maailmas näeksin võib-olla meid pluss kaks [customers], seega vähendage suurust natuke,” lisas ta, kuid ei täpsustanud, milline klient Mercedes tõenäoliselt langeb. Mercedese ja McLareni suhe on neist kolmest vanim, ulatudes aastakümnete taha, ehkki kuueaastase vahega.

Wolffi kommentaarid tulenevad asjaolust, et Mercedese Saksamaa rivaalid Porsche ja Audi – mõlemad VW tütarettevõtted – on valmis sisenema F1-sse, et 2026. aastal toimuks reeglimuudatused, mis suurendaksid autode elektritootmist.

Üks VW omanduses olevatest kaubamärkidest võiks plaanidega kursis olevate inimeste sõnul ühineda McLareniga, jättes Mercedese ilma liisingukliendist.

Rääkides enne Mercedese paremat esinemist eelmisel nädalal Barcelonas rajal, tegi Wolff maha ka Mercedese võime konkureerida tänavu teise konstruktori meistritiitli nimel. “Peame lihtsalt tagasi tulema ja kindlustama kolmanda koha ning seejärel lihtsalt aeglaselt tagasi roomama,” sõnas ta.

Kuigi Mercedes on pidanud võitlema oma autode põrkamisprobleemiga, on konkurendid Red Bull ja Ferrari jätkanud oma auto arendamist ilma selle mõjuta, ütles Wolff ja jäävad tõenäoliselt veelgi ette.

sarnased postitused

Leave a Reply