Mercedese elektriline G-klass, et kasutada sõiduulatust suurendavat räni akutehnoloogiat – Mercedes Benzi ajaveeb

2
Mercedese elektriline G-klass, et kasutada sõiduulatust suurendavat räni akutehnoloogiat – Mercedes Benzi ajaveeb

Mercedes on endise Tesla inseneri asutatud aku käivitusettevõtte Sila Nanotechnologies esimene avalikult välja kuulutatud autoklient.

Mercedes-Benz lisab alates 2025. aastast oma tulevasse elektrilisse G-klassi uue, väga energiatiheda aku, mis on lahendus probleemile, kuidas toita suuri elektriautosid ilma neid raskete akudega koormamata.

Startup Sila Nanotechnologiesi toodetud aku kasutab ränipõhiseid anoode ja on 20–40 protsenti energiatihedam kui praegu saadaolevad võrreldavad elemendid, teatas Mercedes.

Räni pakub alternatiivi sagedamini kasutatavale grafiidile, millest 70 protsenti tuleb Hiinast. Tesla ütles 2020. aastal, et hakkab kasutama oma akudes räni.

Mercedes on Californias asuva akukäivitusettevõtte Sila Nanotechnologies esimene avalikult välja kuulutatud autoklient, kes investeerib 2024. aastal avatavasse Washingtoni osariigis asuvasse uude tehasesse madalate sadade miljonite dollaritega.

Mercedesel on börsil noteerimata Sila vähemusosalus, mis teeb koostööd ka BMW-ga.

Tesla endise inseneri asutatud Sila kogus eelmisel aastal täiendavalt 590 miljonit dollarit, tõstes selle väärtuse hinnanguliselt 3,3 miljardi dollarini.

“Sellise suure energiatiheduse tagamine on tõeline muutus ja võimaldab meil mõelda tulevaste elektriautode arendamisel täiesti uutele suundadele,” ütles Mercedese tehnoloogiadirektor Markus Schaefer avalduses.

G-klass kuulub Mercedese valiku kalleimate autode hulka, mängides üha olulisemat rolli tootja marginaalide suurendamise strateegias, et aidata rahastada üleminekut EV-tehnoloogiale.

Kui aku on laetud, voolavad ioonid katoodilt anoodile. Kui see tühjeneb, pööravad ioonid kurssi. Tavaline anoodimaterjal on grafiit, kuid teadlased on vaadanud räni alternatiivina aku väljatöötamiseks, mis suudab rohkem energiat pakkida.

Kui Mercedes 1970. aastate lõpus G-klassi välja tuli, nähti selle karbikujulist disaini ja maastikuvõimalusi sõdurite ja maadeavastajate jaoks ette.

See jäi suures osas sellesse nišši, kuni linnamaasturibuum tõstis mudeli rohkem peavoolu, hankides kõrgetasemelisi kliente, sealhulgas Sylvester Stallone, Kim Kardashian ja Megan Fox.

Mercedes ei andnud värskendust elektrilise G-klassi eeldatava sõiduulatuse kohta.

sarnased postitused

Leave a Reply