Millised rehvi külgseina kahjustused on ohtlikud?

0
Millised rehvi külgseina kahjustused on ohtlikud?

Autorehvide külgedel (või külgseintel) on raske töö, kuna need toetavad auto raskust, painduvad vastu äärekivisid ja kiirusevahesid ning neelavad löökaukude löögi, hoides rehvi velje külge kinni.

Need on nende katsumuste jaoks tugevdatud, kuid võivad siiski tabada lõikeid, pragusid ja punni. Selliste kahjustuste eiramine suurendab tulevikus mingil hetkel rehvi purunemise ohtu, võimalik, et külgseina laguneb ja puruneb.

Kuna teil on soovitatav regulaarselt rehvi turvist kulumise suhtes üle vaadata, on see aeg vaadata ka külgseina. Ärge unustage kontrollida ka turvise/külgseina sisemust. Kui see on ohutu, lamage selili ja kasutage abistamiseks taskulampi.

Kuidas kontrollida külgseina kahjustusi

Rehvi külgsein ei ole alati täiesti ühtlane; mõnikord tekivad lohud ja süvendid. Süvendid on ohutud ega kahjusta sõidu- ega ohutusomadusi. Lohikud on pinnapealsed. Otsid punne ja lõhesid.

MOT-testil ja minimaalse seadusliku mustrisügavuse kontrollimisel vähemalt ¾ rehvi laiusest (1,6 mm) eeldatakse ka nähtavate kahjustuste suhtes.

Lõigete puhul soovitab valitsuse sõidukite ülevaatuse juhend katsetajatel ebaõnnestuda, kui mõni kiht või nöör (rehvi sisekonstruktsioon) on nähtav ilma rehvi puudutamata või on näha kummi tagasi voltimisel või nüri instrumendiga lõike avamisel.

Tükkide või punnide hindamisel soovitatakse testijatel teha vahet tootmisest tulenevate tavaliste lainetuste ja konstruktsiooni riknemisest põhjustatud tükkide või punnide vahel.

Rehvi külgseinal olev tugev väline kühm näitab, et karkassi sees olevad tugevdusnöörid on hävinud. See on ebaõnnestunud ja vajab asendamist.

Kui kontrollite külgseina, liikuge üle ülaosa turviseni ja otsige rehvist välja paistvaid esemeid, nagu naelad või klaas. Võib eeldada, et mõned kruusatükid jäävad turvise vahele, kuid teravad kivid võivad põhjustada ka aeglase torke.

Loe rohkem:

Kuhu kommentaaride osa kadus?

Mõnede tehniliste probleemide tõttu pidime oma kommentaaride jaotise keelama. Töötame selle kallal ja loodetavasti leiame peagi lahenduse.

Leave a Reply