Pagani Scrap EV plaanid jätkuvad V12-ga

5
Pagani Scrap EV plaanid jätkuvad V12-ga

Pagani Huayra koodnimega C10 asendus tuleb 12. septembril ja õnneks kasutab see endiselt V12.

Seda platvormi kavatseti kasutada ka puhta elektrisõiduki jaoks, kuid Pagani peakorteris näivad asjad olevat muutunud.

Pagani on nüüd Huayra järeltulija elektrilise versiooni plaanidest loobunud, ütles ettevõtte asutaja Horacio Pagani Autoauto intervjuus.

Ta tõi välja mitmeid põhjuseid, sealhulgas huvipuudus superautode ostjate seas, aku suur kaal, aga ka asjaolu, et suurem osa elektrisõidukite toiteks kuluvast energiast (Pagani sõnul 90%) pärineb taastumatutest allikatest. .

„Väljakutse on teha EV, mis annab hea emotsiooni nagu tavaline ICE. Pagani ei tee midagi ainult hea jõudlusega, kuna saate seda teha [now], vaid selleks, et anda juhile emotsiooni. Mõte peaks olema teha kerge auto, kuid see on suurim väljakutse. Unistus oleks 1300kg EV, kuid see pole võimalik,” ütles Horatio.

Pagani Huayra järeltulija, koodnimega C10, alustab tarneid 2023. aastal. Auto saab jõuallikaks äsja väljatöötatud kahe turboülelaaduriga 6,0-liitrine V-12, mida tarnib Mercedes-Benz ja see pakub ostjatele võimalust valida manuaalkäigukasti või käigukasti vahel. aeru nihutatav järjestikune üksus.

C10 kogutoodang on 300 ühikut ja esimesed 100 ehituspesa on juba kadunud. Igaüks, kes täna tellimuse esitab, peab ootama umbes kolm aastat, kuni tema auto kohale toimetatakse.

Leave a Reply