Toyota RAV4 maastikul või mitte? – Auto Trends Magazine

8
Toyota RAV4 maastikul või mitte?  – Auto Trends Magazine

Toyota RAV4 on kompaktne crossover-maastur, mis on saadaval standard-, hübriid- ja pistikhübriidkonfiguratsioonis. See müüb nüüd rohkem kui keskklassi Camry sedaan ja kompaktne Corolla sedaan ja luukpära ning on Ameerikas üks enimmüüdud sõidukeid.

Nii tugeva nimesildiga, mis suurendab müüki, viib autotootja RAV4 kohtadesse, kus ta pole varem käinud. Nimelt maastikule, kus enamik crossovereid kardab tallata. Mudelite sarja kuulub nüüd spetsiaalne RAV4 Off-Road klass, mille kvaliteeditase me siin eelmisel aastal üle vaatasime ja sel aastal hiljuti maastikul sõitsime.

Kui varem kahtlesime selle maastikukõlblikkuses, oleme sellest ajast alates oma mõtteviisi muutnud, et anda talle hea pöidlahoidja. Lugege edasi, et saada teada, mis meie meelt muutis ja millised reservatsioonid meil selle eriversiooni suhtes endiselt on.

Toyota RAV4 ülevaade

Selle ülevaate jaoks vaatleme ainult gaasimudelit. Toyota hindab 2022. aasta RAV4 alates 26 975 dollarist, millele lisandub sihtkoha tasu 1215 dollarit. See sõiduk on saadaval LE, XLE, Limited, Adventure ja Off-Road klassides. Esimesel kolmel klassil on standardne esivedu ja saadaval ka nelikvedu. Adventure ja Off-Road klassid on ainult nelikveoga. Täielikult varustatud RAV4 võib koos kohaletoimetamise tasuga maksta kuni 42 000 dollarit.

Igal RAV4-l on 2,5-liitrine neljasilindriline mootor, mille võimsus on 203 hobujõudu ja pöördemoment 184 naela jalga. Need on tugevad numbrid ja kuuluvad vabalthingavate mootorite klassi parimate hulka.

Jõuteed ratasteni 8-käigulise automaatkäigukasti abil. Toyota oleks võinud kasutada pidevalt muutuva jõuülekande teed, kuid meil on hea meel, et nad seda ei teinud. Eelkõige igasuguse maastikukaristuse eest.750

Meil on küsimus

Enne RAV4 Off-Road trimmi lahkamist tuleb esitada küsimus ja sellele vastata. Täpsemalt, miks Toyota pakkuda sellist mudelit? Vastus on lihtne – seda teevad tema konkurendid. Meil on juba olemas Subaru Outback Wilderness ja Jeep Cherokee Trailhawk. Hiljuti jõudis kohale Ford Bronco Sport, mis demonstreeris, et crossoveri sfääris on ruumi mudamiseks sobivatele mudelitele.

Kuid selleks, et jõuda kohtadesse, kuhu tüüpiline krossover ei peaks minema, tähendas, et oli vaja teha spetsiaalseid muudatusi. Eelkõige tagavad TRD-spetsiifilised 18-tollised rattad koos Falken Wildpeak A/T Trail 01A rehvidega parema haarduvuse ja väljatõmbevõime mudasel maastikul.

Lisaks kohandas Toyota vedrustussüsteemi, et see pääseks kergesti läbi karedadest kohtadest. Mis puudutab kliirensit, siis selle trimmi ja enamiku teiste RAV4 klasside vahel pole vahet – see pakub 8,6 tolli.

Puudub põhjakaitse

Mida sellel RAV4-l pole, on tagumine lukustusdiferentsiaal või madal käik. Need on traditsiooniliste nelikveosüsteemidega linnamaasturite omadused. Need on olulised ka rangeks maastikul seiklemiseks, kus kinnijäämise tõenäosus on suur.

Selle asemel pakub Toyota täiendavaid käiguseadeid muda ja liiva ning kivide ja mustuse jaoks. Jällegi, see pole tõeline 4Lo süsteem, kuid see jäljendab seda siiski.

Samuti ei leia te kerealuse katteid, näiteks terasest liugplaati, mis kaitseks kütusepaaki. Võime ette kujutada, et keegi sõidab selle crossoveriga samadele radadele nagu Toyota 4Runner, arvates, et tal on samaväärne maastikusõiduk. On selge, et nad teeksid suure vea. Ja kui jääte kinni? Pukseerimiskonksud puuduvad. See crossover pole neile mõeldud.

2022 Toyota RAV4 Off-Road profiil

Let’s Go Places

Iga klassi RAV4 on mugav, ruumikas ja nauditav crossover. Maanteel, see tähendab. Nägus välimus, puhas kabiin ning ruumikas ja mitmekülgne pakiruum on selle peamised atribuudid. Sellel on ka 1500 naela pukseerimisreiting või 3500 naela koos Adventure ja TRD Off-Road trimmidega.

Enamik Toyota fänne valib selle suurusega sõiduki pukseerimisel aga Tacoma. Tacoma kaalub 3500–6800 naela. Lisaks on 4Runner 5000 naela. Siiski on RAV4 Adventure ja TRD Off-Road pukseerimisnumber kiiduväärt.

Meie varasemad kahtlused selle klassi maastikuvõimekuse suhtes leevenesid, kui testisime seda Texases. See Texase sündmus oli osa täiesti uue 2023. aasta Toyota Sequoia maasturi riiklikust ajakirjanduse eelvaatest. Lisaks Sequoiale olid Toyota maastikurajal testimiseks käepärast ka 4Runner, Tacoma ja Tundra.

Märkasime, et RAV 4 oli katsepargiga kaasas, kuid selle jaoks oli loodud eraldi kursus. Teisisõnu, seal, kus karmid kerega raamil mudelid olid telgede liigendustest tingitud, ronis RAV4 mööda kivipaljandit, enne kui navigeeris teiste sõidukitega samal mudasel rajal.

RAV4 tunnistas end õigeks, kui ta aeglaselt, kuid kindlalt edasi liikus. Samuti leidsime kohapeal läbiviidud testides, et TRD Off-Road on mänguline erinevatel pindadel, sealhulgas kruusal. Tõepoolest, just siis, kui tundus, et see krossover kaotab haarduvuse, kandus võimsus esiratastelt tagaratastele, et seda paigal hoida. Piirasime seiklemise kulunud radadega, vältides porilohkeid, mis võivad väljakutseid esitada ka kõige rangematele maasturitele.

Universaalrehvid on siin olulised erinevused, kuna need kündsid maastikul hõlpsalt läbi. Kui tulete välja teiselt poolt, leiate RAV4 külgedelt märkimisväärse koguse mudapritsmeid. Järgige võimekat juhtsõidukit ja võite end mugavalt tunda, minnes kohtadesse, mida muidu üksi olles väldiksite.

2022 Toyota RAV4 Off-Road tagumine

Lahkumismõtted

Niisiis, sõitke RAV4 Off-Roadiga kulunud radadel, läbi madalate lompide ja kergete kivipaljandite üles-alla. Huvitaval kombel jagab Toyota lähenemisnurka (19 kraadi) ja väljumisnurka (21 kraadi), kuid mitte läbimurdenurka. Võib-olla tunneb Toyota ära, et RAV4 võib teatud takistustest üle ronides puruneda. Või vähemalt võib kütusepaak läbi torgata.

Siin Põhja-Carolinas on maastikul seiklemine laialdaselt saadaval, kuid selle mudeli viimine Uwharrie National Foresti radadele või Outer Banksi liivale ei ole mõistlik.

Vaata ka — Ühendage see vooluvõrku: Toyota RAV4 Prime

Fotode autoriõigus on ajakiri Auto Trends. Kõik õigused kaitstud.

Matthew Keegani viimased postitused (Vaata kõiki)

sarnased postitused

Leave a Reply