Uute autode ostjad lähevad väiksemaks, odavamaks ja rohelisemaks

3
Uute autode ostjad lähevad väiksemaks, odavamaks ja rohelisemaks

Eile avaldatud viimased uute autode registreerimisnumbrid näitasid järjekordset müügikuu langust koos vältimatute hukatuse ja süngete sõnumitega tööstusest. Kuid tegelikult on numbritest võtta vähemalt kolm positiivset sõnumit.

Mootoritootjate ja -kauplejate ühingu (SMMT) sel nädalal avaldatud andmetel vähenesid eraautode registreerimised mais 10% võrreldes eelmise aasta sama kuuga. Kui autoparkide registreerimiste arv vähenes 30%, tähendas see, et koguturg langes veidi üle 20% – ja pandeemiaeelse tasemega võrreldes on see palju väiksem.

See ei tohiks olla kellelegi üllatus, kuna 2020/21. aasta Covidi seiskamiste ja 2021./2022. aasta tarneahela puudujääkide teemale on nüüd lisandunud 2022. aasta elukalliduse suurenemise teema, mis kõik ühinevad, et piirata uute autode arvu. müük.

Sellel pilvel on aga kolm hõbedast vooderdust. Uute autode ostjad näivad muutuvat väiksemaks, odavamaks ja keskkonnasõbralikumaks – see kõik on head asjad.

Head asjad tulevad väikestesse pakkidesse

Viimastel aastatel oleme näinud järk-järgulist üleminekut tavalistelt autodelt (luukpärad, sedaanid, universaalid) maastur-tüüpi sõidukitele (olenemata sellest, kas neil on maastikusõiduvõime või mitte), mis on kõrgemad, laiemad, pikemad ja raskemad. .

Kuna kütusekulud suurenevad ja muud elamiskulud mõjutavad leibkonna igakuist kasutatavat sissetulekut, soovivad ostjad oma autode pealt raha säästa. Ja üks võimalus seda teha on osta väiksem auto, mis on peaaegu kindlasti odavam osta ja odavam sõita.

Suurepärane näide sellest on luukpära Mini, mis on praegusel kujul olnud 2014. aastast ja valmistub järgmisel aastal täiesti uue mudeli kasuks pensionile jääma. Vaatamata tervele hulgale uuematele rivaalidele müüb Mini endiselt iga kuu tormiliselt.

Kuigi me näeme endiselt nihet linnamaasturite stiilis autode suunas, on ka siin toimumas suuruse muutus, kuna rohkem autotootjaid pakub väiksemaid linnamaasturimudeleid. Ostja, kes vahetab Ford Fiesta luukpära väikese Ford Puma linnamaasturi vastu (mis tegelikult põhineb nagunii Fiestal), on parem kui sama ostja hüppamine suuremasse ja raskemasse linnamaasturisse, samas kui ostjad, kes liiguvad suuremalt maasturilt väiksemale maasturile, on paremad. ka hea asi.

Lisaboonusena mahub väikeauto ka tavapärasesse kaubanduskeskuse parklasse…

Odavad jalalöögid sobivad

Viimane elukalliduse kriis seab majapidamiste rahalised kulud üha suurema pinge alla, mis tähendab, et autoostjad soovivad oma järgmise auto valimisel oma finantsmakseid vähendada. Ja üks parimaid viise selleks on osta odavam auto.

Tegelikkuses on see juba mõnda aega arenenud, kuna autod on läinud järjest kallimaks. Sellised kaubamärgid nagu Dacia ja MG on juba mitu aastat populaarsust kogunud, kuna ostjad otsivad odavamaid valikuid, kaupledes tavaliselt traditsioonilistest peavoolubrändidest alla.

Teine hea uudis on see, et odavam auto tähendab tavaliselt vähem raha, mida PCP-lt laenatakse, et selle eest maksta. Autode rahastamise laenamine on viimasel kümnendil pidevalt kasvanud tänu PCP-autode rahastamise plahvatuslikule kasvule Ühendkuningriigis nii uute kui ka kasutatud autode puhul. Kuid see põhjustas Covidi pandeemia ajal peaaegu tõsise katastroofi, sundides valitsust kehtestama kolmekuulise maksepuhkuse mehhanismi.

2022. aastal võib ilmneda veel üks probleem, kuna kiiresti kasvavad elamiskulud seavad leibkonna rahalised vahendid tõsiselt kitsikusse, mis toob kaasa rohkem autode finantseerimisraskusi. Kui teie isiklik olukord läheb teie auto finantseerimisperioodi jooksul halvasti, siis mida vähem raha olete laenanud, seda vähem peate võlgu kustutama – mis võib tähendada erinevust rahaliste raskuste ja pankroti vahel.

MG müük on juba mitu aastat pidevalt kasvanud

Kodu rohelised, rohelised autod

Iga kuu otsustab üha suurem hulk autoostjaid panna oma sõiduteele elektrilise – või vähemalt osaliselt elektrilise – uue auto. Kindlasti pole juhus, et üheksa 2022. aasta kümnest enimmüüdud autost on tänaseks (mai lõpu seisuga) saadaval tavalise hübriid-, pistikhübriid- või täiselektrilise mudelina. Ainus erand on Ford Puma.

Ilmselgelt soodustavad elektriautodele üleminekut nii porgand kui ka kepp. Endiselt on mõned rahalised stiimulid valitsuse pistikautode toetus ja soodsad maksumäärad ametiautojuhtidele, samuti eelseisvad 2030. aasta keelud bensiini- ja diiselautodele ning üha tõusvad maksud sisepõlemismootoriga autodele, mis võivad siseneda madalale tasemele. -heitetsoonid.

Kuigi need ei ole võlukuuli, mida mõned inimesed usuvad, on elektriautod paremad nii üldisele keskkonnale kui ka kohalikule õhukvaliteedile, seega on iga elektrisõidukite omandi suurenemine – eriti linnapiirkondades – teretulnud.

Alati on tore, kui teie auto on laadimispunktile vastava värvikoodiga…
sarnased postitused

Leave a Reply