Võidusõidust tulenev tarkvarauuendus suurendab Jaguar I-Pace’i valikut, ütleb autotootja

2
Võidusõidust tulenev tarkvarauuendus suurendab Jaguar I-Pace’i valikut, ütleb autotootja
Foto: Jaguar Newsroom.

Rangelt numbrilises mõttes on Jaguar I-Pace’i valik juba üsna konkurentsitihedal positsioonil, EPA hinnangute kohaselt on täiselektrisõiduki ametlik läbisõit 234 miili.

Esmaspäeval teatas Jaguar aga, et täiselektrilise luksusliku krossoveri sõiduulatus saab vähemalt “mitteametliku” tõuke tarkvarauuenduse kaudu, mis kasutab I-Pace eTrophy võistlussarja rajal testitud akuhaldusmeetodeid.

Kui konkureeriv elektriautode tootja Tesla pakub sõidukitele tarkvarauuendusi õhu kaudu, on protsess Jaguar I-Pace’i omanike jaoks pisut rohkem kaasatud, kuna nad peavad tasuta uuenduse saamiseks oma sõidukid lähima Jaguari edasimüüja juurde viima.

Regulatiivsest vaatenurgast peab autotootja ilmselt vajalikuks olla veidi ettevaatlik selle üle, kui suure tõuke pakub tarkvarauuendus Jaguar I-Pace’i valikule. Siin on, kuidas Jaguari pressiteade asetab vahemiku suurendamise:

Kuigi uus tarkvarauuendus ei muuda ametlikku sertifitseeritud ulatuse näitajat, annab eTrophy analüüsist saadud marginaalne kasu klientidele juurdepääsu kuni kaheksa protsendilisele täiustusele olenevalt kasutusest, mis võrdub potentsiaalselt 12 miili pikkusega reaalses maailmas. .

Kui see on tõsi, siis see 12 miili lükkab Jaguar I-Pace’i sõiduulatuse 250 miili lähedale, muutes tunnustatud luksusliku crossoveri elektrisõidukite turul veelgi konkurentsivõimelisemaks. Võrdluseks, Tesla Model 3 ametlik standardvahemik on vastavalt 220 miili Edmundskuigi Tesla pakub laiendatud vahemikku, et seda laadimiskaugust oluliselt suurendada.

Tarkvarauuenduse funktsioonide hulgas, mis aitavad Jaguar I-Pace’il saavutada suuremat tõhusust ja ulatust, on järgmised:

  • Täiustused pöördemomendi jaotuse haldamisel nelikveoliste sõidukite esi- ja tagamootorite vahel
  • Temperatuurikontrollisüsteemi muudatused, mis võimaldavad radiaatori labadel sagedamini sulguda, parandades aerodünaamilist jõudlust
  • Tõhusam energia kogumine regeneratiivpidurdamisest

Jaguar I-Pace’i on laialdaselt kiidetud selle luksuse, jõudluse ja sõidukogemuse taseme eest, mis on kooskõlas Jaguari kaubamärgi tipptasemel mainega.

Muret tekitavad aga ulatus ja laadimisaeg. 240-voldise pistikupesa puhul võib 2019. aasta Jaguar I-Pace’i tühjast täislaadimiseni kuluda kuni 13 tundi. vastavalt Consumer Reportsile.

Alalisvoolu kiirlaadijad suudavad Jaguar I-Pace’i aku 80 protsendini umbes 40 minutiga laadida. Kuid neid laadimisjaamu pole Tesla ülelaadijatega võrreldes just palju.

Näiteks alternatiivsete kütuste andmekeskuse andmetel on minu elukohast kuue kuni üheksa miili raadiuses ainult kolm mitte-Tesla alalisvoolu kiirlaadimisjaama. Nii et Jaguar I-Pace’i puhul tuleb veel teha tööd, et täielikult lahendada sõiduulatuse ärevuse ja praktilise igapäevase kasutusmugavuse probleem.

Üks asi, mis tippklassi luksussõidukite, nagu Jaguarid, elektrifitseerimise juures on aga intrigeeriv, on see, mis juhtub siis, kui EV-d hakkavad kasutatud turule jõudma.

Edmundsi sõnul on 2020. aasta Jaguar I-Pace algab 69 850 USA dollarist. Gaasimootoriga Euroopa luksusautodel on kalduvus edasimüügiväärtuselt “kaljult alla kukkuda”, muutes need tagasihoidlikumate vahenditega ostjatele teoreetiliselt taskukohaseks.

Kuid üks kiire odavnemise põhjusi on see, et need samad tagasihoidlikumate vahendite ostjad kõhklevad kasutatud Euroopa luksusautode ostmisel, kuna nad tunnevad muret keeruliste ja väga kallite remondi- ja hooldusvajaduste pärast, kuna kilomeetrid ja aastad kuhjuvad. USA ja Aasia sõidukitele.

Teoreetiliselt, kui amortisatsioonidünaamika osutub sarnaseks, võivad elektrisõidukite teoreetiliselt madalamad hooldusnõuded mõningaid neid probleeme leevendada.

Võib-olla võib see muuta Euroopa luksusautode kogemuse kasutatud turul rohkematele inimestele kättesaadavamaks.

Teisest küljest võivad need samad voorused koos laheda ja rohelise teguriga aidata ka imporditud luksus-EV-del oma väärtust pikema aja jooksul säilitada.

Mõte omada mõõdukalt kasutatud, taskukohase hinnaga ja elektrilise jõuülekande tõttu vähese hooldusega Jaguari on oma ahvatlev. Huvitav on näha, kuidas see dünaamika avaldub, kui turg omandab luksuslike elektrisõidukitega rohkem kogemusi.

Kuid pidage meeles: suur osa põnevast tehnoloogiast, mis muudab need tähelepanuväärsed elektrisõidukid võimalikuks, on suhteliselt uus ja suhteliselt testimata, arvestades reaalset igapäevast sõitmist aastate jooksul.

Nii nagu Euroopa luksussõidukid on pälvinud maine töökindlusprobleemide ja hooldusprobleemide tõttu, võib ka selle uue klassi sõidukite suhtes kohaldada uusi gremlinide komplekti.

Autori kohta

Bill Hayward

Bill Hayward, kirjanik, turundaja ja autoentusiast, on ajakirja AutoNewsblaster toimetaja ja väljaandja. Algselt oli ta pärit Washingtoni Marylandi eeslinnast, kuid praegu elab ta Pennsylvania keskosas. Võtke ühendust: [email protected] või 717-968-0883.

sarnased postitused

Leave a Reply