Volvo Trucks ja CEMEX tutvustavad esimest täiselektrilist rasket betoonisegisti

1
Volvo Trucks ja CEMEX tutvustavad esimest täiselektrilist rasket betoonisegisti

MONTERREY, Mehhiko – (BUSINESS WIRE) –#cemex–CEMEX, SAB de CV (“CEMEX”) teatas täna, et Volvo Trucks tarnis seda Saksamaal Berliinis toimunud ühisüritusel maailma esimese täiselektrilise ja heitgaasivaba raske betoonisegistiga. Veok on 2021. aastal ettevõtete vahel sõlmitud lepingu uusim edasiarendus, mille eesmärk on teha tihedat koostööd tootlikkuse parandamiseks ja süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamiseks mobiilsetele ehitusseadmetele ja veoautodele elektromobiilsuse lahenduste, tootlikkuse lahenduste ja tööaja teenuste ülemaailmse rakendamise kaudu.


Volvo FMX elektriveokit saab ühe lisalaadimisega kasutada terve tööpäeva. Sellest kuust hakkab see tööle Berliinis asuvas Berlin Spandau valmissegude tehases. Kuna täiselektriline raskeveotransport järk-järgult kasvab, töötavad Volvo ja CEMEX selle nimel, et avastada, katsetada ja skaleerida tehnoloogiaid, mis on vajalikud heitmevaba transpordi teostamiseks ka ehitustööstuses.

„Meil on väga hea meel astuda see oluline samm koostöös CEMEXiga. Mõlemad meie ettevõtted on pühendunud ambitsioonikatele jätkusuutlikkuse eesmärkidele ja koostöö on viis selleni jõudmiseks. Töötame koos CO juurutamise nimel2-neutraalne transport ehitustööstuses. Meie elektriveokid ei tekita heitmeid ja nende vaikne töö loob parema keskkonna nii ehitusplatsidel töötavatele inimestele kui ka linnas elavatele elanikele,“ ütles Volvo Trucksi president Roger Alm.

„CEMEX on pühendunud sellele, et saada null-neto CO2 ettevõte; innovatsioon ja koostöö on selle pühendumuse keskmes,” ütles CEMEXi tegevjuht Fernando A. González. „Meie partnerlusel Volvoga on tohutu potentsiaal aidata kaasa meie äritegevuse dekarboniseerimisele. Meie esimese täiselektrilise seguveoki kasutuselevõtt on selles suunas suur edasiminek.

CEMEX ja Volvo Group on Maailma Majandusfoorumi ja USA presidendi eriesindaja kliimaküsimustes John Kerry koostöös First Movers Coalition asutajaliikmed, et ettevõtted saaksid võtta ostukohustusi, mis loovad turul nõudluse vähese CO2-heitega tehnoloogiate järele.

Volvo Trucks ja CEMEX on pühendunud oma ambitsioonikate jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisele ja ülemaailmse majanduse dekarboniseerimisele kaasa aitamisel. Oma tööstusharude ülemaailmsete liidritena koondavad CEMEX ja Volvo sellesse liitu ainulaadsed kogemused ja lähenemisviisid innovatsioonile ja tehnoloogiale, mis võivad kliimameetmete vallas tõelisi edusamme teha.

Programmi Future in Action raames teatas CEMEX hiljuti uuendatud juhtivatest kliimameetmete eesmärkidest alla 430 kg CO.2 tonni tsementmaterjalide kohta, CO vähenemine ligikaudu 47%.2 2030. aastaks. See uus eesmärk on kooskõlas teaduspõhise eesmärgi (SBTi) algatuse 1,5 ºC-ga. Ettevõte kinnitas ja kinnitas ka oma eesmärki olla 2050. aastaks nullväärtusega ettevõte.

Volvo Trucksil on globaalse veoautotööstuse kõige täielikum elektriline tootevalik, 16 tonnist 44 tonnini ning see hõlmab kõike alates linnajaotusest ja prügikäitlusest kuni linnaehitustranspordi ja piirkondlike veoteenusteni. Volvo Trucks on raskete elektriveokite turuliider Euroopas ja USA-s. Ettevõtte eesmärk on, et 2030. aastaks oleks pooled veokite kogumüügist elektrilised. Volvo Trucks on pühendunud Pariisi kokkuleppele ja saavutama hiljemalt 2040. aastaks väärtusahelas kasvuhoonegaaside netoheite nulli.

Volvo Trucksi kohta

Volvo Trucks pakub oma keskmise ja raskeveokite veokite täisvalikuga nõudlikele professionaalsetele klientidele terviklikke transpordilahendusi. Kliendituge pakutakse ülemaailmse edasimüüjate võrgustiku kaudu, millel on 2300 teeninduspunkti umbes 130 riigis. Volvo veokeid pannakse kokku 12 riigis üle maailma. 2022. aastal tarniti üle maailma ligikaudu 145 000 Volvo veokit. Volvo Trucks kuulub Volvo kontserni, mis on üks maailma juhtivaid veoautode, busside, ehitusseadmete ning laeva- ja tööstusmootorite tootjaid. Samuti pakub kontsern finantseerimise ja teeninduse terviklahendusi. Volvo Trucksi töö põhineb kvaliteedi, ohutuse ja keskkonnahoiu põhiväärtustel.

CEMEXist

CEMEX (NYSE: CX) on ülemaailmne ehitusmaterjalide ettevõte, mis ehitab jätkusuutlike toodete ja lahenduste kaudu paremat tulevikku. CEMEX on pühendunud süsinikuneutraalsuse saavutamisele järeleandmatu innovatsiooni ning tööstusharu juhtiva teadus- ja arendustegevuse kaudu. CEMEX on ehituse väärtusahelas ringmajanduse esirinnas ning on teedrajav viise, kuidas uute tehnoloogiate abil oma tegevuses suurendada jäätmete ja jääkide kasutamist alternatiivse tooraine ja kütusena. CEMEX pakub tsemendi, betooni, täitematerjalide ja linnastamislahendusi kasvavatel turgudel üle maailma, mida toetab rahvusvaheline tööjõud, kes on keskendunud digitaaltehnoloogiate abil suurepärase kliendikogemuse pakkumisele. Lisateabe saamiseks külastage: www.cemex.com

CEMEX ei võta endale kohustust selles pressiteates sisalduvat teavet ajakohastada või parandada. See pressiteade sisaldab tulevikku suunatud avaldusi USA föderaalsete väärtpaberiseaduste tähenduses. CEMEX kavatseb need tulevikku suunatud avaldused hõlmata USA föderaalsete väärtpaberiseaduste tulevikku suunatud avalduste “safe harbor” sätetega. Need tulevikku suunatud avaldused kajastavad CEMEXi praegusi ootusi ja prognoose tulevaste sündmuste kohta, mis põhinevad CEMEXi teadmistel praeguste faktide ja asjaolude kohta ning oletustel tulevaste sündmuste kohta, samuti CEMEXi praeguseid plaane, mis põhinevad sellistel faktidel ja asjaoludel. Need avaldused hõlmavad paratamatult riske ja ebakindlust, mis võivad põhjustada tegelike tulemuste olulist erinevust CEMEXi ootustest. Selle pressiteate sisu on ainult informatiivsel eesmärgil ning te ei tohiks tõlgendada sellist teavet ega muud materjali juriidiliste, maksu-, investeerimis-, finants- või muude nõuannetena. CEMEX ei vastuta ühegi kolmanda osapoole veebisaidi või veebilehe sisu eest, millele viidatakse käesolevale pressiteatele või millele on juurdepääs selle kaudu.

Kontaktid

Meedia suhted
CEMEX
Jorge Pérez
+52 (81) 8259-6666

[email protected]

Meediasuhete direktor
Volvo veoautod
Jan Strandhede
+46 31 3233715, +46 765 533715

[email protected]

sarnased postitused

Leave a Reply